Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Merhabalar..Dünden buyana bir isteksizlik bir düşüş yaşıyorum ya o hafif yanma rahatsız etti motive olamıyorum..Rahat bir şekilde yapıyordum aparatları ama klinikte yapamadım sonra kaldı öyle şuan şükür yanma yada rahatsız edici bir durum yok ama ne bileyim dünün aynısı olacak diye geriliyorum halbuki çok kolay acısız ağrısız egzersiz yapıyordum..Regl olmama çok var daha acaba erken mi olacağım yumurtlama zamanı falanmı karnımda çok şişti yumurtlama zamanlarında mı böyle oluyor aparat asla ilerlemiyor,isteksizlik mi yoksa o son aparata mı taktım kafayı modum düştü bilmiyorum..
Evde kendin deniyor musun aparat ile yoksa klinikte mi yapıyorsun bilmiyorum ama moral bozma düşüş yaşama kuzu birçoğumuz aynı sorunu yaşadık galiba ben de geçtiğimiz hafta regl dönüşü çok zorlandım yapamadım 4 numara ile oysaki öncesinde gayet rahattı hatta bazen dilatorun hareketlerinden etkilendiğim dahi oluyordu ama regl bitişi 4 numarayı ilk gün alamadım. Başka şeyler de etkiliyor tabii moral bozukluğu stres vs vs ama olmuyor olmayacak gibi düşünüp erteleme yarın yaparım vs diye bırakma şu an deniyorsun olmuyor mu o an bırak kendini rahatlat imkanın varsa duş al ( çok faydası oluyor) biraz kafanı dağıt sonra tekrar dene normal denedigin pozisyonunu değiştir gibi gibi 💗💗💗

Selam herkese arkadaşlar ben 4 dilatörü de rahatça yapabiliyorum sadece 4 için anestol kullanıyorum 2 defa eşli denedik ancak ikisinde de ilk girişten sonra kendimi kasıyorum ne yapmaliyim vemcain kullansam yapabilir miyim acaba lütfen bana yardımcı oşun

Evde kendin deniyor musun aparat ile yoksa klinikte mi yapıyorsun bilmiyorum ama moral bozma düşüş yaşama kuzu birçoğumuz aynı sorunu yaşadık galiba ben de geçtiğimiz hafta regl dönüşü çok zorlandım yapamadım 4 numara ile oysaki öncesinde gayet rahattı hatta bazen dilatorun hareketlerinden etkilendiğim dahi oluyordu ama regl bitişi 4 numarayı ilk gün alamadım. Başka şeyler de etkiliyor tabii moral bozukluğu stres vs vs ama olmuyor olmayacak gibi düşünüp erteleme yarın yaparım vs diye bırakma şu an deniyorsun olmuyor mu o an bırak kendini rahatlat imkanın varsa duş al ( çok faydası oluyor) biraz kafanı dağıt sonra tekrar dene normal denedigin pozisyonunu değiştir gibi gibi 💗💗💗
Canım klinikte doktor görmek istediği için egzersiz yapıyorum biraz ama evde de yapıyorum dün ve bugün böyle bilmiyorum biraz zaman lazım sanırım çok stres yaptım bakalım deneyeceğim tekrar🌸🌸

Selam herkese arkadaşlar ben 4 dilatörü de rahatça yapabiliyorum sadece 4 için anestol kullanıyorum 2 defa eşli denedik ancak ikisinde de ilk girişten sonra kendimi kasıyorum ne yapmaliyim vemcain kullansam yapabilir miyim acaba lütfen bana yardımcı oşun

Eşli deneme içinn☀️☀️☀️☀️
Aşağıda yazdıklarımı birebir uygulaa canımm

size şöyle sıralayım🤗

1) en baştan aparatlara başla 10 dk ara ile daha sonra 4.olan aparatla en iyi egzersizlerini yap ileri geri tak çıkart etrafında daire çiz ve aparatı içinde rahat 20dk kadar beklet ben uyuştrucu krem sprey kullanmadım

2) Sen bu egzersizlerini yaparken eşin hazırlansın aparatı çıkarıp direk eşli denemeye geçin aparat sayesinde esneme yapıyor.

3) Eşine izin ver müdahele etme ona güvenmelisin aparatla nasıl yaptıysan aynı öyle hatta aparat daha zor eşli deneme daha kolay

4) Yarıya kadar oldu ama devamı olmadı dediğin yerde acele etmek yok o şekılde bekleyin sonra sen deriin nefes al nefesi verirken hafif ıkın ve eşin devam etmeli bal gör olacak ve kendine hep olumlu olumlamalar yap ben vajınusmusu yendim başardım harikaayım de sen bunlarla devam et güzel haberlerini bekliyorum
👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻
Yatak ucuna geliyorsun kalçanı yüksek tutmaya çalış eş ayakta ayaklarını istersen eşinin beline sararabilir yada küçük tabure alıp ayaklarına koyabilirsiniz.Bu şekilde kasılma daha az oluyor. Takıldıgın duvar hissi diye adlandırdığın yerde bekle acele etmeden sık bırak yapıp nefes egzersizleriyle destekleyip tamamlamaya çalışın zaten %80 ni bitmiş bu işin

Birde giriş olurken kalçaya eğimli olmalı giriş direk değil benim hep kullandığım bir emoji var 🌈 bunu göz önüne getirin🌺
Bak burda ben böyleee yaptımm canımm oku uygula ve eşine izin ver vermediğin sürece bu uzar gider bende 2.deneme de başarılı olmuştumm spreyde kullanabilrisin

Canım klinikte doktor görmek istediği için egzersiz yapıyorum biraz ama evde de yapıyorum dün ve bugün böyle bilmiyorum biraz zaman lazım sanırım çok stres yaptım bakalım deneyeceğim tekrar🌸🌸
Kuzum 4.aparat biraz uğraştırdığı ve şuan olmadığı için motiven düşmüştür.Bu sebeble bırakma devam et isteksizlik de oluyor yani hatta ben en başında hiç istek yoktu sırf yenecepğm için çalışıyodum zaten başta istek olmuyor

Kuzum 4.aparat biraz uğraştırdığı ve şuan olmadığı için motiven düşmüştür.Bu sebeble bırakma devam et isteksizlik de oluyor yani hatta ben en başında hiç istek yoktu sırf yenecepğm için çalışıyodum zaten başta istek olmuyor
Tamam canım ben bir şekilde motive etmeye çalışacağım kendimi olmadı en başından başlarım olacak inşallah🌸🌸

Bende terapistime yazdım kızlar benimle aynı durumda olan insanları da belki rahatlatır biraz.
688D5805-840B-41E8-A173-C0F70A2D97E1.jpeg

Bende 3. Aparatta öyle olmuştum. Sonra 1 den başladım. Önemli olan vazgeçmemek inat etmek sanırım
Aynen öyle canım ya buna çok takılmak istemiyorum an geliyor kimseyle konuşmak istemiyorum uyumak istiyorum bazen birden eğlenceye gitmek geliyor içimden denize yada buda öyle birşey çok üstünde durup düşünmemek gerek bunu anlamaya çalışıyorum sadece bocaladım biraz ama geçiyor en başından başlarım gerekirse, nasıl olsa acı veya ağrı yok bunu anladım en azından tekrar geleceğim o kıvama inşallah🌸🌸

Merhaba arkadaşlar yeni üyeyimama grupta yazılanları uzun zamandır takip ediyorum 2 aylık evliyim ama henüz tam anlamıyla ilişkiye giremedim sadece ben üstteyken deneyebiliyorum onda da tamamı girmiyor bir yere kadar giriyor sonra bir şeye çarpıyor örümcek ağı gibi . O çarpan şey ben kastığım için mi oluyor yoksa kızlık zarı mı merak ediyorum. Gerçi bir kere ben alttayken denediğinizde kan gelmişti bir daha gelmedi
aylarca yarım iliski yasadim aynı senin gibi . Sonra bu gruptakilerin önerisiyle dilatör ve nefes egzersizi çalıştım . 3 4 gün içinde sorun çözülmüştü

Tesekur ederim gerçekten piskolojim çok kötü bütün hayatımı etkiliyor dilatorü ne kadar santim almam lazım
Dilatörün gitmediği yerde nefes al verirken ıkın ve ittir hepsinin girmesi gerekiyor. Ama tabiki her aşama bir başarı. Yavaş yavaş gitsen de hiç yapmamaktan iyidir unutma

X