Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Hemen aparat seti siparişi yap yaparsınn bende öylee öylee bekledim senelerim çöp oldu aparatla yapınca bu muydu yanii demiştim

Ben de önce parmak egzersizleri ile başlamıştım, ilk parmağı yapabiliyordum ama asla iki parmak yapamadım. Sonra burayı keşfettim ve dilatör aldım. Benim için dilatörleri yapmak parmaktan daha kolaydı. İlk önce internetten bir dilatör seti siparişi ver. Ben üçüncü dilatöre kadar rahatlıkla kendi kendime evde yapabiliyordum ancak sonra araya ailevi hastalık ve cenaze girince doktorla devam ettim. Burada evde kendi kendine dilatörle yenen o kadar kişi var ki, herkes sana adım adım yardımcı olacak merak etme. Yalnız değilsin, önce sakinleş. Bunun çözülebilir bir durum olduğunu hep aklında tut.

Cesaret edemiyorum çok büyük aparatlar birinci neysede diğerleri alsam cop olur o kadar korkuyorum cok acı hissediyorum
Kuuzum sakin olumsuz düsunme bizler sana yardımcı olacağız asla yapmam deme yaparsin buradaki hikayeleri oku inanki büyük cesret gelecek sana hemen yapacaksın

Alıyım bir tane hayırlısı artık onu da yapamazsam nolur bilmiyorum

Alıyım bir tane hayırlısı artık onu da yapamazsam nolur bilmiyorum
Olumsuz düşüncelerini olumluya çevirmek işini kolaylaştırır. Önce olacağına ve yapacağına inanman lazım. Bunun vücudun doğal işleyişi olduğunu, herkes gibi senin de yapabileceğini kendine hatırlat, şu an sadece korktuğun ve zihninde acı duymaya yönelik çok ciddi bir beklentin olduğu için kaslarını istemsizce kasıyorsun. Yapacağın fikrini kendine aşıla. Ben de "Herkes nasıl yapıyor, bir tek ben kesin yapamayacağım." derken şu an eşli deneme aşamasına geldim. Burada yazılanları oku. Hepimiz seninle aynı aşamalardan geçtik. Emin ol üstüne gittikçe, çalıştıkça, vazgeçmedikçe yavaş yavaş hepsi düzelecek. Kendine inan. Yapabileceğine inan. O kadar esnek ki orası, egzersizleri yaptıkça göreceksin. Sadece korkunu ve kaygını kontrol altına alman lazım. Yapacaksın. Kendine inan.

Cesaret edemiyorum çok büyük aparatlar birinci neysede diğerleri alsam cop olur o kadar korkuyorum cok acı hissediyorum
Canım merhaba ben de daha yeni başladım sayılır aparatlara . Ben de senin gibiydim canım aşırı tatlı kesin ömrüm boyunca yapamayacağım dedim . 8 aylık evliyim . Dr tedavisi çok pahalı olduğu için önce evde kendim yenmeye karar verdim. Sonra buraya denk geldim . Gerçekten burdaki herkes aynı şeyleri yaşadığı için çok yardımcı oluyorlar . Ben vajinama dokunamıyordum bakınca irreti oluyordum. İlk dokunma ve nefes çalışırken bile panik atak geçirmiştim . Ama hergün üstüne gittim. 2 hafta sadece dokunup alıştım . Sonra asla yapamam dediğim aparatlara başladım . Ve şuan 3.aparatı yarısını alıyorum . Gerçekten bu yaşıma kadar vajinamı yeni yeni tanıyorum . Ve inan asla acı yok . Buna ben bile inanıdysam herkes yapar . Kendine güven buraya sürekli gir yazılanları oku ve uygula . İlla hemen olacak diye bişey yok, kendine zaman ver

Tebrikler

Insallah basliycam tesekkur ederim. Sadece herkesin hemen yaptigi seyi benim böyle zorlanarak uzun surede yapmam zoruma gidiyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…