Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

kızlar çiğedem tezcana gidicem giden veya bilgisi olan var mı ?
Canım ben muayene için gitmiştim ama tedavisi ücreti çok yüksek olunca biraz evde kendim halletmeye çalışayım deyip devam etmedim . Muayene ücreti 500 dü sanırım . Tedavi de 8 bin Demişti.ben Şubat gibi gitmiştim . Tedavisi de dilatör ödevleri vericem falan demişti . Ben de öyle olunca madem dilatörden kaçış yok kendim deneyeyim dedim ve sonra buraya denk geldim . Nisan sonu gibi buradaki kızların desteği ve bilgisiyle egzersizlere başladım ve dün çok şükür ilk ilişkimi yaşadım ve bitti .

Ne güzel ya bende o cesaret yok işte bana da 600 muayene ücreti 7500 ile 9500 tl arası hastanın zorluğuna göre tedavi denildi. randevu aldım gidicem ama daha önce giden var mı m ediyorum.

Kızlar merhaba. Ben bir buçuk aylık evliyim, vajinismus için bir cinsel terapiste gidiyorum. İlk haftalarda dokunamadim bile kendi vajinama. Sonrasinda çok şükür biraz ilerleme kat ettim. Simdi işaret parmağımı alabiliyorum. Doktor şimdi de eşimin işaret parmağı ile yapmamı istedi. Sorun şu ki ben 8 6 çalışıyorum. Eve gel yemek ye derken saat 8.30u buluyor. Çok yorgun oluyorum ve egzersizleri yapmak çok zor oluyor. Doktor dedi ki kendini yorgun hissetmediğin günlerde yap ve haftasonlarina ağırlık ver. Siz ne düşünüyorsunuz bu şekilde çok mi yavaş ilerlerim?

Terapıstlerden bazıları sadece parmak oneriyor o sekılde yenenler de var tabiki. Ama rimel onermısken bence dırek aparattan baslayın. Normal bir rimel 1.aparattan bıraz buyuk olur. Sız cok gecikmeden alın hatta nıye sımdıye kadar almamısım diyeceksiniz. Ben 10 ayda dilator ve bebeyagı ile yendim. bakmakta dokunmakta sıkıntım yoktu ama parmak yapmayı hıc sevemedım ben. denedım aslında ama baktım o sekılde ilerlenmeyecek gıbı geldı dilator aldım yendim. Ustune dusunce hıphızlı ılerlıyorsunuz. Eşliyı de sık sık denemeniz lazım. Bu arada dılator gelınce ilk anestol ile deneyın bol yağ ile. Eger olmazsa vemcaın sprey oneririm ama ben spreyi sadece 4.aparatta kullandım. Anestol ile de ilerlersınız yani rahat.

Ne güzel ya bende o cesaret yok işte bana da 600 muayene ücreti 7500 ile 9500 tl arası hastanın zorluğuna göre tedavi denildi. randevu aldım gidicem ama daha önce giden var mı m ediyorum.
Bence gitmeden siz dılatorleri yapmaya calısın inanın hıc zor degıl burayı okuyarak arkadaslara sorarak halledersiniz. İlerleyemezsenız bile bı yere kadar gelır doktorla ordan sonra devam edersiniz en azından ucretı azaltır sızın vaji durumunuza gore. 7500 9500 demıs ama o dırek sizden 9500 alır baslamgıc asamada oldugunuz ıcın. Doktoru tanımıyorum bu arada. Genelde hastanın durumuna gore fiyat verıyorlar onu biliyorum. baslayıp yapamazsanız bile ilerlemiş olursunuz.

Merhabaaa kızlar mini tatil yaptım geldiimm okumadım mesajlarınızı umarım güzel haberleriniz vardır
Merhaba tiniminihanımcım ben dün çok şükür eşli denemeyi sonuna kadar yapabildim yani girdiğini tam anlayamadım ama çıkarırken çok hissettim . İnşallah 2. De daha iyi olur

Merhaba tiniminihanımcım ben dün çok şükür eşli denemeyi sonuna kadar yapabildim yani girdiğini tam anlayamadım ama çıkarırken çok hissettim . İnşallah 2. De daha iyi olur
Ah tebrik ederim zaten sen sons gelmiştn maşallah hatta ikincisinde daha iyi olacak kuzumm gözün Aydın

K Kbnl Nutz kızlar bilmiyorum başka biri etiketledi mi mesajları okumadım ama Ne durumdasınız burada bir çok kiş
K Kbnl Nutz kızlar bilmiyorum başka biri etiketledi mi mesajları okumadım ama Ne durumdasınız burada bir çok kişi size yardımcı olabilir
Merhabalar etiketlediğiniz için çok teşekkür ediyorum. Bugün üye oldum ama keşke daha önce olsaymışım. 3 yıldır erteledim ama yeni başladım tedaviye başındayım yenemedim. Görev gibi görüp isteksizce yapıyorum. Korku ve kasılmadan kurtulmaya çalışıyorum . Yenenlerin tavsiyelerine duygularını bilmeye çok ihtiyacım var. Psikoojik olarak yıpranmış durumdayım. Eşim artık çocuk istiyor bütün arkadaşlarının çocukların görünce üzülüyor ben daha çok üzülüyorum.

Ah tebrik ederim zaten sen sons gelmiştn maşallah hatta ikincisinde daha iyi olacak kuzumm gözün Aydın
Teşekkür ederim canım sizlerin sayesinde ama bişey soracağım ben aşırı bi yanma hissettim tam o son düzlükte . Bi de eşimin pen…sinde ufak beyaz bozuk süt gibi noktacıklar vardı acaba mantar olabilir mi ? Bebe yağı kullandım çünkü sürekli ? Korktum biraz

Selamlar kızlar size başardığımı yazmıştım geçenlerde,araya regli girdi ve ikinciyi daha yeni denedik ve yine oldu ama bu sefer ilkine göre biraz yanma hissi çok oldu bir süre sonra alıştım azaldı ama geçmedi ilişki bitikten sonra da devam etti(ediyor) sanki kendimi hala tam bırakamıyor gibi bir hisse kapıldım ne kadar süre sonra tam anlamıyla kendinizi serbest bıraktınız merak ediyorum

Ben aparatları kullanırken oluyordu arada sırada bence akıntı bir süre sonra topak hal alıyor ben öyle düşünüyorum

Bu sızın ilişki sıklıgınıza baglı. Sık sık yaparsanız cok cabuk alısırsıniz 3 haftada mesela. Ama ara ara yapınca pek oyle olmuyor. Yenı yendıgıniz ıcın sık yapın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…