Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Aslında en zor kısmı oraya bir şeyin girebilmesi bunun için çabalamak gerçekten ben de sizin gibiydim arada olmayacak galiba dediğim oluyordu ama o işleri daha da zorlaştırır. Sakın aklınıza olmayacak diye düşünceleri getirmeyin olumlu düşünmeye çalışın. Ve dördüncü dilatörde takıldığınız yerde bekleyim kegel yapın nefes alınca sıkın verirken bırakın ve bir taraftan aparatı itin. Ben de yok yarıda kalıyor yok canım acıdı derken deneye yanıla yapıyordım
Teşekkür ederim devam edicem çalışmaya desteğiniz için sağolun

Yenen arkadaslar bana da yardim eder misiniz? Ben esimle 2 3 kez uyusturucu emla krem ile yapabilmistim fakat perine yirtigi olustugu icin uzun bir ara vermem gerekti. Aparatlara yeniden basladim. Benim sorunum 3. Aparati rahat yapabiliyorken 4u yapamiyorum. Apart yaparken uyusturucu kullanmiyorum dogal hisse alisabilmek adina. AMA Esli denemeyi ve 4. Aparati uyusturucusuz yapamiyorum cok agriyor. Uyusturucu kullandigimda da acisini farketmiyor yapabiliyorum bu defa perinem yirtiliyor.Vajina girisinde bir kisim var yirtik iyilestikten sonra dahi hep orasi aciyor ,denerken de. Derdimi anlatamiyorum kimseye. Doktorlar da vajinismusu duyunca direkt kasiyorsun ondan aciyor diyorlar. Ama degil bende ekstradan bir problem var ne oldugunu cozemiyorum. Aylardir aglamaktan gozumde yaş kalmadi iskelete döndüm. Allah hepimize sabir versin, yeni basaran arkadaslarimin da mutlulugunu daim etsin insallah, darisi umutsuzlara
Merhaba perine yırtığınız kaç günde geçiyor krem kullandınız mı acaba

Gerçekten delirmek üzereyim artık beni en iyi siz anlarsınız zannediyorum ben 5 gündür çalışıyorum 4. Dialtörden önce 1 2 3 sırasıyla yapıyorum ( doktorum öyle demişti ) yani 5 günden 15 kere denememe rağmen yarıda kalıyorum umudumu kaybetmek üzereyim hiç yapamıcakmışım gibi geliyor
Ben 3 tanesini 1 gunde yaptım. Ertesi gün 4.denedim oldu. Eşim yerlestirdi sohbet ederken itti cooook hafif hani "ay dur yapma ay itemicem"dedigimiz kısımda hafif itekledi bekledi. Zaten tamami icimizde oluyor. Sonra yavasca hareket ettirdi. Dondurdu vs.. 2 gun sonra yine 4. Denedik sorunsuz girmisti. Yarim saat sonra eşli denedik baya zorlandim biraz basini aldim. Suan oldu mu olmadi mi bilmiyorum bile ama yani sen yerlestir eşin ittirsin müzik aç sohbet edin bol jelle elinlede vajinanin disini ovala agrisi hafifliyor. Birde icine iterken Nefes verr üf üf seklinde hani doğumda kadinlar yapar ya o sekilll nefes al benle nefes verince it o sekilde istemesende giriyor

Ben 3 tanesini 1 gunde yaptım. Ertesi gün 4.denedim oldu. Eşim yerlestirdi sohbet ederken itti cooook hafif hani "ay dur yapma ay itemicem"dedigimiz kısımda hafif itekledi bekledi. Zaten tamami icimizde oluyor. Sonra yavasca hareket ettirdi. Dondurdu vs.. 2 gun sonra yine 4. Denedik sorunsuz girmisti. Yarim saat sonra eşli denedik baya zorlandim biraz basini aldim. Suan oldu mu olmadi mi bilmiyorum bile ama yani sen yerlestir eşin ittirsin müzik aç sohbet edin bol jelle elinlede vajinanin disini ovala agrisi hafifliyor. Birde icine iterken Nefes verr üf üf seklinde hani doğumda kadinlar yapar ya o sekilll nefes al benle nefes verince it o sekilde istemesende giriyor
Teşekkür ederim cevap verdiğiniz için denemeye devam edicem

Kızlar 4. Dilatörün yarısındayken eşiyle denemeye geçen var mı
Bence çalışmaya devam et bu sefer eşli deneme olmayınca motive düşebilir. En rahat alana kadar devam et aparatın biraz kısmı dışarda kalıyor zaten illa hepsi olsun deme önemli olan rahat yapabilmek içindeyken ileri geri tak çıkart etrafında daireler çiz

Muma lateks eldivenin orta parmak kısmını geçirip jelledim. Sonuna kadar alabiliyorum sorunsuz. Ama eşimin penisinin yarısından sonrasını alamıyorum. Daha doğrusu 3/1'lik kısmı kalıyor. Son kısmı. O girmiyor. Oraya kadar canım acımıyor. Orda takılıp kalıyorum çok canım acıyor. Sanki duvar var. Kesinlikle gitmiyor 😔😢

Muma lateks eldivenin orta parmak kısmını geçirip jelledim. Sonuna kadar alabiliyorum sorunsuz. Ama eşimin penisinin yarısından sonrasını alamıyorum. Daha doğrusu 3/1'lik kısmı kalıyor. Son kısmı. O girmiyor. Oraya kadar canım acımıyor. Orda takılıp kalıyorum çok canım acıyor. Sanki duvar var. Kesinlikle gitmiyor 😔😢
Bende 2. Kez eşli denedim jelim azalmisti yani gel git yapiyoruz ama o his bizdede oldu. Yani eşim biraz "hareketsiz duruyorsun ve hafif kasmalarin var" dedi. Çocuk perisan oldu 😂 ama baya bende yarisina kadar hissediyorum. O agri aci degilde rahatsizlik hissi oluyor. Sanirim tamamen gevsemedigimiz icin. Birde bende merak ediyorum erkek penisini tamamen alinabiliyor mu😂 yoksa girdigi kadariyla mi cozemedim o işi yani baya giriyor gibi. Ama girmiyorda olabilir. Tecrubeli arkadaslar yorumlarinizi bekliyoruz.

O takılıp ilerlemiyor dediği yerde bekleyin sık Bırak yapın ıkının ve eşinize devam etmesini söyleyin endişe etmeyin olacak birde eşinize güvenin kendinizi kuş kadar rahat bırakın hepsinin sonu gevşemeye çıkıyor 🎈

Bende 2. Kez eşli denedim jelim azalmisti yani gel git yapiyoruz ama o his bizdede oldu. Yani eşim biraz "hareketsiz duruyorsun ve hafif kasmalarin var" dedi. Çocuk perisan oldu 😂 ama baya bende yarisina kadar hissediyorum. O agri aci degilde rahatsizlik hissi oluyor. Sanirim tamamen gevsemedigimiz icin. Birde bende merak ediyorum erkek penisini tamamen alinabiliyor mu😂 yoksa girdigi kadariyla mi cozemedim o işi yani baya giriyor gibi. Ama girmiyorda olabilir. Tecrubeli arkadaslar yorumlarinizi bekliyoruz.
Zamanla oluyor canım ben hiç merak etmedim hepsi mi oldu olmadı ben eşime bırakmıştım o yönlendirsin ilk zamanlar bakmıyordum bile🤣🤣 şimdi sorun yok zaten🎈

A Ada87

Merhaba kizlar. Bi hafta once dilator aldim. 5 boy var. Su anda 2 numaradayim ama burada yazilanlar gibi olmuyor benimkisi. Kayip gitmiyor. Zorlanilan noktayi gecince kayip gidiyor demissiniz ama bende oyle olmuyor. O zorlanilan noktayi gectikten sonra da sanki bir boslukta degil de corap gibi bir seyin icinde o yolu dilator kendi aca aca ilerliyor gibi bir his oluyor bende. Yani dilator acik bir yoldan gecmiyor da dilator o yolu itere
Kaçıyor gibi bir his. Neden bende boyle oluyor?

burda senim gibi bir sürü arkadaş var bende burda yendim , eminim sana yardımcı olacak yazılar bulursun 🌸🍀

Ben de yeni yendim sayılır. Bahsettiğiniz duvar hissini sadece dilatörde çalışırken hissediyordum zamanla o da kayboldu. Onun dışında eşimle olan denemelerde hiç yaşamadım. Buna ilk denememiz de dahil. Ve hepsini alabiliyorum. Çünkü giriş esnasında olsun girdikten sonra olsun asla kendimi kasmıyorum. Ve eşim de duvar falan dinlemiyor pat diye giriyor o yüzden duvara mı geldik nereye geldik benim anlamama fırsat vermiyor 😂
Kendimizi kasarsak daha da zorlaştırırız işi. O yüzden ne olursa olsun orayı gevşetip salın. Başta kassanız anlayacağım bir derece ama yarısından fazlası girmiş zaten neredeyse o saatten sonra kassanız ne olur, ne değişir ki. Öyle diyin kendinize de; olan oldu giren girdi ben niye şu an kendimi kasıp anın tadını çıkaramıyorum. Orada takılıp kalması daha büyük işkence kendi adınıza. Halbuki izin verseniz orayı bir geçse büyük rahatlık olacak acı falan duyulmayacak 🌺
Kegeli sıkılıp düzenli yapmamama rağmen, eşli denemelerde hiçbir zaman kayganlastırıcı kullanmamama rağmen durum böyle. İş sadece kafada bitiyor. Eşli yaparken her seferinde heyecan yapıyorum yensem bile. Ama tam o noktaya gelince içimden diyorum ki şimdi kendini salmalısın

Ben de yeni yendim sayılır. Bahsettiğiniz duvar hissini sadece dilatörde çalışırken hissediyordum zamanla o da kayboldu. Onun dışında eşimle olan denemelerde hiç yaşamadım. Buna ilk denememiz de dahil. Ve hepsini alabiliyorum. Çünkü giriş esnasında olsun girdikten sonra olsun asla kendimi kasmıyorum. Ve eşim de duvar falan dinlemiyor pat diye giriyor o yüzden duvara mı geldik nereye geldik benim anlamama fırsat vermiyor 😂
Kendimizi kasarsak daha da zorlaştırırız işi. O yüzden ne olursa olsun orayı gevşetip salın. Başta kassanız anlayacağım bir derece ama yarısından fazlası girmiş zaten neredeyse o saatten sonra kassanız ne olur, ne değişir ki. Öyle diyin kendinize de; olan oldu giren girdi ben niye şu an kendimi kasıp anın tadını çıkaramıyorum. Orada takılıp kalması daha büyük işkence kendi adınıza. Halbuki izin verseniz orayı bir geçse büyük rahatlık olacak acı falan duyulmayacak 🌺
Kegeli sıkılıp düzenli yapmamama rağmen, eşli denemelerde hiçbir zaman kayganlastırıcı kullanmamama rağmen durum böyle. İş sadece kafada bitiyor. Eşli yaparken her seferinde heyecan yapıyorum yensem bile. Ama tam o noktaya gelince içimden diyorum ki şimdi kendini salmalısın
İmzamı atıyorum 😂 bizde yalap şalap bir seyler yapiyoruz. O agrı diye tarif edilen şey eşlide olmuyor. Hatta olmadigi icin acaba icimde degil mi hissi bile oluyor.

X