Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Bende yenmek istiyorum 2 haftadır evliyim sadece parmak sokabiliyorum acı çok oluyor yardımcı olurmusunuz
Merhaba en başında çözüm aramaniz harika :) tabiki yardımcı olurum. Parmağınızı direk mi deniyorsunuz ? Nefes ve kegel yapmıyorsanız acıyabilir evet.
Size nefes ve kegelle ilgili dm'den mesaj göndereceğim tüm incelikleriyle birlikte yapın lütfen.
Bende parmak egzersizi ile yendim ama dilatorle yenen oldukça çok. Hangisi sıcak geliyorsa onunla başlayabilirsiniz.
Ve evet sıktığınız için kasiliyor,kastiginizda da kas kapanıyor. Kapalı bir sey gevşek kalamaz ve oraya bir sey giremez. Girmeye çalışırsa da acır.
Bunun çözümü sıkmamak. Bende de oluyordu anlıyorum sizi. Altı üstü ufacık parmak ama sanki parmaktan başkasını alamayacak kadar darmış hissi. Parmağı hareket ettirememek. Kastigimiz için alan daralıyor.
Pelvik taban kaslarını egittiginizde nerede kastiginizi fark edip hemen gevşeyebiliyorsunuz. Bunun yolu da diyafram nefesi, kegel egzersizi ve dilator ya da parmak egzersizinden geçiyor.

Bende yenmek istiyorum 2 haftadır evliyim sadece parmak sokabiliyorum acı çok oluyor yardımcı olurmusunuz
Acı asla yok acı kelimesini tamamen çıkarın kafanızdan ilk kural bu. Parmağınızı ve vajinanızı iyice yağlayın veya kayganlaştırıcı sürün. Kafanızı boşaltın inanın o kadar kolay giriyor ki kası geçtiğiniz an ilerisi tamamen boşluk

Acı asla yok acı kelimesini tamamen çıkarın kafanızdan ilk kural bu. Parmağınızı ve vajinanızı iyice yağlayın veya kayganlaştırıcı sürün. Kafanızı boşaltın inanın o kadar kolay giriyor ki kası geçtiğiniz an ilerisi tamamen boşluk
Egzersizleri denerken eslide deniyormuydunuz her gün

Arkadaşlar, benim bugün doktor randevum vardı devlette. Doktorun adını ve hastaneyi vermek doğru mu bilmiyorum o yüzden yazmadım. Zaten randevu bulmanın ne kadar zor olduğunu biliyorsunuz. Günlerdir bugünü bekliyorum. Gittim ve o kadar kötü geçti ki. Doktorun tavrından ve söylediklerinden dolayı vajinal muayene olmadım. O kadar üzüldüm ki, ağlayarak çıktım resmen odadan. Ancak kendime gelebiliyorum. Kesinlikle vajinismusla ilgili bilgisi olmayan hiçbir doktara gitmeyin. İyi araştırın. Şu an resmen vajinismusum nüksetmis gibi hissediyorum. Tekrar vajinismus olmuş gibiyim, öyle travmatikti. Vajinismus tedavimi yapan doktor dışındaki herkes şu an bugünkü doktor gibi olacakmış gibi geliyor. Bana bakırköy, bahçelievler veya Zeytinburnu taraflarında devlette doktor önerebilir misiniz, pes etmek istemiyorum.

Bende aparat, parmak kullanamadığım için esli denemeye başladım. Size sormak istediğim her insan farklıdır ama eşiniz bunu görev bilincinde hissetti mi ve herhangi bir sorun çıktı mı?
Hic bir sorun ckmadi inanın cok destek verdi evet mesela diyoruz hep calisma yapalimmi diye yapıyoruz karşılıklı bir sorunumuz olmadı çok şükür

Hic bir sorun ckmadi inanın cok destek verdi evet mesela diyoruz hep calisma yapalimmi diye yapıyoruz karşılıklı bir sorunumuz olmadı çok şükür
Şöyle anlataym aslında eşim beni cok fazla telkin etti bende bir sorun olmadığını bunu yapabileceğimi o kadar inandrmaya çalıştı ki mesela pens ucu girdiğinde ben goremedgim için eşime sürekli soruyordm oldu mu oluyormu nasıl diye o sürekli beni telkin ediyor oluyorsa oluyor olmuyo sa aşkım şöyle yap böyle yap korkma bence acımıyor falan diye sürekli psikolojimi destekliyor çünkü benim buna ihtiyacm oluyor ben ondan sürekli bunu duymak istiyorm sürekli soruyorm bazen mesela cok fazla girdginde yada her ilerlemede bir foto falan cektriyorm bakiyorm onu görünce kendimede guvenim geliyor açıkçası her ilerlemede zaten onu gördükçe bir tık ilerisi olsn diye elinizden geleni yaoiyorsnuz

Tebrik ederim canım 🥳 Aparatı nasıl kalınlaştırdın? Ben de eşli kolay olsun diye 4'ü kalınlaştırmak istiyorum da🌝 Ya da başka kalınlaştıran arkadaşlar varsa nasıl yaptınız?
Tşk ederim 🤩 aparatı peçeteyle sardım 2 kat sonra streçledim en sonada pürüzsüz olsun diye eldiven taktım

Bir zamanlar ben 😢 neden biliyorum neden cahil olmadım sıradan insanlar gibi yapabilmeyi neden bana layık görmedin diye ağlardım.Yoo asla dar değil biliyorsun ki ordan 3kg yakın bebek çıkıyor esnek bir yapıda.
Vajinismus derece ne kadar ileri bilmiyorum ama aparatsız bence bu işin çözümü çok az yapan var mı var ama aparat bunun en önemli parçası bence
Kesinlikle Kuzucum💗

Kızlar bize bilgi verin madem öyle can hemşireler vemcainle ilişki denesek bsey olur mu ? Yada biz vemcaine kullandığımızda eşimiz ne kullanmalı ? Vemcaine gebeliğe zarar verir mi ? Size zahmet😇
Kuzum kullanırsan kendini ona alistirirsin ve uyuşturucu spreysiz ilişki yaşayamadım spreysiz dene derim her bakımdan zorluk cekersin hamilelik doğum

X