Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Doktora falan gitmedim muayene falan olmadım kendi çabalarımla da evde olmuyor birtürlü
Merhaba ben egzersizden çok muayeneden korkuyordum ama tedavi için İnan bu gerekli..Sanırım çok gerginsin önce sakinleş kaygıları bir kenara bırak ve biryerden başla canım 3gün önce bende böyleydim sadece 3gün düşün herşey adım atmakla başlıyor erteleme🌸🌸🤗🤗

Selam herkese umarım hepiniz iyisinizdir benim bir sorum olacak vajinismusu yenmiş kişilere eşli ilişki esnasında vajinayi acmak için nefes ve kegel yapıyor musunuz giriş esnasında herhangi bir zorlanma oluyor mu
Ben hala apartlarla yapıyorum giriş esnasında biraz zorlanıyorum durdukça alışıyorum

Merhaba ben egzersizden çok muayeneden korkuyordum ama tedavi için İnan bu gerekli..Sanırım çok gerginsin önce sakinleş kaygıları bir kenara bırak ve biryerden başla canım 3gün önce bende böyleydim sadece 3gün düşün herşey adım atmakla başlıyor erteleme🌸🌸🤗🤗
İnan nerden başlayacağımı bilmiyorum erteledikçe geçen sadece zamandan gidiyor artık bişeylerin üstüne bile düşmüyoruz burda bu sorunu yaşayan bir sürü insan gördüm ve hepsi de çözüme kavuşmuş ne güzel ben muayene olmaktan hem çekinip hemde korkuyorum dediğin gibi yardımcı olun bana lütfen

Evet 3 yine arada kaygı,motivasyon düşer gibi oluyor ama doktorum sen kendini oraya ne girer ise ona göre şekilleniyor,açılıyor diye motive et ki bu gerçek zaten öyle tasarlanmış dedi..
süperr, evet evet bi de ilk 1 ve 2. aparat alışmak için orayı açmak için. 3 ve 4 daha penise yakın boylar onda sadece ileri geri ve tak cıkar yaptırcak. öncekiler gibi O çiz kegel yap olmıcak.

İnan nerden başlayacağımı bilmiyorum erteledikçe geçen sadece zamandan gidiyor artık bişeylerin üstüne bile düşmüyoruz burda bu sorunu yaşayan bir sürü insan gördüm ve hepsi de çözüme kavuşmuş ne güzel ben muayene olmaktan hem çekinip hemde korkuyorum dediğin gibi yardımcı olun bana lütfen
evet hepsi çözüme kavuşmuş ne güzel söyledin. çünkü tedavisi olan bir hastalık. şimdi hemen ne yapıyorsan bırak ve doktor araştırıp randevu al .

Hiç korkma canım, bak burada okuyorsun kaç insan aynı sorunu yaşıyor. Yapman gereken ilk şey mutlaka bir kadın doğum muayenesi çünkü fiziksel bir sorun olmadığını öğrenince istersen kendin egzersizlere başlarsın -biz sana adım adım yardımcı olacağız endişelenme - istersen de direkt doktorla tedaviye başlayabilirsin. Ama ertelemeden önce bir jinekologa görün, sonra her şey adım adım. Biz sana destek olacağız.

Hiç korkma canım, bak burada okuyorsun kaç insan aynı sorunu yaşıyor. Yapman gereken ilk şey mutlaka bir kadın doğum muayenesi çünkü fiziksel bir sorun olmadığını öğrenince istersen kendin egzersizlere başlarsın -biz sana adım adım yardımcı olacağız endişelenme - istersen de direkt doktorla tedaviye başlayabilirsin. Ama ertelemeden önce bir jinekologa görün, sonra her şey adım adım. Biz sana destek olacağız.
Çok teşekkür ederim 🙏inşallah

Merhaba arkadaşlar bende bu vajinusu atlatamiyorum 4 aylik evliyim ama bizde tık yok defalarca denememize ragmen olmuyor ve ben egzersizi birak aynada bakamiyorum bile lutfen yardimci olurmusunuz
Hoş geldin canım, vajinismus birdenbire ortadan kalkan bir durum değil, egzersizlerle çalışarak adım adım çözülüyor. Ancak bu egzersizlere başlamadan önce yapman gereken ilk şey bir kadın doğum uzmanına görünüp fizyolojik bir sorun olup olmadığına karar verilmesi. Muhtemelen bir sorun yoktur,o zaman eğer istersen buradaki pek çok kadın gibi evde dilatör veya parmak egzersizleri ile veya eğer imkanın varsa direkt doktorla bu durumu çözebilirsin. Biz yanındayız.

Merhaba arkadaşlar bende bu vajinusu atlatamiyorum 4 aylik evliyim ama bizde tık yok defalarca denememize ragmen olmuyor ve ben egzersizi birak aynada bakamiyorum bile lutfen yardimci olurmusunuz
istersen ilk etap olarak sana özelden vajinana alışma egzersizleri atarım. şu anlık herhangi bir dilatöre ihtiyacın olmadan.

Canım merhaba bende kötü doktor tecrübesi yaşadım ama yolun İzmir’e düşer ise beraber seninle gelebilirim çok başındayım bende ama çok yol katettim ve inanılmaz bir destek var orada asla bırakmıyorlar,çok motive ediyorlar..Hergün çağırıyolar asla ara vermek yok çünkü zaten erteleme hastalığı bugün 3.günüm çok şükür güzel ilerliyor beni çok başka biryere taşıdılar her anlamda olumlu..Eğer böyle bir imkanın var ise asla bıkmadan 3-4gün seninle gelebilirim doktora düşün ki öyle aşama kaydediyorsun ve hemen yardım edip bu başarıyı paylaşmak istiyorsun canım sevgiler🌸🌸
Cok cok teşekkür ederim ama ben Türkiye de yaşamıyorum ve 1 sene içinde gelebilmemde imkansiz yeni döndüm gitmeden başarmıştım 1 ay aradan geçti döndüğümde hersey eskiye sardı. Su an ne yapacağımı bilmiyorum kaçıncı defaya aynı çaresizliğe düşmek....

benim terapistime ne hastalar gelmiş fakat hiç birini de iyileştirmeden yollamıyorlar kesinlikleee. kadın terapi esnasında tekme de yemiş neler neler ama asla bırakmamış
Benim gittiğim bazı doktorlarda bu cümleyi kurdular bırakmadılar yanlış tedavi yollarını izlediler ve panik atak ettiler. Çözümü kendi içime yönelmemle buldum ve en büyük yardımı buradakilerden aldım. Cok yardımci olma çalıştı, cesaret buldum. Herkesin yaptığını görünce olağan şeyin hastalik olduğunu kabul ettim ve ciddi eşli denemede üçüncü kezde başardım. Şimdi nasıl oldu da yine başa döndüm 3 hafta oldu doneli ama ben aynı eski kafadayim😔

Benim gittiğim bazı doktorlarda bu cümleyi kurdular bırakmadılar yanlış tedavi yollarını izlediler ve panik atak ettiler. Çözümü kendi içime yönelmemle buldum ve en büyük yardımı buradakilerden aldım. Cok yardımci olma çalıştı, cesaret buldum. Herkesin yaptığını görünce olağan şeyin hastalik olduğunu kabul ettim ve ciddi eşli denemede üçüncü kezde başardım. Şimdi nasıl oldu da yine başa döndüm 3 hafta oldu doneli ama ben aynı eski kafadayim😔
bence bir durun sakinleşin, negatiflikleri kafanızdan silin. başardığınız ana odaklanın. çünkü siz zaten başarmışsınız tekrar yapabileceğinizi hepimiz biliyoruz. bende panik atak tarzı şeyler oldu tam teşhisim yok ama egzersizlerden önce atarax vermişti doktorum. siz de bir doktora danışarak sakinleşmek adına belki ilaç tedavisi alabilirsiniz.

Kızlar vajinismusu yendim çok şükür ama yendikten kısa bir süre sonra isteksizlik oldu araya regl falan da girince zaman geçti eşimle dün akşam deneyelim dedik ama çok yanma oldu ve yapamadım şimdi çok korkuyorum tam yenemedim mi diye bu durumu yaşayanınız var mı lütfen yardımcı olabilir misiniz
Canım sonuçta yendin bu süreçte istersen bir kadın doğum uzmanına git muayene ol Biraz da bu süreçte günaşırı yapmak gerekiyor endişen stresini anlıyorum ama hiç yapılmayacak zor durumdaysan belki enfeksiyon falan vardır ona göre tedavi edilir

X