Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Selam herkese umarım hepiniz iyisinizdir benim bir sorum olacak vajinismusu yenmiş kişilere eşli ilişki esnasında vajinayi acmak için nefes ve kegel yapıyor musunuz giriş esnasında herhangi bir zorlanma oluyor mu
Her zaman söylüyorum ben nefes ve kegel egzersizlerini eskiden önceden de ilişki sırasında da uygulamak gerekiyor oradaki kasların rahat çalışmasını sağlar ben bir süre öyle yaptımm canımm

Her aparatta bir kapı açıyoruz dedi doktorum🙂Dün eşimde yanımdayken son kapı aralanınca nerede olacaksınız dedi eşimde karım balayı istememişti ona tatil sürprizim var dedi doktorum da ooo son kapıyı açınca tatil,yeme,içme,alışveriş falan inanılmaz güzel bir ortam ve dün hızlı ileri geri yapmaya başladım alışveriş,tatili duyunca 2.aparat ile☺️☺️İlk aparatta basınç,baskı oluyor ama sonradan çıkartıp taktığımda asla o baskı kalmıyor yani doktor resmen beynime ters köşe yapıp,motive edip beni o kaosa sokmuyor çünkü kendi başıma kalınca asla olumlu şeyler düşünemiyorum ama kontrol etmeye başladım.Bugün yinede bir metpamid alacağım birtek bulantı ve göz kararması kaldı tansiyon artık düşmüyor,normal..Akşam yine ne oldu bitti yazacağım arkadaşlar🌸🌸
İç sesim olmuşsun Aryas çok teşekkür ederim bu paylaşımın için😍

Canım sonuçta yendin bu süreçte istersen bir kadın doğum uzmanına git muayene ol Biraz da bu süreçte günaşırı yapmak gerekiyor endişen stresini anlıyorum ama hiç yapılmayacak zor durumdaysan belki enfeksiyon falan vardır ona göre tedavi edilir
Bugün yine deneyeceğim araya zaman koyunca bende stres de arttı ay olmayacak falan diye belki de kastım kendimi, valla yenince de dertler bitmiyor offf birde bebek istiyoruz

Doktora falan gitmedim muayene falan olmadım kendi çabalarımla da evde olmuyor birtürlü
O zaman bir klinik destek almalısın canım kesinlikle doktora git öylece beklemee Çünkü o böyle bir hastalık ki ertelemiyorsun bir bakmışsın senelerin gitmiş buna izin vermee

Bugün yine deneyeceğim araya zaman koyunca bende stres de arttı ay olmayacak falan diye belki de kastım kendimi, valla yenince de dertler bitmiyor offf birde bebek istiyoruz
Canım tekrardan aşacağını düşünüyorum şu an stres olmuşumdur çok normal Bir süre ilişkiye adapte olmadan gebelik düşünme şöyle 1-2 ay falan kadar alış gebelik girince denemelerde olmayacak zorlanabilirsin

Şurada düzenleyim bulunduğun durumdan hormonal değişimlerden falan bazen cinsel isteksizlik oluyor başlarda bulantı kusma vs gibi o yüzden denemeler olmayabilir ama tabikide normale döndükçee birliktelik olacak eksik yazmıştım şimdi olduu☀️

Son düzenleme:
Yeni gelen arkadaşlar hoşgeldiniz burada yalnız olmadığınızı bilin öncelikle motive olmak için bence şöyle yapın bu sayfalardan geriye doğru gidin kimler neler yapmış ayrıntılı yazanlarda oldu onları okuyun çoğumuz aparat setiyle doktor desteğiyle yendii eminim sizlerde yaparsınızz yeter ki ertelemeyin❤️

Canım tekrardan aşacağını düşünüyorum şu an stres olmuşumdur çok normal Bir süre ilişkiye adapte olmadan gebelik düşünme şöyle 1-2 ay falan kadar alış gebelik girince denemelerde olmayacak zorlanabilirsin
Hele ondan o kadar korkuyorum ki araya 2 hafta koyunca bile hemen başa dönüyor gibi oldum gebelikte ilişki de olmayınca tekrar başa saracak diye düşünüyorum, ama gebelikte de son aylara kadar ilişki denemeleri olur sanırım

Hele ondan o kadar korkuyorum ki araya 2 hafta koyunca bile hemen başa dönüyor gibi oldum gebelikte ilişki de olmayınca tekrar başa saracak diye düşünüyorum, ama gebelikte de son aylara kadar ilişki denemeleri olur sanırım
Yukarda yazdığımı düzenledim canım eksik yazmışım genellikle gebeliğin ilk üç ayında bulantıdır kusmadır hormonal değişimler falan bazen cinsel isteksizlik yapıyor o yüzden olmayabilir ama daha sonrasında normale döneceğinden tabii ki de birliktelik önerilir.

Yukarda yazdığımı düzenledim canım eksik yazmışım genellikle gebeliğin ilk üç ayında bulantıdır kusmadır hormonal değişimler falan bazen cinsel isteksizlik yapıyor o yüzden olmayabilir ama daha sonrasında normale döneceğinden tabii ki de birliktelik önerilir.
Sizin varmı bebeğiniz sizde nasıl oldu bu süreç peki ?

İç sesim olmuşsun Aryas çok teşekkür ederim bu paylaşımın için😍
Canım canım🥰🥰Bugün 3.gün bitti ben 4 aparat sanıyordum ama 3aparat ile bitti şimdi akşam ve yarın egzersiz yapıp cumartesi deneyeceğiz eşli..Yaniii nasıl desem huzurlu hissediyorum ağrı,acı,yanma yok olmadı da farklı bir duygu birkaç pozisyon denedik aparat ile son aparatı gayet rahat alabildim bıraktım kendimi umarım eşlide de böyle olur hala başardım demek istemiyorum,akşam da yine ilk defa yapacakmışım gibi başlayacağım bakalım şuan bir rahatlama var ama tedirginlikte var umarım böyle devam eder🌸

Canım canım🥰🥰Bugün 3.gün bitti ben 4 aparat sanıyordum ama 3aparat ile bitti şimdi akşam ve yarın egzersiz yapıp cumartesi deneyeceğiz eşli..Yaniii nasıl desem huzurlu hissediyorum ağrı,acı,yanma yok olmadı da farklı bir duygu birkaç pozisyon denedik aparat ile son aparatı gayet rahat alabildim bıraktım kendimi umarım eşlide de böyle olur hala başardım demek istemiyorum,akşam da yine ilk defa yapacakmışım gibi başlayacağım bakalım şuan bir rahatlama var ama tedirginlikte var umarım böyle devam eder🌸
Eşlide de gayet başarılı olcaksın ❤️

Şu an her şey olması gerektiği gibi ilerliyor gayette çok rahat bir şekilde yapacaksın ve burada ben de yendim çok şükür diyeceksin canımm😍

Selam kızlar az önce 2. Ve 3. Aparat ile egzersiz yaptım en küçüğünden başlamadım bile son aparatta biraz sıktım kendimi ama diğer elimle de popomu kontrol ettim baktım kasıyorum nefes ve kegel yaptım sonuna kadar ittim yanma ve baskı hiç olmadı hala hızlı ileri geri yapamıyorum son aparatta alışacağım değil mi içim bir tuhaf oluyor batma gibi sanki ileri geride😔

Selam kızlar az önce 2. Ve 3. Aparat ile egzersiz yaptım en küçüğünden başlamadım bile son aparatta biraz sıktım kendimi ama diğer elimle de popomu kontrol ettim baktım kasıyorum nefes ve kegel yaptım sonuna kadar ittim yanma ve baskı hiç olmadı hala hızlı ileri geri yapamıyorum son aparatta alışacağım değil mi içim bir tuhaf oluyor batma gibi sanki ileri geride😔
O hızlılık sonradan oluyor şu an bunu yapamıyorum diye kendine yüklenme gayet güzel gidiyorsun batma hissi tuvalet varmış ise bunlar olabilir gayet normal canımm devam et Ben neredeyse 2,5 saat falan çalışırdımm sonradan bir bakmışım pratik kazanmışım😍

X