Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Evett ara verme bir tık daha güçlü ittirmen lazımmm sadece

Öncelikle tebrikler canım, çok iyi gidiyorsun üçe kadar gelmişsin son düzlüktesin artık.🌺 Açıkçası her jinekolog kendi alanı olmasına rağmen vajinismusla ilgili yeterli bilgi sahibi değil. İlişki gerçekleşemiyorsa vajinismussun demek en çerçeve haliyle. Elbette dereceleri var bunun. Kimisi muayenede doktor kontrolüne hatta parmağa izin verebilirken kimisi bacağını bile açamıyor. O yüzden vajinismustan anlayan bir doktora görünmek daha mantıklı bu evrede. Sen çok güzel ilerlemissin 🍀evet dört için biraz fazla çalışmak gerekiyor bazen. Ama hiç pes etmeden düzenli çalışmana devam et, en kısa zamanda sonuç almanı diliyorum. 🙏🏻🌸
Aslında gittiğim doktorda parmakla yapmıştı hiç hissetmedim dilator u aldığım ilk gün üçe kadar aldım dördüncü ucunu alabiliyorum sprey ve kayganlatiriciyla yapiyorum yinede biraz zorluyor onu da nefes ve kegelle asabilirmiyim acaba ? Gözümde büyüttüm biraz ya

Aslında gittiğim doktorda parmakla yapmıştı hiç hissetmedim dilator u aldığım ilk gün üçe kadar aldım dördüncü ucunu alabiliyorum sprey ve kayganlatiriciyla yapiyorum yinede biraz zorluyor onu da nefes ve kegelle asabilirmiyim acaba ? Gözümde büyüttüm biraz ya
Hiç gözünde büyütme gerçekten diğerlerinden hiçbir farkı yok ilerleyen süreçte bu dediğimi daha iyi anlayacaksın nefes kegel yap tabikide İşini kolaylaştıracaktır bu sayfadan geriye doğru 10 sayfa oku emin ol çok şey bulacaksın

Merhabalar herkese tekrar. Ben kendim parmak egzersizi yapamadim, dokunamadim bile kendime. Terapistim de şimdi eşimin parmak egzersizini bana yapıp beni rahatlamasını ve ardından kendinin parmağı yapmakta daha rahat olacağımı söyledi. Bu durumu yaşayan oldu mu? Ve kegeli nasıl yaptığınızı bana yazabilecek var mi

Merhabalar herkese tekrar. Ben kendim parmak egzersizi yapamadim, dokunamadim bile kendime. Terapistim de şimdi eşimin parmak egzersizini bana yapıp beni rahatlamasını ve ardından kendinin parmağı yapmakta daha rahat olacağımı söyledi. Bu durumu yaşayan oldu mu? Ve kegeli nasıl yaptığınızı bana yazabilecek var mi
Ben de parmak egzersizi yapamadım Aparat seti ile yendim çalışmalarımı da tek başıma yapmıştım parmak egzersizi ile yenen arkadaşlar oldu istersen burada arkadaşlar uzun uzun da yazdı bu sayfadan geriye doğru git okumaya başla rahat 10 sayfada istediğin bütün soruların cevabını alırsın

Ben de parmak egzersizi yapamadım Aparat seti ile yendim çalışmalarımı da tek başıma yapmıştım parmak egzersizi ile yenen arkadaşlar oldu istersen burada arkadaşlar uzun uzun da yazdı bu sayfadan geriye doğru git okumaya başla rahat 10 sayfada istediğin bütün soruların cevabını alırsın
Ne kadar sürede yendiniz. 3 haftalık evliyim aşırı stres oluyorum gün gectikce

Beş günlük bir süre yendim ben
daha çok başındasın normal bu kadar kendini strese sokma ve erken dönemde zaten bu işin çözümüne odaklanmışsın halledersin canım

Nefes kegel parmak ezgersizi dilator o kadar çok şey denedim ki deniyorum da hala ama niye bir türlü olmuyor bilmiyorum
Hepsini doğru şekilde yaptığına emin misin canım Dördüncü aparata kadar hepsi oluyor mu sorunsuz eşli deneme de mi sorun var

Canim bende de oluyor o tamamen kası gevsetemedigimiz icin oluyor sanırım orayı aşıp ogevsedikten sonra ses gelmemeue başlıyor o an rahatlamaya bakicaz
Nefes kegel parmak ezgersizi dilator o kadar çok şey denedim ki deniyorum da hala ama niye bir türlü olmuyor bilmiyorum sanki
Hepsini doğru şekilde yaptığına emin misin canım Dördüncü aparata kadar hepsi oluyor mu sorunsuz eşli deneme de mi sorun var
Aparat aslında 3 de bıraktım yapamıyorum diye parmağa geçtim onda daha iyiydim sonra da penis aşamasına geçtim aylardır yarısını alabiliyorum

Hiç tedirgin olma, acaba olur mu olmaz mı diye de tereddüt etme. Gerçekten üçten hiçbir farkı yok, yapabildiğin zaman göreceksin öyle olduğunu. Nasıl ki üçü yaptın aynı mantıkla, kendini kasmadan, gevşek bırakarak ve yavaş yavaş yapacaksın. Sadece bırakma, artık sona gelmişsin. Seni tebrik ediyorum, son düzlüktesin.🎈❤️🌺

Harikasın bak kısacık zamanda çözmek için adım atmışsın. Hiç endişelenme, parmak egzersizleri ile yenen arkadaşların yazdıklarını oku. Ben de önce parmakla başladım ama ilerleyemedim. Aparatla daha hızlı yol katettim. Dilatör set de düşünebilirsin.

Nefes kegel parmak ezgersizi dilator o kadar çok şey denedim ki deniyorum da hala ama niye bir türlü olmuyor bilmiyorum sanki

Aparat aslında 3 de bıraktım yapamıyorum diye parmağa geçtim onda daha iyiydim sonra da penis aşamasına geçtim aylardır yarısını alabiliyorum
İnan lafta söylemiyorum asla imkansız değil bana kalırsa tekrardan aparata ağırlık ver. Para vermeden gerekirse uzun uzun çalış bayağı yol kat etmişsin zaten nefes kegel bu işin bir parçası onları ihmal etmee

Bence kimseye anlatma böyle bir şeyi

Bende yapıyorum kegel ama bir faydasını göremiyorum
Doğru yapıyor musun canim acaba? Pelvik taban kaslarını gevşetmek ve sıkmak gerekiyor bazen bu kası bulmak zor olabilir. Karın kalça kasları değil tam olarak idrar yaparken akışı durdurduğumuz kasları.

Kızlar selaaaam . Ben bugün bi cesaret eşli denedim ve yarısını aldım 💃🏻💃🏻 Nasıl mutluyum anlatamam.eşimle oturduk kendimize bi kahve ısmarladık 😍😍😍1,2,3 aparatları çalışıp eşimi 4. Aparat olarak kullandım 😅 pen… kendim tuttum yerleştirdim ve nefes alıp verip yarısına kadar soktum sonra elim altta engel olunca elimi çektim ve kalça hareketleriyle devam etmeye çalıştım eşime de yavaş yavaş girmeye devam et dedim ama o gitgel yapmaya başlayınca bi an kayıp çıktı . Bu pozisyondayken nasıl ilerlemem lazım . Yarısından sonra yani ? hiç acı hissetmedim nefesi hiç unutmamaya çalıştım . Sadece o duvar kısmında nefes aldıkça bi yanma oldu hafiften .

Kızlar selaaaam . Ben bugün bi cesaret eşli denedim ve yarısını aldım 💃🏻💃🏻 Nasıl mutluyum anlatamam.eşimle oturduk kendimize bi kahve ısmarladık 😍😍😍1,2,3 aparatları çalışıp eşimi 4. Aparat olarak kullandım 😅 pen… kendim tuttum yerleştirdim ve nefes alıp verip yarısına kadar soktum sonra elim altta engel olunca elimi çektim ve kalça hareketleriyle devam etmeye çalıştım eşime de yavaş yavaş girmeye devam et dedim ama o gitgel yapmaya başlayınca bi an kayıp çıktı . Bu pozisyondayken nasıl ilerlemem lazım . Yarısından sonra yani ? hiç acı hissetmedim nefesi hiç unutmamaya çalıştım . Sadece o duvar kısmında nefes aldıkça bi yanma oldu hafiften .
Harikasın süper o yarısının olduğu zaman hiç acele etmeyeceksiniz gerekirse o an o şekilde 30 saniye bekleyin.Eşinle koordineli çalış sen o sırada nefes egzersizini yap gerekirse gözlerinle komut verirsin devam et sıra sende gibi
O duvar dediğin yer senin aslında kullanmaya çalıştığın kasın.yanma da geçici yarın bence tekrardan dene gerekirse üçüncü olan aparatı içinde 20 30 dakika beklet ve hemen eşli dene😘

Tabi ki yarın hemen yine deneyeceğim özgüvenim tavan şuan. Acı olmaması normal mi acaba girmedi mi dedim ama elimle kontrol edince de yarısı dışarıdaydı . Tam anlayamadım eşim de kontrolü bana bıraktığı için o da çok anlayamadı . Umarım yarın biraz daha ilerleriz. Çooook teşekkürler kızlar valla burası olmasa bence ilerleyemezdim iyi ki varsınız 🙏🏻😘😘

Tabi ki yarın hemen yine deneyeceğim özgüvenim tavan şuan. Acı olmaması normal mi acaba girmedi mi dedim ama elimle kontrol edince de yarısı dışarıdaydı . Tam anlayamadım eşim de kontrolü bana bıraktığı için o da çok anlayamadı . Umarım yarın biraz daha ilerleriz. Çooook teşekkürler kızlar valla burası olmasa bence ilerleyemezdim iyi ki varsınız 🙏🏻😘😘
Normal canım belki de kendini çok kasmadın zaten gerçekten kasmadığın sürece sıfır acı sıfır hissiyat yarına daha güzel haberlerle geleceksin şimdi keyif kahvenizi rahatlıkla keyifle için son düzlükdesin bitti sayılır😍

X