Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Evde kendin deniyor musun aparat ile yoksa klinikte mi yapıyorsun bilmiyorum ama moral bozma düşüş yaşama kuzu birçoğumuz aynı sorunu yaşadık galiba ben de geçtiğimiz hafta regl dönüşü çok zorlandım yapamadım 4 numara ile oysaki öncesinde gayet rahattı hatta bazen dilatorun hareketlerinden etkilendiğim dahi oluyordu ama regl bitişi 4 numarayı ilk gün alamadım. Başka şeyler de etkiliyor tabii moral bozukluğu stres vs vs ama olmuyor olmayacak gibi düşünüp erteleme yarın yaparım vs diye bırakma şu an deniyorsun olmuyor mu o an bırak kendini rahatlat imkanın varsa duş al ( çok faydası oluyor) biraz kafanı dağıt sonra tekrar dene normal denedigin pozisyonunu değiştir gibi gibi

Selam herkese arkadaşlar ben 4 dilatörü de rahatça yapabiliyorum sadece 4 için anestol kullanıyorum 2 defa eşli denedik ancak ikisinde de ilk girişten sonra kendimi kasıyorum ne yapmaliyim vemcain kullansam yapabilir miyim acaba lütfen bana yardımcı oşun

Canım klinikte doktor görmek istediği için egzersiz yapıyorum biraz ama evde de yapıyorum dün ve bugün böyle bilmiyorum biraz zaman lazım sanırım çok stres yaptım bakalım deneyeceğim tekrar

Eşli deneme içinn

Bak burda ben böyleee yaptımm canımm oku uygula ve eşine izin ver vermediğin sürece bu uzar gider bende 2.deneme de başarılı olmuştumm spreyde kullanabilrisin

Canım klinikte doktor görmek istediği için egzersiz yapıyorum biraz ama evde de yapıyorum dün ve bugün böyle bilmiyorum biraz zaman lazım sanırım çok stres yaptım bakalım deneyeceğim tekrar
Kuzum 4.aparat biraz uğraştırdığı ve şuan olmadığı için motiven düşmüştür.Bu sebeble bırakma devam et isteksizlik de oluyor yani hatta ben en başında hiç istek yoktu sırf yenecepğm için çalışıyodum zaten başta istek olmuyor

Tamam canım ben bir şekilde motive etmeye çalışacağım kendimi olmadı en başından başlarım olacak inşallah

Bende 3. Aparatta öyle olmuştum. Sonra 1 den başladım. Önemli olan vazgeçmemek inat etmek sanırım
Aynen öyle canım ya buna çok takılmak istemiyorum an geliyor kimseyle konuşmak istemiyorum uyumak istiyorum bazen birden eğlenceye gitmek geliyor içimden denize yada buda öyle birşey çok üstünde durup düşünmemek gerek bunu anlamaya çalışıyorum sadece bocaladım biraz ama geçiyor en başından başlarım gerekirse, nasıl olsa acı veya ağrı yok bunu anladım en azından tekrar geleceğim o kıvama inşallah

aylarca yarım iliski yasadim aynı senin gibi . Sonra bu gruptakilerin önerisiyle dilatör ve nefes egzersizi çalıştım . 3 4 gün içinde sorun çözülmüştü

Tesekur ederim gerçekten piskolojim çok kötü bütün hayatımı etkiliyor dilatorü ne kadar santim almam lazım
Dilatörün gitmediği yerde nefes al verirken ıkın ve ittir hepsinin girmesi gerekiyor. Ama tabiki her aşama bir başarı. Yavaş yavaş gitsen de hiç yapmamaktan iyidir unutma

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…