Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Çok teşekkür ederim her şey için
Sizden daha kotu bayanlar vardi sadece guvendiler egzersizleri yaptılar yendiler kimi hamile kimi gebe suan. 1 degil 100 lerce kisi yendi burada . .. kotu bir durum olsa kimse ne soru sorar ne cevap verir. Diyeceğim o ki güvenin inanin ..

Sizden daha kotu bayanlar vardi sadece guvendiler egzersizleri yaptılar yendiler kimi hamile kimi gebe suan. 1 degil 100 lerce kisi yendi burada . .. kotu bir durum olsa kimse ne soru sorar ne cevap verir. Diyeceğim o ki güvenin inanin ..
İnşallah bende yenerim de destek olurum herkese

Katılıyorum forumun en aktif topiklerinden🤩 gitmiyoruz buradan çünkü bilin istiyoruz yenebilmek mümkün 💕

Bende cinsel terapi aldim ama psikolog değildi fizyoterapistti kendisi. Çok faydasını gördüm onun sayesinde yendim.
Yarım kaldığı noktada 21 kez nefes al ver 5 kegel egzersizi yap sonra esin devam etsin.
Bu şekilde tavsiye etmişti. Denediniz mi ne yapıyorsunuz yarim kalınca?
Olmuyorsa aparatla iyice alıştırmaya çalışın kaslarınızı
Çok denedik ama olmuyor diye bayadır denemiyoruz çünkü her seferinde olmuyor daha çok umutsuzluğa kapıl
Çok teşekkür ederim yarın çevremde bakacam belki satan bi yer bulabilirsem hemen alıp denemek istiyorum bulamazsam mecbur sipariş veririm ama nedense kendime hiç güvenemiyorum sanki canım çok yanacak gibi hissediyorum
Bende aparat yeni aldım.Korkudan cesaret edip bende başlayamıyorum.Sende al bir an önce beraber başlayalım.Birbirimize destek oluruz

İnşallah hemen gelir de başlarım
Ben 3 yıllık evliyim ve kabusum hiç bitmedi her gece eminm ki sen de öylesin şuan, ama ne zaman yendm rahat uyku uyudum. Sen de yeneceksin Allah bizi diğerlerinden ayrı yaratmadı ki seçmedi onlardan sadece bu bi korku ve erteleme rahatszlığı. Oyzden erteleme bnm yılların gitti hemen başla ve kendine güven👍 Ben uzn süredir burayı takip ettm aparatı kendm yapamaynca en son doktora başvurdm ama kendmde yaparmışım dedm yani bu mu dedm, burdaki bilgi ve tecrübeyi doktor bile sunmuyor. İş biraz cesarete bakıyor sadece aparatı itebilme cesareti okadarcık..yeneceksn hiç umutsuz olma aparatn gelene kadar sen nefes ve kegel çalış bide sürekli olumlu cümleler kur başaracağım diye bak gör kurtulacaksın

Tarif nedir ne olur bana da söyleyin
Aparatları aldıktan sonra mutlaka yanında kayganlaştırıcı bir şey daha olsun. Bana doktorum bepanthol cilt kremi önermişti hemde tahriş olmasını önlüyor. Bebe yağı da kullanabilirsin. Siparişin geldiği an hemen başla çok rahat yeneceğini göreceksin 😊

Dilatörle çalışırken bazen eşimin yapmasını istiyorum ama ne zaman ki o yapmaya kalkınca tedirgin oluyorum ve yaptıramıyorum. Şu an 3. dilatörü rahatlıkla alabiliyorum. Ama eşime bıraktığım an olmuyor. Bu durum normal mi, zamanla aşılabilir mi? Benzer şeyler yaşadınız mı?

Dilatörle çalışırken bazen eşimin yapmasını istiyorum ama ne zaman ki o yapmaya kalkınca tedirgin oluyorum ve yaptıramıyorum. Şu an 3. dilatörü rahatlıkla alabiliyorum. Ama eşime bıraktığım an olmuyor. Bu durum normal mi, zamanla aşılabilir mi? Benzer şeyler yaşadınız mı?
Normal tabıkı. Asırı kontrol etme ıstegınden kaynaklı tabı acıtacak hıssı de var. ama sen esıne goster nasıl yapıldığını o da zaten dikkat ederek yapmaya calısır. Hem eşli denemeye hazırlık olur senın ıcın, hem de kendısı de ogrenır.

Bende asla kendim yapamamıştım hepsini eşim yapmıştı sakin ve yavaşça oyüzden kendimden fazla ona güvendim eşli denemede de kendimi ona bırakmıştım

Tarif nedir ne olur bana da söyleyin
Dilatör set ve kayganlaştırıcı jel almakla baslayabılırsın. Eğer zorlanırsan emla krem veya vemcain sprey de onerırım . Kayganlaştırıcı ıcın Bebe yagı da kullanabilirsın ultrason jelı de. Aparatın gelene kadar konuları tara, tarif cok edıldi burda. geldıgınde tekrar yaz yıne yardımcı oluruz 🌺

X