Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Cok sevindim aşkım bende sana birşey soracam utanarak

Başka pozisyonda hiç yapamiyorum mesala hep misyoner
Benim de hep öyleydi, üstte olmayı denemeye çalıştım onu yapamadım. Son ikidir de bunu nasıl tarif edeyim bilmiyorum, adını da bilmiyorum yine altta ama sırtım dönük şekilde denedik bana o da çok kolay geldi. Ama bunu direkt yapamadım, misyonerden hemen sonra denedik öyle oldu. Zamanla rahatladıkça oluyor, bazen üstte denemek istiyorum olmuyor, üzülüyorum. Eşim hep o da zamanla bak neler yapıyorsun, rahatsın, yeni bir pozisyon denedin, giderek alışıyorsun, her şey adım adım, onlar da olacak vs diyip beni rahatlatıyor. Sadece iki pozisyon var bende de şimdilik

Başka pozisyonda hiç yapamiyorum mesala hep misyoner
Aslında hepsi aynı mantık, biliyoruz. Gevşe, rahatlıkla vs. Ama bildiğimiz şeyin haricinde yeni bir durum olunca ben çok tedirgin oluyorum bu vajinismus tedavisi boyunca da böyleydi bende. O yüzden zamanla olacak diye düşünüyorum artık.

Bendede bu var bklm ileriki zamanlarda nasıl olacak

Biz neleri aştık da geldik bacım, zamanla Allah'ın izniyle hepsini yapabilir hâle geleceğiz ben inanıyorum. Yapamam dediğim şeyleri yaptım, 4. dilatör kesin olmaz, anestol olmadan olmaz, eşli deneme öncesi aparat çalışmadan olmaz dedim hepsi de oldu geride kaldı. Biz zor kısmı atlattık, bundan sonrası rahatlatıkça daha iyi olacak inşallah. Çok ağladım, inşallah şimdi çok güleceğiz.
Bendede bu var bklm ileriki zamanlarda nasıl olacak

Haklısın kuzum neleri aştık neleri ileriki zamanlarda daha güzeli olacak burada bebiş hanerlrimizi konuscam

Seni çok iyi anlıyorum o psikolojiyi.
Bana terapistim "vajinusmus eş problemi" demisti bence doğru.
Eşlerimiz de genellikle aman canımız acımasın diye hic üstünde durmuyorlar. Benim eşim yüz ifademden, sesim bile çıkmıyordu sadece yüz ifademden " canın mı yandı?"diyerek kendini geri çekiyordu.
Ben terapistimin kararlılığıyla yendim. Bana ödev verip hep kontrol etti. Açıklama yapacağım diye mecbur hissettim biraz :)

Benim kendimde bitiyor bu saatten sonra. Gittiğim dr aldığım terapileri yazsam... artık kendim bunaldim ve oldu oldu, Olmadi baska yollar bulucaz

Arkadaşlar bu ultrason jeli pek kayganlık sağlamıyor yan
Ben hiç ultrason jeli kullanmadım, doktorum seanslarda kullandı ama. Marka vermek doğru mu bilmiyorum ama ben durex almıştım kendi kendime çalışırken, doktorum onlar çok hızlı kayganlığını kaybediyor hemen kuruyor onları her şey normale binince kullanabilirsin, viaxi hemen kurumuyor daha rahat edersin onu al demişti. Gerçekten ikisi fark ediyor kuruma hızı ve kayganlık bakımından. Ben ev ödevlerimde hep viaxi kullandım hâlâ onu kullanıyorum. Deneyebilirsin

Bende onu kullanıyordum ama nedense ultrason jeli önermişti arkadaşlar onu aldım bende yoksa hep viaxi kullandım bende tşk canım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…