Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Kızlar bişey sorucam 4. Dilatörü yaparken parmak egzersizi yapan var mı 3 ten sonra 4 çok kalınlaşıyor ya acaba orayı makas hareketiyle açmak mı gerekiyor

4.olan aparatı kullanmak yeterli bencee canım hatta aparatla o şekilde 20 dakika falan beklediğinde biraz da olsa esneme yapıyor bence gerek yok

Merhaba ben de burası sayesinde yenenlerdenim hikayemi başta anlatmıştım ama yeni gelenler için tekrar anlatmak istiyorum ben üç buçuk senelik evliyim ve gerçekten çok ileri derecede bir vajinismus hastasıydım bu siteyi 2019 yılında keşfedip ama asla cesaret edemeyen biriydim vajinismus üzerine psikolog destekleri aldım hiçbir işe yaramadı artık eşim de ben de kendimizi çok ümitsiz hissediyorduk hatta az önce bir arkadaşımızın yazısını okudum benim eşim de bana aynı şeyleri söylüyordu ben artık kabullendim biz hiçbir zaman normal evliler gibi olmayacağız bizim asla çocuğunuz olmayacak gibi şeyler söyleyip sürekli beni suçluyordu ve ben parmağımı bile kessem ufacık bir kesikte bile oturup ağlayan bir insandım artık canıma tak etmişti tekrardan bu gruba girdim bir aparattan söz ediliyordu eşime bunu anlattım eşim yine benimle olumsuz konuştu o da işe yaramayacak boşuna alıyoruz gibi şeyler söylemişti ben önce beynimdeki düşüncelerden kurtulmak için psikolog yardım almaya başladım ve orada doktorumu anlattığımda sürekli kendimi suçluyorum eşime karşı suçluyum dediğimde bana neden diye sormuştu ben de onun isteklerini karşılayamıyorum beni aldatır diye çok korkuyorum demiştim ve doktorum bana asla kendini suçlama kendini suçlamaya devam edersen bundan asla kurtulamazsın önce kendini affetmeyi öğrenmen gerekiyor dedi ve ben 1 ay sonra artık düşünce olarak kendimi suçlamıyordum önce kendimi bu hastalığı yeneceğime inandırdım destek alarak tabii ben destek alırken eşimle de sürekli konuştum artık beni suçlayıp benimle böyle konuşmamasını söyledim daha sonra kendim yine cesaret edemediğim için eşimle beraber aparatları denemeye başladık her aparatta başarılı olduğumda o şaşkınlıktan ve mutluluktan ağlıyordum en çok 4. aparatla çalıştım inanın 1 ay sadece 4le çalıştım artık çok rahattım ve eşli denemeye sıra gelmişti ben heyecandan ya olmazsa korkusundan denemek istemedim eşim çok ısrar etti ben de ona bak bugün olmazsa sakın benim moralimi bozacak şeyler söyleme hiçbir şekilde olumsuz tek kelime etme demiştim olacağını da düşünerek başlamamıştım aslında ama o an hiç kasılmadım tabii heyecandan nefes egzersizlerini falan unuttum sadece ıkına bildiğim kadar ıkındım o ilk giriş kısmında biraz zorlandım ama o kadar kolay oldu ki çok şaşırdım hatta eşime daha ne kadar var diye sorduğumda bitti dedi nasıl yani oldu mu dedim evet dedi ikimiz de o kadar şaşkındık ki hatta ben korktuğum için aparatları denerken vemcaine sprey ve anestol krem bile almıştım hepsini de kullandım eşimle İlk denemede de kullandım aparatı bile hemen bırakmadım bir hafta önce 4. aparatla daha sonra eşli deniyorduk spreyi de bir süre kullandım bir hafta sonra aparatı 3 hafta sonra spreyi bıraktım ben en baştan beri sprey kullandığım için onun bir etkisi var zannediyordum bıraktığımda anladım ki aslında sprey uyuşturmuyormuş ama beynim uyuşturuyor diye düşündüğü için kendimi rahat hissediyordum bırakınca anladım ama pişman değilim 😀 sonuçta onların da bana katkısı oldu ve biz bunu yendiğimize 2 gün inanamadık sonra oturup bu kadar sene bunun için mi acı çektim diye ağladım ve şimdi bebek hayalleri kuruyoruz bu çok güzel bir duygu inşallah hepiniz bir an önce yenersiniz gerçekten biz yenenler sizleri çok iyi anlıyoruz ve psikolojinizi tahmin ediyoruz sizin için dua ediyorum tabii bu evrede eşlerinizin desteği de çok önemli maalesef her kadın şanslı olamıyor ben zamanında çok suçlandım he bu arada yanlış anlaşılmasın eşim aslında gerçekten çok iyi bir insan benim bir dediğimi 2 etmiyor sağ olsun sadece bu konuda bana açıklaması şuydu sen hırs yap ve bunu bu şekilde yen diye yaptım diyor ne kadar doğruysa 😉
Ara ara geliyordun gidiyordun sağlık problemlerin olmuştu ama inat ettin bak sen de başardın 🥰🥰 çiçeğim hepsi yaşandı ve bitti şimdi daha güzel günler var inşallah hepimiz adına:KK60::KK60::KK60:

Tabii ki başarabilirsin hem de öyle vajinismus terapistlerine milyarlar dökmeden tabii ki parası olan gidebilir ben buna bir şey demiyorum ama ben gördüm ki psikoloğa gitmeden de bu iş çözülebiliyormuş beni bu dertten kurtaran Tiniminimavihanim Tiniminimavihanim iyilik meleğim gerçekten sabırla sevgi ile uğraştı benimle ve diğer herkesle istese ben yendim deyip kenara çekilebilirdi ama öyle yapmadı hepimizle ayrı ayrı ilgileniyor ben yenilmiş olabilirim ama hala bir şey olduğunda onu soruyorum oda görür görmez cevap veriyor çok teşekkür ediyorum bu kadar ilgilendiği için Rabbim gönlünde yatan ne dileği varsa gerçekleştirsin inşallah ☺️
Yaa gözlerim dolduuu kuzum vallahii🥲🥰🥰🥰 Gönlüm ister ki çok kişiye elimizden geldiğince yardım edelim ama bu şekilde de Yenenler oldukça çok mutlu oluyorum çünkü anca bizi biz gibiler anlar

Elimden geldiğince de her zaman destek olacağım inşallah annelik heyecanlarımızı konuştuğumuz günlerimizde olsun Allahın izniylee❤️🤲🏻 Rabbim dileyen isteyen kim varsa evlat hasreti hiç yaşamasın bir yılı geçkindir bekliyorum Rabbim nasip etsin inşallah kuzummm :KK36:

Ara ara geliyordun gidiyordun sağlık problemlerin olmuştu ama inat ettin bak sen de başardın 🥰🥰 çiçeğim hepsi yaşandı ve bitti şimdi daha güzel günler var inşallah hepimiz adına:KK60::KK60::KK60:
Evet hem sağlık problemlerim yüzünden hem eşimin yüzünden çok ara verdim her moralimi bozduğunda aparatlarla çalışmayı bırakıyordum😀

3 ü bende bekletiyorum ayrıca çok rahat ileri geri yapabiliyorum ama 4 te bi noktadan sonra ne kadar uğraşsamda girmiyor sanki
Evet bu his olabilir ama tamamen geçici üçüncü aparata iyice çalış sonra dördü dene sık bırak yap mutlaka ve ıkınarak güçlü ıkın Ben asla bu aparat olmaz dediğim anda yapmıştım🎈

Yaa gözlerim dolduuu kuzum vallahii🥲🥰🥰🥰 Gönlüm ister ki çok kişiye elimizden geldiğince yardım edelim ama bu şekilde de Yenenler oldukça çok mutlu oluyorum çünkü anca bizi biz gibiler anlar

Elimden geldiğince de her zaman destek olacağım inşallah annelik heyecanlarımızı konuştuğumuz günlerimizde olsun Allahın izniylee❤️🤲🏻 Rabbim dileyen isteyen kim varsa evlat hasreti hiç yaşamasın bir yılı geçkindir bekliyorum Rabbim nasip etsin inşallah kuzummm :KK36:
Amin kuzum inşallah ❤️🥰

Evet bu his olabilir ama tamamen geçici üçüncü aparata iyice çalış sonra dördü dene sık bırak yap mutlaka ve ıkınarak güçlü ıkın Ben asla bu aparat olmaz dediğim anda yapmıştım🎈
Bende şuan o durumdayım sanki hiç olmayacakmış gibi geliyor herkes yapıyor ben niye yapamıyorum diye kaç gündür kendimi yiyorum

Anlamıyorum kaç gündür yapmama rağmen hiç ilerleme kaydedemedim burda ki arkadaşların önerilerini yapıyorum neden olmuyor bilmiyorum
Acele etme sakin ol herkes aynı şekilde değil ben bir gün içerisinde üç aparatı birden yaptım mesela başka arkadaşım sadece biri yaptı kimseyle kıyaslama kendini
Diğer aparatları nasıl yapıyorsa bunuda aynı öyle yap emin ol olacak Dikkatini de dağıt çok yoğunlşma oda panikletiyor

Evet kuzum ya neler yapmadık ki🤣
Benim için en önemlisi de neydi biliyor musun hep gözüm aklım Baba evindeydi kendi kendime hep düşünürdüm acaba ne zaman baba evine döneceğim bu hastalığı asla yenemeyeceğim diye düşünüp duruyordum eşim hiçbir zaman babanın evine git ya da oraya döneceksin diye bir şey söylemedi ama ben içten içe bunu yenilemezsem bu evden gideceğim eşime bunu yaşatmaya hakkım yok onun Baba olma isteğini elinden almaya hakkım yok diye düşünüp dururdum bu da beni daha fazla üzüyordu

Benim için en önemlisi de neydi biliyor musun hep gözüm aklım Baba evindeydi kendi kendime hep düşünürdüm acaba ne zaman baba evine döneceğim bu hastalığı asla yenemeyeceğim diye düşünüp duruyordum eşim hiçbir zaman babanın evine git ya da oraya döneceksin diye bir şey söylemedi ama ben içten içe bunu yenilemezsem bu evden gideceğim eşime bunu yaşatmaya hakkım yok onun Baba olma isteğini elinden almaya hakkım yok diye düşünüp dururdum bu da beni daha fazla üzüyordu
Ben hep şey derim önünüzde bir hedefiniz olsun ben bunun için yapıyorum ve bu yüzden başarıcam diye bende mesela anne olacağım ve düzenli evlılık hayatın olacak diye hep tekrar etmiştim kuzum

Son düzenleme:
Ben hep şey derim önünüzde bir hedefiniz olsun ben bunun için yapıyorum ve bu yüzden başarıcam diye bende mesela anne olacağım ve düzenli evlılık hayatın olacak siye hep tekrar etmiştim kuzum
Beni de en çok motive eden anne olma duygusuydu ben annesiz büyüdüm en büyük hayalim çocuğumla beraber benim yaşayamadıklarımı yaşamak

Beni de en çok motive eden anne olma duygusuydu ben annesiz büyüdüm en büyük hayalim çocuğumla beraber benim yaşayamadıklarımı yaşamak
Canım benim sen çok iyi merhametli bir anne olacaksın eminim yavrunla eksik olan ne varsa yaşayıp beraber büyüyeceksiniz❤️🥰🙏🏻

Ben romantik film felan izleyerek aparatla calisiyorum. Hem kafam dagiliyo hem de iyi geliyodu. Ben kulak kurdani bile sokamazken 3. Boyuta kadar geldim. O kadar gözümde büyürdü ki o aparatlar nasıl yapicam ben derdim ama eminim ki yeteri kadar jel ve esnemeyle 4 de hiç acımadan girecek. O an olmazsa biraz bırak ara ver 10 15 dk ya da 1 gün sonra yine deneyin eminim olur 🙏😘 ben hiç ummadığım anda serçe parmağımı yapabilmiştim. Gidip direkt eşime sarilmistim yapabiliyorum diye 😃

X