Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Selamm kızlar 🌺 bayağ yazışma olmuş okumayadım regl sancısıyla boğuştum resmen🥺 Kadınlık her yönüyle zor vallahi inşAllah güzel haberleriniz vardır.
Gecmis olsun papatya çayı içmeni tavsiye ederim gerçekten rahatlatıyor. Evet gerçekten kadın olmak zor 🤷🏻‍♀️

Kızlar ya ben 4. Aparatı da yaptım bugun ve eşli denemeye geçtim hemen nefes ezgersizleri ile birlikte yarısını az da olsa geçtik sanırım eşim gitgel yaptı ama ne kadar girdi bilmiyorum dedi daha sakindim aparatı eşli denemeden önce yapınca kaslar daha gevşekti, yarın 4. Aparatı daha çok yapayım eşli denemeyi diğer gün yapayım diyorum nasıl yapayım sizce? Bu arada çok sağolun hepiniz hepinizden Allah razı olsun
4. Aparata iyice alış canım ben eşli deneme yaparken de 4 ü bırakmamıştım şuan bıraktım yani bi 4. 5. Eşli deneme den sonra bıraktım sende 4 ü yapmaya devam et orayı açtığı için eşli deneme daha rahat olucak

Gebelik dostu jel i ben de merak ettim
Ben test yapıp ovulasyon günü eşimle deniyorum
tam giriş olmasa da yaptık ve içime boşaldı ilk defa
Dışarıya da akmadı hiç.
Ve göğüslerimde hassasiyet var anlayamadım
Google a yazdım ve bu şekilde hamile kalanlar oldugunu okudum dogru mu acaba
Nasıl hamile kaldınız jel ile mi acaba?

Kızlar eşim git gel yaparken çok zorlanıyorum asla izin vermiyorum öylece bekleyelim hiç hareket etmeyelim istiyorum içinde hareket etmesi çok rahatsız ediyor ne önerirsiniz
Bende zorlaniyorum ama eşime engel olmuyorum canim. Gevşemeye calisiyorum.
Alisicaz

Hic kasmadim kendimde inanamıyorum o anki duruma, hissettiğim sadece kocaman bir boşluktu, ben oldu zannetmiştim. Eşimin dün akşam iste ille de acıyacak sen ne yaparsan yap, buna, bu kadarina dayanmalisin.... boş konuşması yine başa döndürdü. Yani hala nasil anlayamaz hayretler içindeyim. Gerçekten erkekler bazen inanilmaz oluyorlar. Yaparken de sordum yani oldu mu diye bi kontrol eder bana diyor oldu galiba ya valla düşündükçe böyle birseyin takibini yapmaması delirtiyor beni. Neyse sakinligimi koruyacağım 😅
Kızma canim ona da. O da çok tecrübesiz su an.
Ben eşime kontrol etmesini söylemiştim bizim yönlendirmemiz gerekiyor. Ve o an söylemiştim o da öyle emin olmuştu. Ama icinde birşeyler hissediyorsun zaten.
Eşine soyle motiveni düşünerek cumleler kurmasın çünkü o an bunları duymak pek iyi gelmiyor.
Biz o an birbirimizi motive ettik. Oluyor iste olacak çok iyisin vs gbi.
Gercekten o anki psikolojide insan buna ihtiyaç duyuyor.
Nereden bahsettiğini anlayamadım ama kegel yapınca acılan yerse vajenin girişidir daha içeriye neden bakmaya çalışıyorsunuz ki canim. Onemli olan zarın tamamen bozulması mi?Bu düşünceler bizi sadece strese sokar. Vallahi hic kafama takmadım bunu. Sen ilişkinin olup olmadığını öyle anlayacağını düşünüyorsun sanirim ama ilişki bile olsa bozulmayabilir ona takılma derim ve kendini böyle şeylerle yıpratma. Daha açık yazamadım özelden bir sey yazicam.

Kızma canim ona da. O da çok tecrübesiz su an.
Ben eşime kontrol etmesini söylemiştim bizim yönlendirmemiz gerekiyor. Ve o an söylemiştim o da öyle emin olmuştu. Ama icinde birşeyler hissediyorsun zaten.
Eşine soyle motiveni düşünerek cumleler kurmasın çünkü o an bunları duymak pek iyi gelmiyor.
Biz o an birbirimizi motive ettik. Oluyor iste olacak çok iyisin vs gbi.
Gercekten o anki psikolojide insan buna ihtiyaç duyuyor.
Nereden bahsettiğini anlayamadım ama kegel yapınca acılan yerse vajenin girişidir daha içeriye neden bakmaya çalışıyorsunuz ki canim. Onemli olan zarın tamamen bozulması mi?Bu düşünceler bizi sadece strese sokar. Vallahi hic kafama takmadım bunu. Sen ilişkinin olup olmadığını öyle anlayacağını düşünüyorsun sanirim ama ilişki bile olsa bozulmayabilir ona takılma derim ve kendini böyle şeylerle yıpratma. Daha açık yazamadım özelden bir sey yazicam.
İşte o anlık psikoloji eşimin sadece benden daha dikkatli olmasını bekliyorum. Çünkü ben o stresle herseyi oldu gibi görüyorum o biraz daha böyle üzerinde dursa aslında belki de bu kadar zaman geçmeyecekti. Nasip vardır herseyde bir hayir bakalim

X