Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Kaldığı yerden öyle mi yapmamız lazım bak bunu bilmiyordum bende deneyim

Gerçekten ya mükemmel bir fizyolojik yapıya sahibiz ama yine de derdimiz hiç bitmiyor. Benim de normalde en az 6 gün sürer. Bir sonraki aya kalmadan bir doktora görüneyim en iyisi.

Alakasi var mi bilmiyorum ama ben de aparatlara basladigim ay , yani gecen ay, 3 gun erken regl oldum, normalde tam gununde gelir benim hic sasmaz. Fakat lekelenme gibi degil , normal regl oldum ben, 3 gun erken sadece
Benim iki seferdir 10 gün öne geliyor. Aslında leke değil de normal miktarında olsa çok takmazdım da... Seninkinde bir problem yok bence 3 gün normaldir

Aparat içerdeyken çok kasılıyorum sanırım çok daire çizemiyorum ama bi dahaki sefere yapmaya çalışayım

Kaldığı yerden öyle mi yapmamız lazım bak bunu bilmiyordum bende deneyim
Evet canım vajinal kaslarını gevşetmeyi ogrenirsin. Aparat nerede takılıyorsa orada kal. 21 kez nefes al ver. Aparatla daire çizmeye çalış. Ileri geri hareketler yap. U çiz, vajinal kaslarınla sık bırak yap

Evet canım vajinal kaslarını gevşetmeyi ogrenirsin. Aparat nerede takılıyorsa orada kal. 21 kez nefes al ver. Aparatla daire çizmeye çalış. Ileri geri hareketler yap. U çiz, vajinal kaslarınla sık bırak yap
Mutlaka deneyecem bu dediğini aslında denedim 21 kez al ver yaptım 3. Ü sürekli çalıştım 4 e geldim yarıya kadar alabildim o kızlık daireyi geçemedi maalesef orayı bi geçse yarıya kadar olsun hiç sıkıntı değil

Gerçekten ya mükemmel bir fizyolojik yapıya sahibiz ama yine de derdimiz hiç bitmiyor. Benim de normalde en az 6 gün sürer. Bir sonraki aya kalmadan bir doktora görüneyim en iyisi.
Ben bir şey olduğunu düşünmüyorum açıkçası, çünkü hep düzenli olan adet dönemlerinde bir-iki ay düzensizlik ve farklılık olabiliyor demişti evlenmeden önce gittiğim jinekolog. Bu da pek çok şeye bağlı olabilir. Muhtemelen stres kaynaklı bir değişiklik söz konusudur. Tekrar normale döner ama ben hep yine de bir doktora görünüp kafanın tamamen rahatlaması taraftarıyım. Sen de kendini daha iyi hissedersin böylece.

Umarım bahsettiğin gibi yalnızca stresten kaynaklanıyordur. En kısa zamanda doktora görüneceğim. Zihnimi boş yere meşgul etmesin. Teşekkür ederim.

Yurtdisinda yasiyorum ben gp yani sağlık ocağı 10 seans verdi ama malesef okul ve yoğun iş temposu, ev sorumluluğu arasında gidemedim
Haziranda turkiye de bir doktor bulup gidecegim
Sadece cinsellik oldugunda ortaya çıkıyor, şaka gibi. Uzun zamandır deneme bile yapmıyoruz. Ev arkadaşı gibiyiz evde ve bu durum benim için normallesmeye başladı. Yani içimde cinsellige dair bir istek falanda kalmadı. Kendimi çok kötü hissediyorum. Cevremde pek bir arkadaşımda yok. Cunku burada ilişkiler asla bizlerde olduğu gibi degil. Burda yazılanları okuyorum belki birsey etkili olur, belki bir sebep bulurum. Ne yapacağımı şaşırdım artik...

Anlıyorum elbette buraya gelebilcek olmanız çok güzel iş yoğunluk olmadan sadece bu meseleye odaklanirsiniz. Olmayınca isteğin gitmesi çok normal aslinda ama canim normallestirmemeye çalış olur mu?. Birçok sey denemişsiniz ki bu basarabileceginizi gösteriyor. Sadece tedaviniz yarim kalmış bence. Panik atakla ilgili de tedavi alırsanız ilerlemenizde faydalı olacağını düşünüyorum. Ben o an zihnimi anda bırakmadım kendimi denizde hayal ettim. Zihin acıyacak düşüncesiyle meşgul olmamalı cidden ama sizin durumunuz daha özel panik atak olduğu için konuşmanın kolay olduğunu biliyorum. Belki bir ilaç bile yetecek aşmaniza sizi sakinlestirecek. Turkiye'ye gelince çözüleceğine inanıyorum ben ☺

Arkadaşlar merhaba. Yeni evliyim en az 15 20 kez denedim ama olmadı olmuyor. Ilk başlarda hiç bilgim yoktu vajina yapısı vs hakkında korkumdan olmuyor sanıyordum geçecek sanıyordm. Eşimde çok anlayışlı davrandı olur sıkma canını diye ama nereye kadar gidecek bilmiyorum. Bir aydır o kadar çok araştırma yapip bilgi öğrendim ki vajinanın yapısı esnekliği aklınıza gelebilecek herşeyi denedim. Parmak egzersizleri denedim ikili parmağa geçince bıraktım çünkü korku tabumu yenemiyorum. Gün geçtikçe cinsellikten daha da soğuyup korkuyorum. Birleşme anına gelene kadar hiç-bir korku problem yok evet bu sefer çok rahatm diyorum o an acı hissi beni durduyo. Kegel egzersizi parmak nefes egzersizi hepsini yaptım. Kendimi kasmamam gerektiğini nefes kontrlyle ıkınınca daha kolay olucagini hepsini biliyorum. Kayganlastirici vs hepsini denedim. Canım çok tatlı biriyim ve illaki az veya çok canım yanacak ama ben dayanamıyorum en ufak acıya. Yapımda bi problem yok biraz kalınmış zar bu kadar. Dilatörle çalışsam onlar da kocaman geliyor gozume parmakla yapamadiysam onlari nasil yapiyim diyorum iyce acitir korkarsam diye alamadim. Nasıl bu işi sevicem yani egzersizleri yaparken nasıl acı hissini kafamdan atıp kendime inanıcam bilmiyorum. Arkadaslarimin hepsi ilk günde yapmis nasil yapabildiler diye kafayi yemek uzereyim benden kucuk kuzenlerim bile bebegi oldu asiri berbat bi his Kendi evde çözenler o acı hissini nasıl aştığını bana anlatabilir mi ozelden veya buradan fark etmez. Doktora gidemiyorum 10 binden başlıyor lütfen yardımcı olur musunuz teşekkür ederim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…