Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Peki tamamını içime aldığımda kan gelirmi ben
Canım merhaba ben de 1 yıllık evli olup 1 ay öncesine kadar vajinismustum . Buraya rastlayıp (çok şükür ki) 3 ay kadar dilatör egzersiz çalıştım ve şimdi aparatsız bi şekilde ilişkiye giriyorum . Herkesin farklı oluyor . Mesela benim çok esnekmiş demek ki ki ne aparatta ne de ilişkide bi damla kan gelmedi . Tabi ben hiç zorlamadan yavaş yavaş kendimi esneterek ilerledim belki de ondandır bilemiyorum . Ama şöyle ki ben yaptıysam İnan herkes yapar .ileri dereceydim çünkü .

Aynen öyle canım ya buna çok takılmak istemiyorum an geliyor kimseyle konuşmak istemiyorum uyumak istiyorum bazen birden eğlenceye gitmek geliyor içimden denize yada buda öyle birşey çok üstünde durup düşünmemek gerek bunu anlamaya çalışıyorum sadece bocaladım biraz ama geçiyor en başından başlarım gerekirse, nasıl olsa acı veya ağrı yok bunu anladım en azından tekrar geleceğim o kıvama inşallah🌸🌸
Canım hiç moralini bozma bu kadar kısa zamansa 3 aparatı yapman bile müthiş bence . Ben de 3.ye geldiğimde bazen hiç bi şekilde ilerletemiyordum . Biraz da ruh haliyle alakalı sanırım . Bi gün olmuyor bırakıyordum ertesi gün tam motive olup bi bakıyorum gayet rahat giriyor . Ve bittiğinde inan eşli çok daha rahat oluyor . Hiç moral bozma süper gidiyorsun

Ben vajinama dokunabiliyorum parmakta sokabiliyorum tek sıkıntım birleşmede kendimi çok sıkılıyorum tek bilmeek istediğim şey abartildigi kadar bi aci oluyormu
Süper o zaman sadece kendini kasmamayı öğrenmen gerekiyor . İnan saldığında asla ama asla bi acı yok . Sadece oraya girdiğini hissediyorsun ve baskı gibi bişey oluyor ama asla acı ağrı falan değil . Olduğunda anlayacaksın. Ben şöyle yapıyorum . Bacaklarımı açabildiğim kadar açıyorum eşimin organına ve vajinama kayganlaştıcı sürüyorum ve kendim yerleştiriyorum . Sonra nefes alıp verirken hafif kendim sokuyorum sonra eşim benim komutumla ilerliyor .o sırada yanma falan hissedince eşime dur diyorum ben biraz nefes alıp veriyorum kendimi denizde gibi salıyorum hoop diye kayıyor zaten geri kalan kısmı 😅 Hepsi girdiğinde gitgel yapabiliyorum.yavaş yavaş ilerlemek önemli bence

Canım hiç moralini bozma bu kadar kısa zamansa 3 aparatı yapman bile müthiş bence . Ben de 3.ye geldiğimde bazen hiç bi şekilde ilerletemiyordum . Biraz da ruh haliyle alakalı sanırım . Bi gün olmuyor bırakıyordum ertesi gün tam motive olup bi bakıyorum gayet rahat giriyor . Ve bittiğinde inan eşli çok daha rahat oluyor . Hiç moral bozma süper gidiyorsun
Merhaba canım teşekkür ederim..İşte fazla yüklendim oldu bitti diye çok kurdum kafamda dün egzersiz yapmadım şimdi eşim işe gitti birazdan yapacağım ama olmaz ise zorlamayacağım yarın belki daha iyi hissederim,şartlandırmıyorum kendimi çünkü geçen hafta büyük bir adım attım 3aparat komple başardım..Herşey zamanla acele etmemem gerektiğini anladım,hissederek yapmak çok daha önemliymiş🌸🌸🤗🤗

Süper o zaman sadece kendini kasmamayı öğrenmen gerekiyor . İnan saldığında asla ama asla bi acı yok . Sadece oraya girdiğini hissediyorsun ve baskı gibi bişey oluyor ama asla acı ağrı falan değil . Olduğunda anlayacaksın. Ben şöyle yapıyorum . Bacaklarımı açabildiğim kadar açıyorum eşimin organına ve vajinama kayganlaştıcı sürüyorum ve kendim yerleştiriyorum . Sonra nefes alıp verirken hafif kendim sokuyorum sonra eşim benim komutumla ilerliyor .o sırada yanma falan hissedince eşime dur diyorum ben biraz nefes alıp veriyorum kendimi denizde gibi salıyorum hoop diye kayıyor zaten geri kalan kısmı 😅 Hepsi girdiğinde gitgel yapabiliyorum.yavaş yavaş ilerlemek önemli bence
Teseekur ederim bu solediklerini yapicam umarım başarırım

Siz yenimi evlisiniz ben 1.5 sene oldu ciddi anlamda evliliğinde çok kötü sonuçlar olmaya başladı kafamda hep bu sorun var mutluyken bile modum düşüyor
Seni en iyi burdakiler anlar. Hepimiz aynı yoldan geçtik. Yediğimiz içtiğimizden zevk almıyorduk. Hatta ben evliliğimizin ilk haftası neden evlendim ki ben diyordum. Ama inan başarınca iyi ki evlenmişim diyorsun. Eşin anlayışlı olması da çok önemli tabii. Benim eşim en baştan beri beni ne suçladı ne de üzdü.

Kızlar bir sorum var. Regl öncesi zorlanma olması normal mi? Kendimi kasmıyorum ama zorlanıyorum baya. Normalde baya rahat yapabiliyordum. Moralim bozuldu.
Bir iki güne regl olacağım o yüzden olabilir mi? Hatta karnım ağrıyor belki bugün olurum.

Kızlar bir sorum var. Regl öncesi zorlanma olması normal mi? Kendimi kasmıyorum ama zorlanıyorum baya. Normalde baya rahat yapabiliyordum. Moralim bozuldu.
Bir iki güne regl olacağım o yüzden olabilir mi? Hatta karnım ağrıyor belki bugün olurum.
Regl olacağın için bu sıkıntılar olablir kuzum doğru

Siz yenimi evlisiniz ben 1.5 sene oldu ciddi anlamda evliliğinde çok kötü sonuçlar olmaya başladı kafamda hep bu sorun var mutluyken bile modum düşüyor
Ben de 1 yıllık evliyim aynen dediğin gibi sürekli kafamda asla başaramayacağım diyordum . Hep bi eksik hissediyordum kendimi . Ama en önemli şey yılmadan sıkılmadan adım atarak ilerlemek . Kendine zaman ver canım hemen olsun diye zorlama . Ben ilk 4. Eşli denemem de başarılı olmuştum . Üstelik bütün aparatları yaptığım halde . Ama her seferinde üstüne birşeyler koyarak ilerledim . öğrenerek hallettim çok şükür . Hala bile birşeyler öğreniyorum her yapışımda . Kendin için adım atarak Başla İnan sonra koşacaksın

Denedim 2 saat önce ama eşim kendi istediği gibi olsun istiyor ben jel falan sürdüm müzik açtım ortam biraz sakin olsun diye ama o biraz aceleci herşey normal biseymis gibi yaşamak istiyor hatta törenmi yapıyoruz diyor normalde böle şeyler yapmadigimda o çok istekli oluyor ama ben ortam falan yapınca oda bu durumdan geriliyor

Denedim 2 saat önce ama eşim kendi istediği gibi olsun istiyor ben jel falan sürdüm müzik açtım ortam biraz sakin olsun diye ama o biraz aceleci herşey normal biseymis gibi yaşamak istiyor hatta törenmi yapıyoruz diyor normalde böle şeyler yapmadigimda o çok istekli oluyor ama ben ortam falan yapınca oda bu durumdan geriliyor
Eşine bu durumun geçici bişey olduğunu anlatmaya çalış bence canım . Hiç bir zaman olmamasındansa bi süre alıştırma gibi düşünsün o da bi zahmet . Benim eşim yeter ki bi şekilde olsun diye çok sabretti hep benim istediğim şekilde ilerledik ve sonuca ulaştık . Eş desteği de çom önemli

Eşim anlayışlı sadece ben kendimi çok sitrese sokuyorum çokta düşünüyorum daha öncelerde o beni hep sakinleştirirdi ben agalrdim bidaha asla yapmak istemezdim hatta boşanmak bile istedim çoğu zaaman bı doktor bulmuştuk 10 bine çoktu ben kendim gitmek istemedim eşim çok ısrar etti gidelim diye ben piskolojikmen artık bu işin olmicagini düşünüyordum ve etrafimiz onun erkek olmadığını düşünüp onu hep asagaladilar oda biraz sitresli

aylarca yarım iliski yasadim aynı senin gibi . Sonra bu gruptakilerin önerisiyle dilatör ve nefes egzersizi çalıştım . 3 4 gün içinde sorun çözülmüştü
Sadece eşimin üstündeyken deneyebiliyorum vajina kuruluğundan mı yoksa kastığım için mi bilmiyorum girişte iğne batar gibi bir acı oluyor zaten bir yere kadar giriyor sonrası iğneye batar gibi bir his

Sadece eşimin üstündeyken deneyebiliyorum vajina kuruluğundan mı yoksa kastığım için mi bilmiyorum girişte iğne batar gibi bir acı oluyor zaten bir yere kadar giriyor sonrası iğneye batar gibi bir his
Aynı benimde öyle . Dilatörler o batma hissini geçiriyor canım. Kayganlastırici durex naturals kullanıyordum ben o çok iyiydi.

X