Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Yaptıgınız pozisyonu degıstırıp tekrar deneyın. Kendınızı serbest bırakınca hepsı gıdıyor. Bır de bı aparatı tam yapmadan dıgerıne gecmeyın. Zaten 2 yı tam yapmadan 3u yapamazsınız. Duzenlı calısırsanız hepsi olur

Aparatları yaparken yoğun bi baskı ve sızlama oluyor hele 4 ü yaparken çok zorlanıyorum neden oluyor acaba geçmeyecek mi hiç sızlama
Calıstıgınız pozısyonu degıstırın. Ben hepsını oturarak yapardım ama 4u yatarak denedım daha rahat oldugunu anladım mesela. Sureklı deneyın eşliyı de en uygun pozisyonda yapacaksınız boylelıkle

Pozisyon değiştirmek benim için apayrı bir sorun her pozisyonda hepsini alamıyorum. Mesela oturarak ilk aparatı bile alamam diye düşünüyorum.

M melikee97 bak canım eşli deneme notlarım bunlar aparatı yapıyorsun zaten bunlara bir tık daha ağırlık verr olacak

Pozisyon değiştirmek benim için apayrı bir sorun her pozisyonda hepsini alamıyorum. Mesela oturarak ilk aparatı bile alamam diye düşünüyorum.
Tam oturma pozısyonu degıl aslında ama şöyle tarif edeyım. Yere oturup onunuze bır ayna alın sırtınızı hafıf arkaya yaslar sekılde oturun tam dik durmayacaksınız hafıf onde oturacaksınız o sekılde rahat oluyor . 4u bu pozisyonda almak zor olabılır ama 1 2 3 oluyor deneyebilirsınız

1 bende de oldu da, 2 yarisina kadar giriyor sadece, 2 gundur deniyorum, asla daha fazla girmiyor, sanki o kadar orasi
İlerleyemeyince hafif geri çekip ucunu çıkarmadan azcık aşağı doğru eğim verip hafifçe çişinizi yapar gibi ıkınıp tekrar itmeyi deneyin. Doğru açıyı bulmak zor oluyor en başta

Ya ben gelene kadar parmakla yapayım diyorum ama çok geriliyorum yapamayacağımı düşünüyorum kararlıyım aslında çözmek istiyorum çünkü 7 8 ay olacak hala bekliyorum bekleyerek sonuca ulaşamam ama ne yapacağımı da çok bilmiyorum

Parmak irrite ediyorsa sizi eldiven takarak deneyin. Ben hiç parmak egzersizi yapmadım ama akıntım olduğu için doktorum krem vermişti onu içine sürmem gerekiyordu henüz vajinismusu aşmadan önce, kendi parmağımla yapamıyordum eldiven takınca rahat olmuştu şu şeffaf poşet eldivenlerden

Aşkım hic bir zaman umutsuz olma olacak de olmalida zaten sen kadınsın beklemekle bir yerede varamazsın olduğun yerde sayıp duracaksın

Teşekkürler eldivenle denemeye çalışayım umarım olur

Kızlar ben bişey soracağım biraz açık olacak ama sizde de eşlide gel gitde baskı ve rahatsızlık hissi oluyor muydu en başlarda? Şimdide burda takılıyorm normal mi ben de mi bir sıkıntı var acaba

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…