Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Kuzucum aparatları veya parmak egzersizini eşli denedin mi hiç? Yani aparatları sana eşin yaptı mı veya eşin kendi parmakları ile sana egzersiz yaptı mı? Eğer yapmadıysa deneyebilirsiniz, eşli deneme öncesi doktorum mutlaka eşin yapsın kontrolü karşıya birakman için çok önemli demişti. Kontrolü eşe birakma eşiği egzersizleri eşe devretmek, eğer denemediysen mutlaka böyle denemeni tavsiye ediyorum.
Eşimle hiç yapmadım egzersiz o zaman ilk işim eşimin dokunmasına izin verebilmek

Merhabalar kizlar dünden beri denemelerde dün 2 parmak kalmıştı ve bugün tamamen oldu ama gelgit olayına cesaret edemedim. Aşırı baskı ve yanma hissettim. Dün hiçbir baskı yoktu, bugün her nefes akıp vermede sanki içim aşındi. Sabahtan beridir de bi yanma hissi var. Ayrica ben 1 ay tatile gideceğim için bu sürede bir daha daralma olur mu icerde. Dilator ve parmak egzersizi kullanamiyorum malesef. Ne yapabilirim bunun icin?

Merhabalar kizlar dünden beri denemelerde dün 2 parmak kalmıştı ve bugün tamamen oldu ama gelgit olayına cesaret edemedim. Aşırı baskı ve yanma hissettim. Dün hiçbir baskı yoktu, bugün her nefes akıp vermede sanki içim aşındi. Sabahtan beridir de bi yanma hissi var. Ayrica ben 1 ay tatile gideceğim için bu sürede bir daha daralma olur mu icerde. Dilator ve parmak egzersizi kullanamiyorum malesef. Ne yapabilirim bunun icin?
Hayır canım aynı yapıda kalır yok bir ay ara verdim daralır gibi düşüncen olmasın

Kızlar ben de yendim vajinismusu. 😇 Yazmaya anca fırsat bulabiliyorum ama ayın 29'unda yendim. 29 Nisan'da ilk kez aparat çalışmaya başlamıştım. 29 Mayıs'ta başardım. 😍 Bu bir aylık süreçte destek olan, sorularıma cevap veren herkese çok çok teşekkür ederim. Özellikle bu topiğe katılmama vesile olan Tiniminimavihanim Tiniminimavihanim 'a. 😇 Aparat çalışırken gelip buradaki mesajları okumak beni çok motive etti, bana cesaret verdi. Hayal ettiğimden çok daha güzel, çok daha heyecan verici bir şeymiş. :) Eşim bir hafta sonra 1 aylığına başka bir yere gitmek zorunda. İnşallah o süreçte ben başa dönmem. 🙈 Şunu anladım ki ertelemezsek başarabiliriz ancak. 💪 Dualarım çalışmalarını sürdüren arkadaşlarımla 🙏
Merhaba ben 4.aparati yapamıyorum ilk 3ü hemen alabildim

Seni tebrik ediyorum öncelikle, harika ilerlemissin 💐🎈🎊 Yolun sonundasin artık.🌺 Dört pek çoğumuzu biraz uğraştıran bir aparat. Bu süreçte diğerlerinden daha fazla çalışma isteyebilir, gayet normal hiç endişelenme. Her gün düzenli çalışmana devam et.🍀 Sakın motivasyonunu düşürme, bak diğerlerini nasıl yaptın aynı mantıkla sonuncuyu da yapacaksın. Nefes al-ver, gevşe, rahatla. Hepsi aynı formül.

Kızlar bugünkü eşli deneme daha iydi sanki daha az kastım kendimi git gel yapabildi rahatça 🥰 hepinize de dua ettim inşallah bir an önce herkes şifa bulur 🤗
Canım benim tebrik ediyorum. 🤩🤩 ilişki oluyorsa zaten git gellere zamanla alışılıyor bence.
Geçmiş gitmiş olsun.
Artık bebek bekleyelim insallah birlikte :)

Canim cok az kaldi çoğunu yendin. Harikasın başlayalı daha çok olmamıştı oysa ki. Gayet iyi ilerledin.
4'te olacak insallah. Sıkıntı yapma. Önceden biri bile yapamadığın zamanları düşün. Simdi daha iyisin. Ve daha iyisi de olacak.

Eşim daha oraya dokunduğunda aşırı derece kasıyorum sanki çok kötü birşey olacakmiş gibi.
Aparat yapıyorsan inan daha kolay eşli. Ben aparat yapamiyordum bile. Parmak egzersizi sonucunda eşliye geçtim. Aparat daha sert bir madde.
O zaman sorun kontrol etmek istemendir kuzum.
Esin aparat yapsın sana. Kontrolü ona bırakmayı öğreneceksin böylece.

Tam anlamıyla şuan bunu yaşadım biliyor musun az önce 4. Aparatı yaptım sonra yeniden deyeyim dedim olmadı acıdı kaslarım sanki sonra uykum geldi falan bıraktım canım da yanınca neden yapamadım diye kendime kızdım
Kendine kızma hapyycim gayet güzel bir ilerleme gösterdin. Suçluluk psikolojisi iyi gelmiyor.
Bilâkis kendini tebrik et. Güzel ilerledim de. Su an yapamamış olsam da az önce yapmıştım yine yaparım de.
Ben ne zaman kendimi tebrik ettim o zaman yendim hep yazarim bunu.

X