Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Denemek istiyorum hemde çok ama birşey tutuyor beniyok ya ben denemeye gidiyorum tamam 1saate gelirim yapacağım hergün en azından dokunacağım nefes egzersizi yaparım,yaparım değil mi ya bitsin bu kabus artık..
Bizi tutan şey korkularımızla yüzleşmek ama göreceksin ki korku sadece kafamızın içinde. Hiçbir şey yapmadan ne yazık ki vajinismus bitmiyor, sen sadece onu erteliyorsun. Azalmıyor, iyileşmiyor. Orada duruyor. Her gün mutlaka çalış, önce dediğin gibi dokun, incele, kendinle tanış. Vulvanın da vajinanın da kolun gibi, gözün gibi, kalbin gibi sıradan bir organ olduğunu kabullen. Tıpkı kulağına, gözüne, yüzüne, bacağına dokunmak gibi sıradan ve normal. Her şey adım adım. Sonra egzersizlerine başla. Başlayınca devamı gelecek göreceksin, ilerledikçe daha fazla ilerlemek isteyeceksin. Yaptıkça bu muymuş bunca zaman bundan mı korkmuşum diyeceksin. Hepimiz aynı yoldan geçtik, inan ki düzenli çalıştıkça, üzerine gittikçe, sabır ve cesaret gösterdikçe göreceksin.

Lütfen vemcaine sprey ile dene bugün ilk beraberligimiz oldu bunun sayesinde eminim ilerde bu olmadan da olur

Elbette yapabilirsin, istersen bir iki denemeyi daha böyle yapıp sonra azaltabilirsin. İstersen yarından itibaren azalt. Sen kendi psikolojini daha iyi bilirsin canım. Tekrar tebrikler
Çok teşekkür ederim gerçekten yıpratıcı bir surec bukadar ilerlemek bile mucize ben yaptıysam herkes yapar kimse pes etmesin bence gerekirse bu sprey kullanılmalı en azından oraya girebileceğini görüyorsunuz bende zamanla azalticam inşallah burası sayesinde dilatör aldım sprey aldım Allah hepinizden razı olsun

Lütfen vemcaine sprey ile dene bugün ilk beraberligimiz oldu bunun sayesinde eminim ilerde bu olmadan da olur
Yan etkisi olmasından korkuyorum anestol e bile cesaret edemedim ama deneyeceğim yarın alırım bu arada regl de olacağım sanırım ağrım ve gerginlik var çok ama en azından dokunuyorum rahatlamaya çalışıyorum hergün deneyeceğim teşekkür ederim canım..

Kesinlikle öyle yapamayınca ağlıyordum resmen koltukta küçülüp neden evlendim ki eşiminde hayatını mahvettim diyorum ama eşim çok anlayışlı çözeceğiz okadar basit ve güzel bir hiski diye diye rahatlatıyor beni şimdilik bana bıraktı kendini hazır hissettiğinde bende yardımcı olmak istiyorum dedi umarım aşarız umarım biter bu korku çünkü kendimi cesaretlendirip tekrar tekrar deneyeceğim hergünde yazacağım çok teşekkür ederim sizlere cevapsız bırakmadığınız için

Motivasyonunu düşürme sakın. Bak burada herkesin başarı hikayeleri var, zaman zaman geri sayfalara git oku hepimiz neler yaşadık, nasıl aştık göreceksin. Yalnız değilsin, yanındayız.

Kendime sasiriyorum çok hızlı oldu birgün aparat çalıştım sadece 4.yu sprey ile aldım ve ikinci denememde sprey ile eşli yapabildim zamanla spreysiz de alabilirim demi
Kendini tebrik et bak ne kadar güzel ilerleme kaydettin tabii ki de yaparsın niye yapamayacaksın o seni biraz da psikolojik olarak da rahatlatıyor yarına bir tık daha azaltarak dene daha sonra tamamen bırak o şekilde dene eminim yapacaksın

Doktor müjde gül Karaca’nın vajinismus videoları var onları izle o biraz daha rahatlatır seni buraya gelip aralığında bacak egzersizi yap mesela bacaklarını sürekli açık tutmaya çalış

Kizlar merhaba,2 haftadir gayet normal acisiz spreysiz kayganlastiricisiz iliskiye giriyorum fakat vajinal muayeneden korkuyorum.tecrubeleri olanlar yazabilir mi nasil yapiyorlar ne kadar suruyor ve acili mi?
Ben ilk muayene olurken nefes egzersizini orda da uyguladım zaten doktorda söylemişti ağrısız bir işlem 5 dakika bile sürmüyordur Vajinal ultrason zaten aynı şöyle diyim ikinci aparatdan bir tık daha büyük bir prop aparatı yaptıysan onuda yaparsın

Bende senin paylaştıklarını hep yazdım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…