Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Tebrik ederim, ne kadar güzel bir haber

Masallah tebrik ederim canim, hep mutlu olursun insallah

Canm nasil yendin anlatirmisin biraz
Ben de çoğu arkadaş gibi aparatlar sayesinde yendim. Sipariş vermiştim ama kullanmaya korktum. Sonra buraya üye olup kullanmaya başladım. Başlarda tuhaf geldi oraya bir şeylerin temas ediyor olması ama zamanla alıştı. Birinci, ikinci ve üçüncü aparat çok zorlamadı beni. Onlar içeriye girebiliyor olsa da vajina girişindeki o tuhaf hisse alışmak için girişinde gezdirdim sürekli. Arkadaşların dediği gibi aparatı içeri iterken nefes vererek ve ıkınarak oranın açılmasını sağlamaya çalıştım. Bu bende çok işe yaradı. Dördüncü aparat diğerlerinden biraz daha zordu ama biraz ittirmeyle o da giriyor. Başta acıyor gibi oluyor içeride bekletince alışıyor. Sonrasında bahsettiğim gibi eşliye geçtim ama yapamadım. Dördüncü aparata bir şeyler sararak büyüttüm. O sayede eşli yapabildim. Ben bebe yağı kullandım.

Kendine bir ay süre vermişsin yapabilmek için. İnşallah bir ay sonra sen de başardığını yazarsın. İnanıyorum. aparatlara düşman gözüyle değil de sana yardımcı olacak arkadaşlarınmış gibi düşünerek bak.

Arkadaşlar dün söylemiştim, bugün anestol olmadan denedik bugün. Eşim girişin çok rahat olduğunu ama girdiğini fark edince kastığımı sonra gevsedigimi söyledi. Çok başarılıydın dedi ama açıkçası şimdiye kadarki denemelerimde en fazla yanma hissettiğim bu oldu. Aşırı derecede yanma duydum özellikle git-gellerde. Gerçekten canımı sıktı, üzüldüm de biraz. Şimdiye kadar sadece ilk iki denemede özellikle yanma hissetmiştim o da git-gelde değil sadece giriş anindaydi. Şimdi mütemadiyen bir yanma vardı. Üzüntüden ağlamak üzereyim.

Sakın sakın biz zaten bunları biliyorduk ki olabilirdi ve sen bu şekilde oldun diye ömrünün sonuna kadar aynı hissi yaşayacaksın diye bir şey yok. Düşünsene önceden bu şekilde olacağını hayal bile edemezdim bence şu anki başarını kutla ve mutlu olmaya bak

Canm ben kendime 1 ay werdim bugun 1 haziran 1 temmuza kadar bitirebilirmiyim gunde kac kere calismam lazim alismam icin
Bende senin gibi kendime bir ay veriyorum ve artık bitsin istiyorum umarım ikimizde atlatırız ben 3 aydır evliyim parmak egzersizi yapıyorum eşimle birlikte de yapıyorum eşli iki parmağı yaptım üstüne o gün yarım penisi de almıştım sonrasında ayrı şehirlerde kaldık benim regli başladı derken araya zaman girdi şimdi tekrar panikleme kasılmalar başladı sizleri okuyup dilatör sipariş verdim 1 temmuza kadar bitsin istiyorum artık

Bugun ilk kez en kucugunu denedim acikcasi biraz kortum sadece yarisi girdi yapamacagim diye korku saldi icimi

Gunluk kac saat yada dakika ayirdiniz bende bugun ilk kez en kucugun yarisi denedim ama cok zorlaniyorum korkuyorum

Hiç endişe etme Eda. Bende parmak egzersizi ile yendim ve ilk ilişki yarim kalmıştı ama sonraki oldu.
Araya regl girdikten sonra da sıkıntı olmadi.
Olmayacak insallah ☺ güzel düşünelim :)
Yarım kaldığı yerde 21 kez diyafram nefesi alıyoruz.(burada nefes egzersizi diyoruz arkadaşlar ama doğru olan diyafram nefesi almak. Çünkü diyafram nefesi alınca pelvik taban kaslarımız da gevsiyor) 21 kez nefes alıp verdikten sonra 5 kez kegel yapın(önce idrar yapar gibi bırakın kaslarınızi sonra idrar tutar gibi kasin) 6.da gevsekken esiniz yarim kaldigi yerden devam etsin. Siz de bel kalça hafif hafif yukarı aşağı yaparak ona yardımcı olun.
Olacak

Yanma hissi bana da cok tanıdık sadece bir kere ne yanma ne acı sasirmistim ama bi kereymis saltanatim

Ben hala penis baştayken bırakıyorum devamını istemiyorum ağrı yok biliyorum ama olmuyor daha önce aldım ama yok o an iizn vermiyorum eşime kalbim2012
Merhaba canım.
Yarım kaldığı yerde 21 kez diyafram nefesi alıyoruz.(burada nefes egzersizi diyoruz arkadaşlar ama doğru olan diyafram nefesi almak. Çünkü diyafram nefesi alınca pelvik taban kaslarımız da gevsiyor) 21 kez nefes alıp verdikten sonra 5 kez kegel yapın(önce idrar yapar gibi bırakın kaslarınızi sonra idrar tutar gibi kasin) 6.da gevsekken esiniz yarim kaldigi yerden devam etsin. Siz de bel kalça hafif hafif yukarı aşağı yaparak ona yardımcı olun.
Olacak

Yanma hissi bana da cok tanıdık sadece bir kere ne yanma ne acı sasirmistim ama bi kereymis saltanatim
Ya hiç anlayamadım hadi ilk iki deneme aşırı heyecan tedirginlik vs yüzünden öldü o da sadece girişte, sonrakiler aşırı rahattı yanma da yoktu, dün işte ilk defa anestol kullanmadım en fazla yanma hissettiğim deneme oldu her git gel zulüm gibiydi açıkçası. Anlayamıyorum hep yanma vardı da ben mi anestol yüzünden hissetmiyordum yoksa geçici mi kafam bulandı. Bir de üzüldüm ister istemez bu ne böyle diye. Ya sorması ayıp ama senin kaç ilişki oldu hâlâ yanman devam ediyor mu?

Burada yeni çalışmaya başlayanlara aşırı motive mesajlar atıyorum ama iş kendime gelince en ufak şeyde çok üzülüyorum kendimi çok düşürüyorum. Dün de ağladım yani üzüntüden. Ama bugün biraz sakinlesince demek ki yanlış olan bir şey var yanlısı bulup düzeltmem lazım bakışına geldim. İnşallah en kısa zamanda çözerim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…