Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Merhabalar hoşbuldum aynayla vajinami inceliyorum. Dokunarak keşfetmeye de çalışıyorum. Hatta eşimle birlikte de dokunarak egzersizler yapıyoruz. Normalde dokunamiyordum bile ama kendimi kasmamaya gevşek bırakmaya çalışıyorum. Ben esli olarak egzersiz yapınca daha rahat yapiyorum sanırım. Sıra geldi dilatörlere onu da yapmayı basarirsam baya yol katedecegim kendime göre

Çok tebrik ederim çok sevindim bende 4. Dilatördeyim sende 4. Dilatörden hemen sonra mı başladın eşli denemeye

Sen gerçekten çok çalıştın kararlıydın yenmekle çiçeğimm ve sonundaa bitti bu iş çook sevindimm gün aşırı denemelere devam et kızlar gerçekten aparat ve egzersizlerin büyük katkısı var öylece kendiliğinden geçer gider olur demeyin seneleriniz gidiyor sizler de bir adım atın bakın geris nasıl gelecek tekrardan gözün aydın papatyam

4. Dilatörde çok zorlanıyorum siz ne kadar sürede yaptınız
4.aparattan önce hep 3 ile çalıştım öyle çok uzun bir zaman değil bir gün çalıştım olmuyor diye bırakmadım az bekledim kegel egzersizi yaptım gerçekten çok faydası oldu. Takıldığınız yerde nefes alıp verin nefesi verirken itin yalnız biraz daha kuvvetli itmek gerekiyor

Benim sürecimi en iyi sen biliyorsun tekrardan sağ ol yaklaşık 2.5 aydır kararlı bir şekilde uğraşıyordum ancak tinimini hanımın dediği gibi aparat sayesinde oldu yoksa daha beklerdim.

Gerçekten delirmek üzereyim artık beni en iyi siz anlarsınız zannediyorum ben 5 gündür çalışıyorum 4. Dialtörden önce 1 2 3 sırasıyla yapıyorum ( doktorum öyle demişti ) yani 5 günden 15 kere denememe rağmen yarıda kalıyorum umudumu kaybetmek üzereyim hiç yapamıcakmışım gibi geliyor

Hayır öyler düşünme el bir eline kağıt kalem eksiklerini yaz şurda takılıyorum şunu yapamıyorum diye sonra onlara yoğunlaş ben mesela 4.aparatı defalarca denedim takıldım sonra kendimi telkin ettim rahatlatıcı müzikler açtım kilit nokta şu
Gülü koklar gibi nefes al mumu üfler gibi nefes verirken ıkınıp içeri ittrmek yarıya kadar yapsan bile acele etmeden o şekilde kalmak ve sık bırak yapıp tekrar ittirmek emin ol gidecek yeterince kendini gevşetmediğinden yapamadın bence kasılıyorsun

Aslında en zor kısmı oraya bir şeyin girebilmesi bunun için çabalamak gerçekten ben de sizin gibiydim arada olmayacak galiba dediğim oluyordu ama o işleri daha da zorlaştırır. Sakın aklınıza olmayacak diye düşünceleri getirmeyin olumlu düşünmeye çalışın. Ve dördüncü dilatörde takıldığınız yerde bekleyim kegel yapın nefes alınca sıkın verirken bırakın ve bir taraftan aparatı itin. Ben de yok yarıda kalıyor yok canım acıdı derken deneye yanıla yapıyordum

Evet yapamadıkça daha çok kasıyorum ben bişeyler izlerken yapıyorum egzersizleri zaten özellikle komedi izliyorum ki moralimi düzeltsin diye siz kayganlaşması için ne kullanıyorsunuz

Aslında en zor kısmı oraya bir şeyin girebilmesi bunun için çabalamak gerçekten ben de sizin gibiydim arada olmayacak galiba dediğim oluyordu ama o işleri daha da zorlaştırır. Sakın aklınıza olmayacak diye düşünceleri getirmeyin olumlu düşünmeye çalışın. Ve dördüncü dilatörde takıldığınız yerde bekleyim kegel yapın nefes alınca sıkın verirken bırakın ve bir taraftan aparatı itin. Ben de yok yarıda kalıyor yok canım acıdı derken deneye yanıla yapıyordım

Evet yapamadıkça daha çok kasıyorum ben bişeyler izlerken yapıyorum egzersizleri zaten özellikle komedi izliyorum ki moralimi düzeltsin diye siz kayganlaşması için ne kullanıyorsunuz
Ben kayganlaştırıcı kullandım durex su bazlı daha iyi olur dediler o kadar çok denedim ki bitirdim neredeyse bol bol sürdüm hep

Aynen o şekılde devam et bende film açardım dizi ben ultrason jeli ve bebek yağı kullandım sen kendine şunu söyle ben kendimi rahat bırakmadığım için zorlanıyorum bedenimle kalbimle gevşemeye hazırım yapıyorum olacak böyle böyle telkin et ben eşli denemyide hep böyle yaptım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…