Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Doğru pozisyonda deneme yapıyor musunuz acaba ? Eşli denemede doktorum bana yatağın kenarında eş ayakta şeklinde denetmişti çok basit olmuştu. Siz üstte olursanız daha rahat olabilir kontrol sizde tamamen
Ya üstte olunca hiç yapamiyorm.ben açıkçası ama yatak ucunda deniyorz öle daha kolay oluyor bence misyoner dedikleri pozisyon da denedim o kadar rahat degildi en iyisi yatak ucu gibi daha fazla ilerleme olmuştu

Ya üstte olunca hiç yapamiyorm.ben açıkçası ama yatak ucunda deniyorz öle daha kolay oluyor bence misyoner dedikleri pozisyon da denedim o kadar rahat degildi en iyisi yatak ucu gibi daha fazla ilerleme olmuştu
Yatak ucu devam o zaman Vajinanın anatomik yapısını resimlerle inceleyin gerekirse video izleyin bir de ıkınma yaparken kendinizi kasarak değil çişinizi yapar gibi yapacaksınız sadece ve kalça kaslarınızın gevşek olması gerek altta yastık olursa daha rahat olur

Tamamdr ole denicem birde bakalım insallaj dedginiz gibi olur hepsi anatomik yapisinida incelemisrim biraz ilerleyince o duvar dedgimiz kısımdan biraz aşağı doğru eğim var orda biraz aşağı ielerlemek gerekiuor gibi sanki buradakileri okuyunca insam cok motive oluyor kesinlikle psikolojisini etkiliyor olumli yönde birde diyorsunuz ya yastık koyun diye bel boslugunami kalcanin altinami koyulacaj yastk direk

Kalçanın altına direkt koyun kalçanızı yükseltsin eş ayakta olunca eğimli şekilde ilerlemesine yardımcı oluyor. Pes etmeden devam edin, hırslanıp çözmekten başka çare yok beklemekle geçmiyor

Bende yendim çok şükürne kadar da büyütmüşüm gözümde aslında korkulacak birşey değilmiş. Sadece geçen 6 ay yazık oldu hep ertelediğimizden uzuyor ertelemeyin , korkmayın kaçmayın lütfen üstüne gidin her gün deneyin olmamasına imkan yok kasmayın sadece o yeter nasıl girdiğini anlamıyorsunuz bile. İnşallah bu hastalıkla uğraşan herkese rabbim yardımcısı olsunUmarım bir önce sizde atlatırsınız soran arkadaşlara yardımcı olmaya çalışırım

Bende eşli deneme de sanirim başarılı olduk ama emin olamiyorm çünkü ben yine aci hissettm bacaklarımı falan kastım yine ama eşim bes alti kere girdiğini söylüyor hepsini alamiyorm sanırım suan ama eşim bayagi girip çıktığını soledi ben o an ya gercekten cok acisiz bisey yada ben acı dan dolayi tam olarak ne oldgunu anlayamadm umarim basarmisizdir ama tamamen rahatlamm sanırım zman alacak

Hangi doktora gittiginizi özelden paylaşır mısınız

Tebrikler aramıza hoşgeldin

Tamamen esneyebildiğin zaman o acı da hiç kalmayacak pes etmek yok

B berrin123 canım oku istersen

Harikasınız bende bir buçuk yıllık evliliğe doğru gidiyorum . Bir buçuk yıl olmadan başarmak istiyorum. Siz dilator seti kendiniz mi yaptınız? Doktora gittiğinizi yazmışsınız. Doktor mu yaptı ?
Bende almıştım birinciyi yaptim ikinciyi yapamadım maalesef sonra regl girdi araya. Bu sebeple sordum dilator set yapması kolaymış ben neden zorlandığımı hic anlayamadım.
Ama söylediğiniz çok değerli bende ne olursa olsun artık erteleyemem her gün birkaç santim ilerlemeyi bile başarı olarak gorucem.

Bana önce doktor kendisi yaptı evde çok az deneme yaptım genelde seanslarda kendisi yapıyordu. Çok kolaydı yapması yeterli gevşekliği sağlar ve açarsanız kolayca gidiyor zaten. Bir anda olmak zorunda değil adım adım vazgeçmeden ilerleyin yeter

Bende doktora gittim ama bana parmak egzersizi vermisti. Parmak egzersizinde üst üste iki parmağı yapabiliyorum ama dilatorde birinci boydan sonrasını yapamadım bende anlayamadım.
Yapamazsam yapan bir doktora gideyim diye düşündüm ondan sordum sağ olun. Ben bir doktora gittim sonra bir de fizyoterapistten seans aldim iki kez. Ikisi de parmak dedi maalesef. Gerçi doktor beni parmakla muayene edebildi sonuçta evde ben kendim de yapabilmeliyim yenebilmek için sanirim illa ki.
Regl bitince birakmiycam devam edicem

Parmak egzersizi ile de yenen çok kişi vardır tabiki ama herkesin durumu birbirinden farklı boyutta. Ben parmaktan aşırı irrite oluyordum. Parmak egzersizi benim için çok zor olurdu muhtemelen yaptırsaydı. Anlatamıyorum tuhaf bi histi o zaman yaşadığım :) ama dediğim gibi doktorlar kime ne tedavi yöntemi uygunsa ona göre devam ediyorlardır kimisine parmak kimisine dilatör rahat geliyor

Bende sevmiyordum yaparken ama mecbur gördüm kendimi doktorda verince. Sonra baya ilerleyebildim devam edemeyince burada okuduklarından hareketle dilatore geçtim.
Ilk başlangıcım olumsuz oldu belki ama vazgecmiycem insallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…