Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Ayy süper tamam canım ama mesela eşli denemede egzersiz gibi olacak değil mi yani birden öyle hızlı gel git değilde daha alışma gibi çok heyecanlıyım ama sanırım en güzeli bol egzersiz çünkü her egzersizde daha çok kontrol sağlıyorum umarım eşim eşli denemede benden fazlasını istemez hüsran olmaz

Hayır tabii ki yavaş yavaş olacak kuzum eşinde bunun bilincinde olsun hemen öyle harikaaa performanslar olmuyor ama sonradan güvenin yerine geliyor ve sen bile inanamıyorsun kendine Şu an sen bol bol egzersiz yap kolay gelsin

Yani bizde ilk denemede sadece yarıya kadar yapmıştık bıraktık. 2. Denemede kendim tutup soktum. Sende öyle yaparsın kontrol sende gibi olur. 2. Denemede biz direkt konuya girmiştik ve inan zorlanmıyorsun kendini telkin etmeyi unutma işte bişey yok acımıyor, ağrımıyor, akışa bırak kendini nasıl bittiğini bile anlamıyorsun

Bu 4 kitap okudum ben doktor önermişti gerçekten de çok bilgilendirici özellikle cem keçe vajinismusun üstesinden gelmek kitabı ve Ünzile hanımın cıss sakin okumayın kitabı. Kesinlikle öneririm
cinsellik öğrenilen bişey demişti terapistim. şu an öğreniyorsun, kitaplar al oku geliştir kendini demişti ama ben kitap falan almadım. kitaplar hakkında bilgisi olan, okuyan var mı?

Susancabeta ben vajinismusla ilgili değil de cinsellikle ilgili kitap önerileri istiyordum daha ziyade. olmazsa terapistimden bilgi alırım. teşekkür ederiim :)
Yok yok sadece vajinismus değil cinsellikle ilgili de çok fazla bilgilendirici bu kitaplar özellikle sakın okumayın cıss kitabı

F FUNISO buraya gel canım, aktif topik sana daha fazla kişi yardımcı olur.
Merhabalar 1 aylık evliyim ve halen tam anlamıyla birleşme olmadı . Severek evlendik. Eşimle evlilik öncesinde birleşme olmasa da gayet iyi seks hayatımız vardı bu sebeple de zorlanacağımızı düşünmüyordum fakat evlendiğimiz gün denediğimizde aşırı bir korku oldu balayında da aynı durum sürdü . Dilatör set aldım buradan okuduklarımdan sonra dilatörde de dün ilk defa 3 numarayı yapabildim fakat yine denememizde o korku sardı beni. Yardımcı olabilecek varsa çok mutlu olurum . Fiziksel bir sorunum yok muayene oldum . Eşimle tam anlamda mutlu olmak istiyorum .

Hoş geldin canım, ne kadar güzel hemen çözüm aramaya başlamış ve egzersizleri yapmışsın. Naçizane tavsiyem tüm dilatör boylarını rahatça yapabilir hale gelmeden ilişki deneme. Üçlü çalış şimdi, üçü kolayca tak-çıkar, ileri geri hareket ettirebilir hale gelince dörde geç, aynı şekilde dördü de yapınca o zaman eşli denemeye geçebilirsin. Çok güzel yol almışsın zaten, egzersizleri düzenli yapar ve üstüne düşersen inşallah en kısa zamanda sen de vajinismusu geride bırakacaksın.

Umarım . Elimden gelenleri yapmaya çalışıyorum . Tavsiyelerinizi dikkate alacağım umaraım yakın gelecekte başardım diye yazmak nasip olur

Canım selam bende egzersiz yapıyorum yarın eşli denemeye geçeceğim tedirginlik var haliyle ama aparatları çok çalışıp ertelemediğinde daha kontrollü oluyorsun daha çok özgüven geliyor ben hemen olup bitsin istiyordum ama acele etmenin daha çok heyecan yaratıp olumsuz geri dönüş yaratmasından korktum ki öylede oluyormuş o yüzden bol egzersiz en güzeli başaracağız inşallah1hafta önce neden evlendim ki,neden böyle güçsüz,hassasım diyordum ama şimdi daha da güçlendim herşey daha güzel olacak inşallah

Umarım . Elimden gelenleri yapmaya çalışıyorum . Tavsiyelerinizi dikkate alacağım umaraım yakın gelecekte başardım diye yazmak nasip olur
Hatta son aparatta biraz kayganlaştırıcı yarıya kadar yaptım sonra çıkartıp vemcaine sıktım ve çok daha kolay oldu ama asla alışmam vemcaine sadece son aparata tam anlamı ile alışmak için biliyorum yine kolaya kaçıyorum ama daha rahat oldu eşlide de önce egzersiz biraz vemcaine sıkıp öyle deneyeceğim bir tık daha rahatlattı beni çünkü benim dururum biraz bulantı,göz kararması o basınç olduğunda tansiyonum düşüyor onu hissetmemek için onun dışında sorun kalmadı çok şükür

Hadii inşallah sizinde güzel haberlerinizi bekliyorum sonrasında da ben sizlere güzel haber verebilirim inşallah her deneme sonrası olumsuzluk beni çok etkiledi sürekli uyumak ve bişey yapmamak istiyorum sonrasında kalkıp illaki egzersizleri yapıyorum yılmak yok çünkü :)

Başlangıçta hepimiz aynı şeyleri yaşamışız. Ama çok şükür ki sen harekete geçmişsin:) Bundan sonrası çoook kolay, o başlayabilmeeek hepsinden zor bundan sonrası için ne sorarsan yardımcı oluruz hepimiz :) 3. aparatta tak çıkar, ileri geri yap, 2-3 cm çıkarıp O harfi çiz, içindeyken kegel yap. hepsini ayrı ayrı 15 kez yap . toplam 4 egzersiz iyice alışırsın.

Ben o harfi çizerken sesli bir şekilde oooo diyorum engel olamıyorum ayy bazen çok gülüyorum ama iyi geliyor gülerkende oynuyor aparat titriyor gibi daha çok gülesim geliyor

Ben o harfi çizerken sesli bir şekilde oooo diyorum engel olamıyorum ayy bazen çok gülüyorum ama iyi geliyor gülerkende oynuyor aparat titriyor gibi daha çok gülesim geliyor
ben aparat çalışırken eşime diyorum dur hareket etme :) çünkü hareket ettikçe yatak sallanıyor bu sefer aparat hareket ediyor rahatsız oluyorum :) garibim kıpırdarken 40 takla atıyor

Aynenn bırakmak yok sen daha güçlüsün bak söylenen herşey aynı o yüzden aparat bitmeden eşli deneme sonraası güzel olacakk

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…