Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Evet tekrar gorusucem

Kayganlastirici kullanarak yani normal 1 saate yakın içimde bekletiyorum hareket ettiriyorum
Tamam canım en kolaylıkla öyle yaparsın çoğumuz hep 4.aparatta yada eşli denemede takılıp kalmışızdır pes etmeyin biliyorum sinirlilik gerginlik hep oluyor ama atlatacaksınız

Tamam canım en kolaylıkla öyle yaparsın çoğumuz hep 4.aparatta yada eşli denemede takılıp kalmışızdır pes etmeyin biliyorum sinirlilik gerginlik hep oluyor ama atlatacaksınız
Insallah Allah yardımcımız olsun çok sinir bozucu bir durum

Kuzucum bence tam alışana kadar aparatı hemen bırakma zaten sonradan gerek bile kalmayacak endişe etmee başta çok normal
Meraba bende 1.5 senelik evliyim eşimle cinselige giremiyorum ciddi anlamda piskolojim kötü siz bu aparatı kulandiktan sonra başardınız mi ve bunu nasıl bulabi

Merhaba arkadaşlar yeni üyeyimama grupta yazılanları uzun zamandır takip ediyorum 2 aylık evliyim ama henüz tam anlamıyla ilişkiye giremedim sadece ben üstteyken deneyebiliyorum onda da tamamı girmiyor bir yere kadar giriyor sonra bir şeye çarpıyor örümcek ağı gibi . O çarpan şey ben kastığım için mi oluyor yoksa kızlık zarı mı merak ediyorum. Gerçi bir kere ben alttayken denediğinizde kan gelmişti bir daha gelmedi

Meraba bende 1.5 senelik evliyim eşimle cinselige giremiyorum ciddi anlamda piskolojim kötü siz bu aparatı kulandiktan sonra başardınız mi ve bunu nasıl bulabi
Evet canım aparat setii sipariş ettim öncesinde nefes kegel egzersizlerini öğrenip normal hayatımda da kullanmaya başladım. İlk 3aparat çok hızlı aldım biraz 4.olan aparatt uğraştırdı ama çok şükür oldu 2yılş kadar sende hemen seti al yardımcı oluruz sana

Tamamen kastıgın için ordakı kaslae kasılıyor be ilişki yarıda kalıyor.
O yarısına kadar oluyor dediğin yerde bekleyin acele etmeden sen derin nefes al nefesi verirken ıkınıp eşine izin ver ilerlesin çok az kalmış kendini olabildiğince rahat bırakırsan olacak

Hergun bı umutla başlıyorum ama yapamıyorum aparatı nasıl kulanicam bilginiz varmi
Öncesi ayna egzersizi yap vücudunu tanı dokun korkma kendinle barışık ol gün içinde sürekli bacaklarını açarak oturmaya çalış
Birde beni çok rahatlatan Doktor Müjdegül Karacanın vajınusmus videolarını izle

Aparatı kullanırken bol kayganlaştırıcı yada su bazlı ultrosan jeli kullanabilirsin.İsterseb emla krem anestol krem yada vemcaine sprey kullanabilirsin ben aldım ama kullanmamıştım.

aparatı içine alırken gülü kokluyormuş gibi kokla (nefes al) , daha sonra nefes verirken mumu üflüyormuş gibi (nefes ver) ve o sırada kafana takmamak için gerilmemek için ya arkada tv açık olsun, ya da müzik, konser sevdiğin bir şeyler yani bi ses olsun ki tek onu düşünüp gerilme pozitif,olumlu,mutlu olmak önemli nefesi unutursan kasarsın unutma

Meraba 1.5 senelik evliyim eşimle cinselige giremiyorum siz bu aparat sayesindemi başardınız yardımcı olabilir misiniz nasıl kullanılıyor bu
Merhaba hoş geldiniz yalnız değilsiniz öncelikle bunu bilin tabii çözülmeyecek bir sorun değil bunu da bilin nefes egzersizleri gevşeme egzersizleri ve tabii ki kegel egzersizleri ( kendi adıma yaptığım ve doktorumun önerdiği egzersizleri bunlar ) ve kiymetlimiz aparatimiz (dilatör) kafamızdaki orası çok dar hiçbir şey giremez düşüncesini yok etmek için çok önemli. Aynı zamanda vajina içerisindeki kasların gelişmesi esneesi için de faydalı

Merhabalar..Dünden buyana bir isteksizlik bir düşüş yaşıyorum ya o hafif yanma rahatsız etti motive olamıyorum..Rahat bir şekilde yapıyordum aparatları ama klinikte yapamadım sonra kaldı öyle şuan şükür yanma yada rahatsız edici bir durum yok ama ne bileyim dünün aynısı olacak diye geriliyorum halbuki çok kolay acısız ağrısız egzersiz yapıyordum..Regl olmama çok var daha acaba erken mi olacağım yumurtlama zamanı falanmı karnımda çok şişti yumurtlama zamanlarında mı böyle oluyor aparat asla ilerlemiyor,isteksizlik mi yoksa o son aparata mı taktım kafayı modum düştü bilmiyorum..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…