Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Dilatörle çalışırken bazen eşimin yapmasını istiyorum ama ne zaman ki o yapmaya kalkınca tedirgin oluyorum ve yaptıramıyorum. Şu an 3. dilatörü rahatlıkla alabiliyorum. Ama eşime bıraktığım an olmuyor. Bu durum normal mi, zamanla aşılabilir mi? Benzer şeyler yaşadınız mı?
Çok normal 😊 lanet olası kontrolcü tavrımız :) bende yaptırmakta zorlanıyordum ben yerleştiriyordum tamam sen it çek diyodum sadece 😅

Evet yaa, ben yerleştiriyorum ancak o zaman biraz ileri geri yapmasına izin verebiliyorum o da çok kısıtlı bir süre için, hiç kendimi kendi çalıştığım kadar rahat bırakamıyorum. Hâlâ onun yerleştirmesinde ciddi sorun yaşıyorum. Nasıl yapacağım bakalım.

Evet yaa, ben yerleştiriyorum ancak o zaman biraz ileri geri yapmasına izin verebiliyorum o da çok kısıtlı bir süre için, hiç kendimi kendi çalıştığım kadar rahat bırakamıyorum. Hâlâ onun yerleştirmesinde ciddi sorun yaşıyorum. Nasıl yapacağım bakalım.
Ben hıc esıme yaptırmadım ılla yaptırmak zorunda degılsıniz ama hızlı ılerler surec tabıkı yaptırabilirsenız daha iyi

Doktor bana belki de eşine karşı kastığın için vajinismussundur. Aparatı kendin yaptığın için oluyor eşin devreye girince kasılıyorsun demişti sonra biz eşli parmak denemelerine geçtik bir parmak iki parmak şeklinde sonra iki parmağı hareket ettirme daire çizme gibi çalışmalar yaptık ve sonunda penis girdi. Eş burda önemli bi faktör gerçekten. Hala bazen kasılııorum ve yine girmiyor ama biraz rahatlayınca bakıyoruz girmiş zamanla düzelicek inş. Her şey

Bu çok önemli bi etken değil. Eşimi de ilk baştaki denemelerde aparat gibi kullanmıştım :) sizde öyle yapın eşinizle ilişki denemenizde onun bir egzersiz olduğunu düşünün kendiniz hareket ettirin. Yaklaşık 8-10 ilişki sonrası ancak tamamen kontrolü bırakmaya başlıyosunuz zaten

Dilatörle çalışırken bazen eşimin yapmasını istiyorum ama ne zaman ki o yapmaya kalkınca tedirgin oluyorum ve yaptıramıyorum. Şu an 3. dilatörü rahatlıkla alabiliyorum. Ama eşime bıraktığım an olmuyor. Bu durum normal mi, zamanla aşılabilir mi? Benzer şeyler yaşadınız mı?
Bende de hala bir gergnlik oluyor canm ama ben gözümü kapatmayı tercih ediyorm kastıkça girmiyor zaten. Bunları zamanla aşacağızdır. Bide ben genelde aparat yaparken eşime izlettm yerini öğrensin diye oda takılmadan yapabiliyor

Bu çok önemli bi etken değil. Eşimi de ilk baştaki denemelerde aparat gibi kullanmıştım :) sizde öyle yapın eşinizle ilişki denemenizde onun bir egzersiz olduğunu düşünün kendiniz hareket ettirin. Yaklaşık 8-10 ilişki sonrası ancak tamamen kontrolü bırakmaya başlıyosunuz zaten
Aynen aparat ıcın guvenemıyorsanız sık sık ılıskı denemek lazım gun asırı. Yoksa eşli denemelerde kasmayı bırakamıyoruz ara ara yapınca

1 bende de oldu da, 2 yarisina kadar giriyor sadece, 2 gundur deniyorum, asla daha fazla girmiyor, sanki o kadar orasi🥲
Kendinizi kasiyorsunuz demek ki korkmadan gevşeyip biraz daha ittirirseniz çok rahat olur. Bende ilk 3 kayıp gidiyodu sanki başı girdikten sonra 4 biraz zorlamisti ama o da öyle kayıp gitmeye başladı 😃

1 bende de oldu da, 2 yarisina kadar giriyor sadece, 2 gundur deniyorum, asla daha fazla girmiyor, sanki o kadar orasi🥲
Benim de aynı. Daha fazla zorlayınca acıyor tıkanıyormuş gibi olduğu için bırakıyorum. Diğer aparatlar da hep yarısına kadar eşli de aynı şekilde.
İğrenç bir hastalık zaten yüksek cinsel isteği olan biri değildim bunun yüzünden iyice soğudum.

Benim de aynı. Daha fazla zorlayınca acıyor tıkanıyormuş gibi olduğu için bırakıyorum. Diğer aparatlar da hep yarısına kadar eşli de aynı şekilde.
İğrenç bir hastalık zaten yüksek cinsel isteği olan biri değildim bunun yüzünden iyice soğudum.
Evet ordan sonra geçiş kesinlikle yok gibi, zorlayınca acıyor aynen. Sıkıyoruzdur muhtemelen o yüzden öyle oluyordur ama orayı nasıl aşıcaz :KK43:

X