Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Benben76 geriye doğru gidip herkesin kendi yenme, kas kontrolü, dilatör veya parmak egzersizleri yapış şekillerini, doktor yönlendirme ve tavsiyelerini oku canım. Tam olarak durumunu bilmiyorum, endişeni ve paniğini anlıyorum ben de böyleydim ama yapman gereken ilk şey sakinleşmek.

Ben sadece psikolog desteği aldım ama hiç bir işe yaramadı beni anatomi yapıda sorun olup olmadığını sormam için kadın doğuma yönlendirdi gittim tekrar bıraktım psikoloğu ama şuan kendim bişeyler yapıyorum doktor kontrolünde olmam gerekirmi

Çiçeğim eminim ki sana çok şey katacak Burası
En yakın zamanda güzel haberini alacağız inşAllah aparat seninde kurtuluşun olacak

Yaaaa umarım her dakika elimde telefon okuyorum hep çalışıyorum aynı zamanda buraya odaklandım işi unuttum çok heyecanlanıyorum gerçekten
İşte en sevdiğim profil bu istemek başarmaya çalışmak güzel heyecanlar kuzum Benim eşli deneme notlarım var ta geri sayfalarda bak bulamazsan söyle paylaşayım

Eğer doktora gittiyse yani kadın doğum uzmanına ve anatomik olarak bir sorun yok dediyse yapman gereken dilatör set alıp egzersizlere başlaman. Ben de önce psikologla başladım ve senin dediğin gibi neredeyse hiçbir işe yaramadı hem zaman hem para kaybım oldu. Eğer kendi kendine ilerleme kaydediyorsan örneğin adım adım dilatörleri yapabiliyorsan, mesela birinciyi artık rahat yapabilir hale geldin mi, kolayca tak-çıkar ileri geri yapınca ikinciye geç vs gibi. Burada kendi kendine yenen o kadar kişi var ki eminim sen de yapabilirsin. Ama çok uzun zamandır kendi kendine yenmeye çalışıyorsun, psikolojin artık kendi başına devam edebilecek durumda değilse ve maddi olarak da bunu karşılayabiliyorsan elbette doktorla da devam edebilirsin. Ben de kendi kendime üçüncü boyu yapabilir haldeydim ama bazı özel sebeplerle doktorla devam ettim ve öyle yendim. Dilatörle egzersizleri düzenli ve sabırla yaparsan emin ol en kısa zamanda halledersin. Hepimiz burada ne ağlamalar, ne panik ataklar geçirdik Her gün adım adım ilerleyerek olacak. Her gün zaman ayır, tıpkı ev ödevi gibi başına otur gör bak en kısa zamanda yeneceksin inşallah. Bize her istediğini sor, senin yanındayız.

İşte en sevdiğim profil bu istemek başarmaya çalışmak güzel heyecanlar kuzum Benim eşli deneme notlarım var ta geri sayfalarda bak bulamazsan söyle paylaşayım
Dilatör aldım 4ay oldu bu hafta başladım3. Numaradayım psikolojim çok kötü değil eşim çok fazla destekci ama 1 yıl olacak evliliğimize tek düşüncem çocuk ya olmassa diyorum yaşım 35 ama gerçekten iyiki burası denk geldi o kadar güzel enerjiniz varki çok fazla motiveyim şuan mükemmel kadınlarsınız ve bi kadının dostu yine bir kadındır

Canım kaygılarını bir kenara koy şu an çok iyi gidiyorsun ne güzel bakma motive de olmuşun bunu atlat peşine de hemen bebek çalışmalarına başlayacaksın sonuçta genciz sağlıklıyız bir sıkıntımız yok neden olmasın ki

Ya valla ben neler denedim hergün bu aparatı bulana kadar allah yardım etti bu aparat denk geldi tamamen tesadüf. Aslında hiç umudumu kaybetmedim sadece eşimle çok fazla tartışıyoruz tam diyorum bugün başlıycam ve başarıcam paat eşimle kavga sonra diyorum yok ya demmekki bu işin olmasını allahta istemiyo diyorum 1 hafta 10 gün sürüyo

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…