Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

S selonophille canın burası bahsettiğim yer bence bu sayfalardan geriye doğru git biraz oku çünkü genelde hep aynı şeyler konuşuluyor
Selamlar herkese ben doktor doktor gezmis biri olarak umitsizlige kapilmis 2,5 seneyi aski dir bu problemi yasayan biriyim. Okuduklarimdan cesaret aldim tesekkur ederim fakat ilerletemiorum dilatoru . Bir ay önce doktor ultrason aletiyle tamamen içeri girip çıktı bi çok kez. Olabilceğini gördüm. Zihnen de oldurabiliorum. Ama bacaklarımı havada açık bir şklde tutamıorm yada eşimle beceremiyorum. Hindistan cevizi yağı ve kayganlaştırıcı kullandm ama kendm muvaffak olamadım. Eşimde dilatörü yaparsa onu olumsuz etkileyecğini söyledi her noktada destek olsada… en son nolursa olsun diip denememizde ağlama krizine girdim:KK43: tam olarak napmam beni yola sokar? Sadece iki haftalık iznim kaldı sonra çalışmaya başlayacağım. Yardım ederseniz müteşekkir olacağım ilk defa bukdr zorlandığım ve pskljmi altüst eden birşey yaşıorum… herkese kolaylıklar sevgiler🌸

Zarla ilgili yanlış bilgiye sahip olan arkadaşlarım selam 🙌🏼 Benim zar denince aklıma soğan zarı gibi bişey geliyordu. Vajina girişini kapatan gergin bişey zannediyordum. Sonra psikoloğum kafamdaki zarın nasıl bişey olduğunu çizmemi istedi tam tarif ettiğim şekilde vajina girişinin 3-4 cm ilerisinde orayı komple kapatan bir zar çizdim. Sonra doktorum o harika soruyu sordu. “Orası öyle kapalıysa eğer regl kanımız nasıl dışarı çıkıyor ?” Sonrasında bu görselleri gösterdi. Zar dediğimiz şey aslında zaten normalinde kendinden delik olan bişey penis girdikçe kenarlardan esniyor kanarsada çok kastığımız için kanıyor. Yoksa vajinanın içini komple kapatan gergin soğan zarı gibi bir zar değilmiş. Bunu öğrendiğimde daha da rahatlamıştım. Jinekolojik muayeninizi olun eğer normal bir zar yapısına sahipseniz zaten yırtılıp kan gelmesi olayını unutun derim 😍
Bunu gördüğüm her kadına anlatmak istiyorum toplumumuzda o kadar yanlış biliniyor ki ben de öyle zannediyordum bana da doktorum aynı bu şekilde izah etti biz zannediyorduk ki zar ilk gece kanayacak yırtılacak çok acı çekeceğiz ama öyle bişey yok zaten böyle düşündüğümüz için bu hastalığa yakalandık kendimizi sıkmadıkça yavaş yavaş kontrollü olursak hiç bir sorun olmuyor dilatörde de eşli de de

Bunu gördüğüm her kadına anlatmak istiyorum toplumumuzda o kadar yanlış biliniyor ki ben de öyle zannediyordum bana da doktorum aynı bu şekilde izah etti biz zannediyorduk ki zar ilk gece kanayacak yırtılacak çok acı çekeceğiz ama öyle bişey yok zaten böyle düşündüğümüz için bu hastalığa yakalandık kendimizi sıkmadıkça yavaş yavaş kontrollü olursak hiç bir sorun olmuyor dilatörde de eşli de de
Aynen öyle canım ben o kadar çok kasılıyordum ki artık bacaklarım titriyordu. Ama kegeller sayesinde o kontrollü serbest bırakmayı yapabildim bende. Çok işe yaramayan bir şeymiş gibi gözüksede aslında en önemlilerin başında dilatörlerden önce kegel geliyor

Aynen öyle canım ben o kadar çok kasılıyordum ki artık bacaklarım titriyordu. Ama kegeller sayesinde o kontrollü serbest bırakmayı yapabildim bende. Çok işe yaramayan bir şeymiş gibi gözüksede aslında en önemlilerin başında dilatörlerden önce kegel geliyor
Kesinlikle kegel bi işe yarar mı diye düşünenler hemen başlasın kegel kaslarımızı kontrol etmeyi sağlıyor

Arkadaşlar ben orgazm olmadan ilişkiye giremiyorum yani iyice ıslanmadan olmuyor. Acaba sorun bendemi vajiyi henüz yeni yendim
Eşim çok aceleci davranıyr hemen kalktı hadi gir diyor bugün ben daha ıslanmamışım hiç birşey olmamış zorlanıyorum
Sorun sende değil. Eşin çok aceleci davranmış. Erken boşa

Aslında öyle sorunuda yok. Korktum acaba hastalığım tekrarmı etti diye yani beş dakika bile olmadan hemen olsun istiyor ben tam hazırlanmamış oluyorum
Bunu eşinle konuşmayı denedin mi ben böyle rahat olamıyorum kontrollü gidelim ilk başlarda alışana kadar desen anlayışlı olur bence bi de kayganlaştırıcı kullanıyor musun

S selonophille canın burası bahsettiğim yer bence bu sayfalardan geriye doğru git biraz oku çünkü genelde hep aynı şeyler konuşuluyor
Gerçekten üç dört güne çözülebilir mi yada bazıları dilatörsüz de denemiş okuduğuma göre bana da yol gösterebilir misiniz? İlişkimiz de olumsuz etkilendi bu durumdan maalesef ve güçsüz hissediyorum…

Canım ben de o çıkarma olayını hiç sevmiyordum. Şöyle yapmıştım çıkarırken sadece ıkındım ve yavaş yavaş çektim . Ikınınca zaten kendini dışarı atıyor
Birdahakine biraz daha sakin olup yavaş çıkartayım ozaman canım yarın acilen o kremden almam gerekiyor doktor da kullanabilirsin ama yinede gel bakalım dedi eşimde baktı az önce çok kızarmış biraz şiş duruyor dedi..Doktorum egzersize ara ver dedi ama bu bile umrumda değil başarmış olmanın mutluluğu var🥰gerçi 4. Aparat hiç denememiş olsam bile diğerleri sorunsuz bir şekilde kasılmadan yapabiliyorum bu bile çok mutlu ediyor beni,bakalım yarın da bir gideyim🌸🌸

Bunu eşinle konuşmayı denedin mi ben böyle rahat olamıyorum kontrollü gidelim ilk başlarda alışana kadar desen anlayışlı olur bence bi de kayganlaştırıcı kullanıyor musun
Kınustum bugün dedim ben daha vaji sorunumu yeni çözdüm ve benim uyarılmam lazım dedim kayganlaştırıcı kullanmadık bugün yarısını albildim ama kuru olduğum için pek olmadı yani

Kınustum bugün dedim ben daha vaji sorunumu yeni çözdüm ve benim uyarılmam lazım dedim kayganlaştırıcı kullanmadık bugün yarısını albildim ama kuru olduğum için pek olmadı yani
Canım ilk başlarda kayganlaştırıcı öneririm bi de istersen yaparken kendi kendine klitoris masajı yapabilirsin rahatlatıyor ya da eşin yapabilir

Gerçekten üç dört güne çözülebilir mi yada bazıları dilatörsüz de denemiş okuduğuma göre bana da yol gösterebilir misiniz? İlişkimiz de olumsuz etkilendi bu durumdan maalesef ve güçsüz hissediyorum…
Aslında canımm sen aparatları yapıyorsun zor olan kısmını yapmış kolay kısmı kalmış dilatörü illa eşin yapacak diye birşey yok ki 2 haftada kesinlikle yapacaksın bir gecede yapanlar bilee oluyor bir kaç sayfa öncesinde eşli deneme notlarım vardı onları okudun mu birebir yap gör bak olacak ben aparatsız asla yenemezdim iyiki de yapmışım diyorum tam anlamıyla eşine güven kendini bırak kaslarını tam anlamıyla rahat bıraktıgında olduğunda diyeceksın bu kadar mı☀️

X