Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Kızlar penisin tamamı içinize girince ne hissettiniz ?
Ben aşırı heyecanlandım, bir an nefes almayı bile kestim korkudan. Biraz bekledi hareket etmedi, beni rahatlatmaya çalıştı. Eşim sürekli çok iyisin, nefes al nefes ver, gevşe, rahatla vs diye beni telkin etti. Onun konuşması beni çok rahatlattı gerçekten. Giriş kaslarında biraz yanma ve sanki çok çişim varmış gibi hissettim. Zaten eşim yormadi beni, bir iki git-gel yaptı bitirdik. İkinci de o çiş hissi gitti, üçüncü de yanma da gitti. Acı, yanma, sızı vs yok şu an.

Zevk alıyor musunuz peki şuan ?
Bir ay olmadı galiba ben yeneli, yanlış da olmasın tam tarihi bilmiyorum. Açıkçası zevk falan şu an yok. Hatta hâlâ garip hissediyorum nasıl anlatabilirim bu hissi bilmiyorum ama tuhaf bir rahatsızlık hissim var, tam bir rahatligim yok hâlâ ilişki esnasında. Alışma sürecinde olduğumu düşünüyorum.

Bende 4 ü spreysiz alamıyorum kızlar ya adetten sınra bi değişik oldum adet öncesi spreysiz alabiliyordum
Bu âdetler yüzünden araya zaman girince ben de hep tedirgin oluyorum. Sanki yapabildiğim her şeyi artık yapamazsam endişesi oluyor. Belki farkında olmasan bile böyle bir durum olabilir. Spreyle rahatça alana kadar devam edip kendini rahat hissettiğinde spreysiz dene. Zaten yapabiliyorsun sadece araya zaman girmesi bizi tedirgin ediyor, o da kaslarımızı etkiliyor yeterince gevseyemiyoruz. Doktora giderken, seansta doktorla üçü çalıştım o kadar rahattım ki, eve geldim denemem gerekiyor diğer seansa kadar ödevlerim var her gün üç çalışacağım. Yapamadım ya eve gelince, resmen başa dönmüş gibi olmuştum. Öğleden önce yaptığım şey akşamına olmadı. Sanki doktorsuz yapamam gibi hissediyordum, sonra oldu tabi. Bazen zihnimiz bizi engelliyor, ket vuruyor.

Bu âdetler yüzünden araya zaman girince ben de hep tedirgin oluyorum. Sanki yapabildiğim her şeyi artık yapamazsam endişesi oluyor. Belki farkında olmasan bile böyle bir durum olabilir. Spreyle rahatça alana kadar devam edip kendini rahat hissettiğinde spreysiz dene. Zaten yapabiliyorsun sadece araya zaman girmesi bizi tedirgin ediyor, o da kaslarımızı etkiliyor yeterince gevseyemiyoruz. Doktora giderken, seansta doktorla üçü çalıştım o kadar rahattım ki, eve geldim denemem gerekiyor diğer seansa kadar ödevlerim var her gün üç çalışacağım. Yapamadım ya eve gelince, resmen başa dönmüş gibi olmuştum. Öğleden önce yaptığım şey akşamına olmadı. Sanki doktorsuz yapamam gibi hissediyordum, sonra oldu tabi. Bazen zihnimiz bizi engelliyor, ket vuruyor.
Çok haklısın adet girince sanki hiç yapamıycam gbi ya inş düzeliriz

Tam anlamıyla şuan bunu yaşadım biliyor musun az önce 4. Aparatı yaptım sonra yeniden deyeyim dedim olmadı acıdı kaslarım sanki sonra uykum geldi falan bıraktım canım da yanınca neden yapamadım diye kendime kızdım

Tam anlamıyla şuan bunu yaşadım biliyor musun az önce 4. Aparatı yaptım sonra yeniden deyeyim dedim olmadı acıdı kaslarım sanki sonra uykum geldi falan bıraktım canım da yanınca neden yapamadım diye kendime kızdım
Oluyor işte, verdiğim örnek dışında da bende çok oldu bunlar. Üzülüyordum daha yeni yaptım, şimdi niye olmuyor diye. Eşli denemede bile bir defa hiç vajinismusu yenememis gibi ilişkiye girememistim çünkü çok tedirginim, çok gergindim ve hemen vücuduma yansıdı. O yüzden gerçekten kafanın rahat olmasının ne kadar önemli olduğunu biliyorum, her hissimizi her düşüncemiz doğrudan kaslarımiza yansıyor. Ama üstüne gittikçe hepsi azalıyor, en sonunda da bitiyor. Hiç yıpratma kendini, dediğim gibi hepsi geçici çünkü.

Banada yardımcı olur musunuz lğtfeeenn 😔 aparatların hepsini yapabiliyorum parmaklarda tamam ama eşli denemede kalıyorum
Tamm seni etiket yapacaktım
Melikecim bu sayfadan geriye doğru okumaya başla herkes genellikle aynı şeyleri yazmıştı sana eminim çok şey bulacaksın

Banada yardımcı olur musunuz lğtfeeenn 😔 aparatların hepsini yapabiliyorum parmaklarda tamam ama eşli denemede kalıyorum
Merhaba hoşgeldin Melike.
Çift parmak ve aparatlar oluyorsa eşli olmama sebebi ne sence? Tam olarak nerede takılıyorsunuz?

Kuzucum aparatları veya parmak egzersizini eşli denedin mi hiç? Yani aparatları sana eşin yaptı mı veya eşin kendi parmakları ile sana egzersiz yaptı mı? Eğer yapmadıysa deneyebilirsiniz, eşli deneme öncesi doktorum mutlaka eşin yapsın kontrolü karşıya birakman için çok önemli demişti. Kontrolü eşe birakma eşiği egzersizleri eşe devretmek, eğer denemediysen mutlaka böyle denemeni tavsiye ediyorum.

X