Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Kesinlikle.ilerlemiyor diye çıkarıldığında asla olmuyor ilerlemediği noktada kalın orda gerekirsenyarım saat kalsın

kızlar selamlar, uzun süredir burayı takip edip yazmayanlardandım. sizinle motive oldum, bende aynı sorunları yaşadım bırak dilatör seti bacagımı acıp dokunamıyordum. eşim hep yanımda oldu bana zaman tanıdı çalış dedi hep destek oldu. ben dilatörü ilk aldığımda 1 numaraya bu çok büyük derken, hepsini tamamlamayı başardım. ben 4 ayda yendim ama aslında gerçekten hiç takılmayacak bişeymiş. başta spreyle denedim aparatları sonra onu da bıraktım. spreysiz yaptım hissetmedim zorlanmadım. aparat daha çok acıtıyormuş onu anladım. şuan hamileyim 2.ayıma gireceğim Rabbim isteyen herkese nasip etsin. kızlar ben kandil gecesi dua ettim Rabbim bana cesaret ver anne olayım diye. ertesi gün oldu. ve ardından gebe oldugumu ögrendim. kandilde yapılan dualar geri çevrilmezmiş bu gece kandil, dua edin umudunuzu yitirmeyin, değerlendirin. insallah hepinizin güzel haberlerini alırız. sizi seviyorum hayırlı kandiller

Bugün yine çalışmayı düşünüyordum dilatorle kandil olduğunu unutmuştum ama siz öyle diyince belki biraz da dua zamanıdır. Dua edelim bugün kendimize ve birbirimize kimin duasının kabul olacağını bilemeyiz. Beni unutmayın dualarınızda hayırlı kandiller

Dilerim ki Rabbimden bir tane bile çaresiz kadın kalmasın İşinizi kolaylaştırsın zorlaştırmasın hem dua edin hem çabalayın emek verin kızlar

hayırlı sağlıklı evlat sahibi olabilmeyi Rabbim isteyen dileyen herkese nasip etsin bizleride duanızda unutmayın

Kızlar günaydın 1,5 yıllık evliyim ve vajinada bir delik olduguna inanamayanlardandım oraya bir kulak çöpü bile girmez nasıl girecek derdim parmak falan hayali hele dilatör imkansız….. dün hırs yaptım ve sürekli ertelediğim denemelere geçtim.biraz videolarla kendimi şevke getirdim ve kulak çöpünün ne kadar rahat girdiğini görünce inanamadım daha sonra parmak da soktum ve inanamadım ilk defa vajinamın içindeydim(yaşım30) gerçekten upuzun hissiz bir koridor içeride sıfır his derlerdi de inanmazdım sonra yavaşça 2 parmak birden sokmayı denedim oldu

Size sorum şu haftasonu cinsel ilişki denicem bu kadar ilerlemişken hala başaramama durumum var mı? İçeride parmağımla bu kadar gezinebilmişken penisi de alabilirim değil mi? Nolur cesaret verin

Ben de senin gibiydim kulak çöpünü bırak dokunamiyodum oraya ama şimdi 4. Dilatore geçtim. Eğer kendini gerçekten hazır hissediyorsan yapabilirim diyorsan dene ama denersin olmaz felan moralini bozma dilator yoksa onu alıp çalışmalara başlarsın. Bu tamamen sana bağlı yapıp yapamamak. 3 günde yenen de var bu sorunu. O yüzden kendine güven kendini gevset yapabilirsin böylece

Dilatör olacagına eşimle denemek istiyorum dilatörün amacı nedir? Parmagımla baya ileri kadar gidebildim öyle diyim
Ben parmakla deneyip eşli denediğimde olmamıştı. Parmak küçücük şey tabi girer bu nasıl girsin demiştim. Ama dilatör öyle değil. Orayı açıp genişletiyor ve penis boyutuna daha yakın olduğu için onu yapınca eşli hayli hayli yaparım diyip cesaretleniyorsunuz. Dilatör;
-Oraya (neredeyse penis gibi) bir şeyin girebileceğini,
-Bacak açıp kırmayı dolayısıyla bacak içi kasılmalarını,
-Kegel, nefes egzersizleri, ıkınma vs. ile kendini rahatlatmayı,
-En önemlisi de oradaki kaslara hükmedip vajinayı gevşetmeyi, salmayı yani kasmamayı öğretiyor.

Yine de ne kadar uğraşılırsa uğraşırsın iş beyinde bitiyor. Kararlıysan dene gitsin

Dilatör olacagına eşimle denemek istiyorum dilatörün amacı nedir? Parmagımla baya ileri kadar gidebildim öyle diyim
Ya ben kendime 2 parmak yapamamistim dilatore geçmiştim onla daha rahat yapmıştım. Dilatorlerin uzunluğuyla parmak uzunluğu da bir değil ama. Dilatorle çok daha ileri gidebilirsiniz özellikle 4. Boyutuyla.

Ayşegül arkadaşım gayet güzel açıklamış ben de bu kafadaydım ama sonu gelmiyordu O yüzden aparata şans vermiştim ve başardıım İstersen gene bildiğin gibi yap inşallah olur olmazsa egzersiz ve aparat yaparak yenebilrsin

Aslında her egzersizin amacı beynimize, bilinçaltımıza orada bir duvar olmadığını açık ve boş bir tünel olduğunu göstermek. Bu nedenle vajinismus psikolojik bir durum ve tamamen beyinde bitiyor. Eğer ben yaparım tamamım diyorsan elbetteki eşinle dene. Olumsuza şartlama kendini olacak diye düşün. Olmazsa gel burdayız ama sen zaten artık orada bir duvar olmadığını görmüşsün

Arkadaşlar ben de gördüm oranın genişliğini duvar olmadığını dediğim, dediğiniz her şeyi yapıyorum ama bu 4'un sadece başı giriyo yaa napabilirim başka

Arkadaşlar ben de gördüm oranın genişliğini duvar olmadığını dediğim, dediğiniz her şeyi yapıyorum ama bu 4'un sadece başı giriyo yaa napabilirim başka
Gülü koklar gibi nefes al mumu üfler gibi nefes verirken güçlü ıkınıp güçlü ittir
kayıp gidecek acıyacak korkun var İster istemez bilinçaltında o yüzden stres yapıyorsun hadi bu şekilde dene

Başı girince devamı neden gelmiyor? Acı mı hissediyorsun? yoksa korkup ittiremiyor musun? yoksa ittirdiğin halde mi girmiyor? Girişte çok hafif bir yanma olmuştu benim ama korkmayıp ileri ittirdiğimde hemen o yanma geçiyor. İttirince hiçbir şey olmuyor sakın korkma. İnan girişte öyle bekletmek daha zor. Bir de vajinanı iyice gevşeterek ittir, yolunu aç ki girişi kolaylaşsın. Gevşetmekten kastım çiş yapar gibi salman

Yarın bir de öyle deneyeyim korkularımı geçirmeye çalışıyorum ama yarıdan biraz azı girdi en son denememde sonra kasıp geri çıktı.
4 asla can yakmıyor güven bana. 1-2-3 ile çok iyi çalışınca 4 gerçekten basit geliyor. 3 ile 4 arasında emin ol göründüğü gibi büyük fark yok. Uzunluğu gözünü korkutmasın zaten hemen hemen 3 ile aynı boyda. Kalınlığına alışman önemli yoksa o duvarı geçince öyle bir kayıp gidiyor ki daha bir sürü şey içine alırmışsın gibi geliyor

Kizlar ben ozel hayatimda yasadigim sorunlardan dolayi tam esli denemeye gecekken 1.5 ay kadar ara vermek zorunda kaldim hic egzersiz yapmadim,bugun en buyuk aparati ilk denemede sorunsuz aldim geriledigimi dusunmuyorum.esli denemeye gecsem sorun yaratir mi sizce

Hemen acele etme gerekirse bir 20 dakika çalış 20 dakika falan da içinde beklet hazır olduğunda deneyebilrsin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…