Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Bende yeneli 2 ay oldu arkadaşlar yanma çok azaldı baskı da. Aci kalmadı. Zamanla oturuyor her şey. Kendimizi kasmayınca gerçekten kolay kasları kullanmaya alışıyoruz.
Mesela ben hemen fark ediyorum hala kastigimi. O an durup hemen kaslarımı gevşetiyorum sorun kalmiyor ilerlemede.
Bende yenmek istiyorum 2 haftadır evliyim sadece parmak sokabiliyorum acı çok oluyor yardımcı olurmusunuz

Bende yenmek istiyorum 2 haftadır evliyim sadece parmak sokabiliyorum acı çok oluyor yardımcı olurmusunuz
Tatlım burayi bolca oku yenenlerin hikayelerini oku hep asla erteleme cok başındasn çünkü cok çabuk yenersin yapman gerrkenleri öğren gerisi zor değil inan bana

Sağlık personelisin galiba canım bende ebe hemşireyim bu illet biraz bende mesleki deformasyon sebebiyle oldugunu düşünüyorum şükür yendim.
Sana şöyle bir önerim olacak ben de hep böyle geçer işte parmak egzersizi falan diyerekten zaman geçti aparat seti aldım 5 günde yendim nerdeyse
duruma göre bak erkenden müdahele et.

Sağlık personelisin galiba canım bende ebe hemşireyim bu illet biraz bende mesleki deformasyon sebebiyle oldugunu düşünüyorum şükür yendim.
Sana şöyle bir önerim olacak ben de hep böyle geçer işte parmak egzersizi falan diyerekten zaman geçti aparat seti aldım 5 günde yendim nerdeyse
duruma göre bak erkenden müdahele et.
Evet hemşireyim bende bişeyleri bilmeseydik keşke cahil olsam bu konuda belki bu iş daha kolay olurdu aparatsiz çözmenin yolu yokmu çok dar gibi hissediyorum bir parmak giiryor iki parmak çok az giriyor

Evet hemşireyim bende bişeyleri bilmeseydik keşke cahil olsam bu konuda belki bu iş daha kolay olurdu aparatsiz çözmenin yolu yokmu çok dar gibi hissediyorum bir parmak giiryor iki parmak çok az giriyor
Bir zamanlar ben 😢 neden biliyorum neden cahil olmadım sıradan insanlar gibi yapabilmeyi neden bana layık görmedin diye ağlardım.Yoo asla dar değil biliyorsun ki ordan 3kg yakın bebek çıkıyor esnek bir yapıda.
Vajinismus derece ne kadar ileri bilmiyorum ama aparatsız bence bu işin çözümü çok az yapan var mı var ama aparat bunun en önemli parçası bence

Yani sanki orası çok dar gibi anlayamadım başka bişey mi kasıyorum diyemi çözemedim
Nefes ve kegel egzersizlerini yap güzelce.

gülü kokluyormuş gibi kokla (nefes al) , daha sonra nefes verirken mumu üflüyormuş gibi (nefes ver) ve o sırada kafana takmamak için gerilmemek için ya arkada tv açık olsun, ya da müzik, konser sevdiğin bir şeyler yani bi ses olsun ki tek onu düşünüp gerilme pozitif,olumlu,mutlu olmak önemli nefesi unutursan kasarsın sakın unutma🍀

Ben dilatorle calisiyorum, 2. Dilatordeyim henuz, yarisi kadarini yapmistim en son 2. Dilatorun. Esli deneme ben de cok sik yapamiyorum ama zaten, parmak da nasil bilmiyorum ama dilatorde , 4. Yu de yapmadan esli denemeyi yapmayin diyorlar hep motivasyonunuz dusmesin diye , olmuyor cunku ben denedim :) haberleserek devam edelim, haziran sonuna esli yapabiliyor olalim ikimiz de:) dilatorle neden calismiyorsun?
Ben parmak ile nasıl yapabilirim
Bir zamanlar ben 😢 neden biliyorum neden cahil olmadım sıradan insanlar gibi yapabilmeyi neden bana layık görmedin diye ağlardım.Yoo asla dar değil biliyorsun ki ordan 3kg yakın bebek çıkıyor esnek bir yapıda.
Vajinismus derece ne kadar ileri bilmiyorum ama aparatsız bence bu işin çözümü çok az yapan var mı var ama aparat bunun en önemli parçası bence
Peki şimdi sizin tamamen haloldumu 5 gün içinde

Ben parmak ile nasıl yapabilirim

Peki şimdi sizin tamamen haloldumu 5 gün içinde
Tabii ki şuan 2yıl filan olmuştur. Hep söylerim bunu ben nasıl vajinismus olmuşum şu an o kadar normal geliyor ki hani imkansız değill o sebeble

Kuzum.ben aparatsiz çözdüm ama aparatla çözen insanda cok fazla aparatsz da imkansız değil

Tabii ki şuan 2yıl filan olmuştur. Hep söylerim bunu ben nasıl vajinismus olmuşum şu an o kadar normal geliyor ki hani imkansız değill o sebebl
Zmanla çözülüyor kesinlikle ve birbirimizin desteği ile. Ben kadınlar kulübü nu kesfetmeseem cozemezdm daha da sanırım doktra gtsem bile bu kadar kolay yapamazdm.belki

Kızlar bize bilgi verin madem öyle can hemşireler vemcainle ilişki denesek bsey olur mu ? Yada biz vemcaine kullandığımızda eşimiz ne kullanmalı ? Vemcaine gebeliğe zarar verir mi ? Size zahmet😇

X