Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Merhabalar etiketlediğiniz için çok teşekkür ediyorum. Bugün üye oldum ama keşke daha önce olsaymışım. 3 yıldır erteledim ama yeni başladım tedaviye başındayım yenemedim. Görev gibi görüp isteksizce yapıyorum. Korku ve kasılmadan kurtulmaya çalışıyorum . Yenenlerin tavsiyelerine duygularını bilmeye çok ihtiyacım var. Psikoojik olarak yıpranmış durumdayım. Eşim artık çocuk istiyor bütün arkadaşlarının çocukların görünce üzülüyor ben daha çok üzülüyorum.
Hemen aparat seti alıp egzersizlerine başlayabilirsin canımm görev gibi görüp daha azimle yenmeye çalışmıştım ben sende öyle deneyebilrisin.

Teşekkür ederim canım sizlerin sayesinde 🥰 ama bişey soracağım ben aşırı bi yanma hissettim tam o son düzlükte . Bi de eşimin pen…sinde ufak beyaz bozuk süt gibi noktacıklar vardı acaba mantar olabilir mi ? Bebe yağı kullandım çünkü sürekli ? Korktum biraz
Yanma sızı onlar zamanla geçecek ne zaman kendini rahat bıraktın ilişkini normal yaşadın zamanla gidecek bahsettiğin mantar enfeksiyona benziyor bence bebek yağını bırak💕

Kızlar merhaba. Ben bir buçuk aylık evliyim, vajinismus için bir cinsel terapiste gidiyorum. İlk haftalarda dokunamadim bile kendi vajinama. Sonrasinda çok şükür biraz ilerleme kat ettim. Simdi işaret parmağımı alabiliyorum. Doktor şimdi de eşimin işaret parmağı ile yapmamı istedi. Sorun şu ki ben 8 6 çalışıyorum. Eve gel yemek ye derken saat 8.30u buluyor. Çok yorgun oluyorum ve egzersizleri yapmak çok zor oluyor. Doktor dedi ki kendini yorgun hissetmediğin günlerde yap ve haftasonlarina ağırlık ver. Siz ne düşünüyorsunuz bu şekilde çok mi yavaş ilerlerim?
Hatta bana kalsa izine ayrılma şansın da varsa bu zaman dilimin çalışmalısın diğer türlü verim alamazsın bu sefer egzersizlere gücün ve motiven kalmayacak

Selamlar kızlar size başardığımı yazmıştım geçenlerde,araya regli girdi ve ikinciyi daha yeni denedik ve yine oldu ama bu sefer ilkine göre biraz yanma hissi çok oldu bir süre sonra alıştım azaldı ama geçmedi ilişki bitikten sonra da devam etti(ediyor) sanki kendimi hala tam bırakamıyor gibi bir hisse kapıldım ne kadar süre sonra tam anlamıyla kendinizi serbest bıraktınız merak ediyorum
Tek sebebi var kasılmak ve kendini ilişkiye verememek canım ben bile şuan eşime bırakmasam kasılsam eminim aynı şeyleri hissederim 15 gun hep aparatla yaptım sonrası kolay oldu düzenli ilişki ve egzersizler şart

Selamlar kızlar size başardığımı yazmıştım geçenlerde,araya regli girdi ve ikinciyi daha yeni denedik ve yine oldu ama bu sefer ilkine göre biraz yanma hissi çok oldu bir süre sonra alıştım azaldı ama geçmedi ilişki bitikten sonra da devam etti(ediyor) sanki kendimi hala tam bırakamıyor gibi bir hisse kapıldım ne kadar süre sonra tam anlamıyla kendinizi serbest bıraktınız merak ediyorum
Bu çok normal ben nisanda yendim hala kendimi tam anlamıyla serbest bırakamıyorum kasılmalarım oluyor ama her defasında bi öncekinden az oluyor

K Kbnl @Nutz kızlar bilmiyorum başka biri etiketledi mi mesajları okumadım ama Ne durumdasınız burada bir çok kişi size yardımcı olabilir❤️
Ben 10 aydır evliyim ve hala başaramadım yapamadım psikolojik olarak git git iyice kötüye gidiyorum basaramwdikca denemeyi istemiyorum eşim çocuk istiyor etraftn çocuk soruları geliyor ama ben hiç bir zaman basaramiyacak gibi geliyor bana bı doktora gittim fanuslarla deniyebiliuorjm fakat esim geldimi yapamiyorum napicam bilmiyorum yardımcı olucak olan varmı

Kızlar ben egzersizlere başladım ama ayna karşısında bacaklarımı açabildiğim kadar açıp oraya bakıyorum ama açıklık göremiyorum moralim bozuluyor. Neden böyle sizce normal mi. Ikınıyorum ama hareket ediyor sadece delik göremiyorum

Ben 10 aydır evliyim ve hala başaramadım yapamadım psikolojik olarak git git iyice kötüye gidiyorum basaramwdikca denemeyi istemiyorum eşim çocuk istiyor etraftn çocuk soruları geliyor ama ben hiç bir zaman basaramiyacak gibi geliyor bana bı doktora gittim fanuslarla deniyebiliuorjm fakat esim geldimi yapamiyorum napicam bilmiyorum yardımcı olucak olan varmı
Aparat seti aldın yani o zaman egzersizlerine eşinle çalışman lazım çünkü ona güvenmen gerekiyor canım Aparatla çalışanlar eninde sonunda bir şekilde yeniyorlar ve egzersiz bu hastalığın en önemli parçası

Kızlar ben egzersizlere başladım ama ayna karşısında bacaklarımı açabildiğim kadar açıp oraya bakıyorum ama açıklık göremiyorum moralim bozuluyor. Neden böyle sizce normal mi. Ikınıyorum ama hareket ediyor sadece delik göremiyorum
Böyle kocaman bir şey bekleme orası esnek yapıya sahip canım mesela bir kadın normal doğum yapıyor aynı o büyüklükte kalmıyor girdiği şeye göre esneklik sağlıyor En basiti serçe parmağını dene ve orasının boşluk olduğunu gör ne dediğimi anlayacaksın

Bacakları açmak yetmez ki elinizle acıp baktınız mı ıkınıp goreceksınız

Böyle kocaman bir şey bekleme orası esnek yapıya sahip canım mesela bir kadın normal doğum yapıyor aynı o büyüklükte kalmıyor girdiği şeye göre esneklik sağlıyor En basiti serçe parmağını dene ve orasının boşluk olduğunu gör ne dediğimi anlayacaksın

Bacakları açmak yetmez ki elinizle acıp baktınız mı ıkınıp goreceksınız
Daha yeni başladım dokunmakta ve elimle ayırmakta çok zorlanıyorum. Alışayım diye etrafına dokunmaya çalışıyorum. Bi cesaret elimle açtım ıkındım göremeyince gerildim. Dediğiniz gibi dokunmaya alışırsam hissederim o zaman dimi

Daha yeni başladım dokunmakta ve elimle ayırmakta çok zorlanıyorum. Alışayım diye etrafına dokunmaya çalışıyorum. Bi cesaret elimle açtım ıkındım göremeyince gerildim. Dediğiniz gibi dokunmaya alışırsam hissederim o zaman dimi
Tabıkı. Bır de rahat olmanız lazım. Kasınca goremıyorsunuz delik oldugunu

Hatta bana kalsa izine ayrılma şansın da varsa bu zaman dilimin çalışmalısın diğer türlü verim alamazsın bu sefer egzersizlere gücün ve motiven kalmayacaka

Hatta bana kalsa izine ayrılma şansın da varsa bu zaman dilimin çalışmalısın diğer türlü verim alamazsın bu sefer egzersizlere gücün ve motiven kalmayacak
Maalesef yok izin alma şansım özel sektordeyim. Ne önerirsiniz nasıl ilerleyeyim

Rahat hissedemiyorum şimdilik. İnşallah alışırım. Çok teşekkür ederim
Rahatlatın kendınızı ucunda hıc bısey yok her sey sızın kontrolunuzde. Kendinize en fazla ne yapabilirsiniz kı. Bi dızı muzık vs acın sevdıgınız. Uygun pozisyonu bulup deneyın

Maalesef yok izin alma şansım özel sektordeyim. Ne önerirsiniz nasıl ilerleyeyim
Yenı başlayacaksanız hafta sonu sabahtan baslayın ilerlemeye calisin 2 gun boyunca yogunluk verin. Hafta ıcı de bıraz bıraz 20 dk kadar calıssanız bıle yeter zaten alısınca rahat edeceksiniz hemen bıtecek. Olmadı 2 gune bır calısın hafta ıcın. Hafta sonu yıne yogun calısın

X