Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Doktorsuz , sadece aparatlarla mı yendiniz?
Malesef ben kendi kendine yenebilecek kadar güçlü değildim cesaretim yoktu. Hep hayran olmuşumdur kendi başaranlara Ben uzman yardımı aldım. Ama tedavide yoğunluk %95 egzersiz üzerineydi zaten. Konuşarak aşılabilecek bi sorun değil bu bence zaten. Beyin gördüğüne inanıyor duyduğuna değil. O yüzden dilatör kesinlikle bu işin vazgeçilmezi

Bendd öyle yapiyorm saniyorm ama olmuyor sanki yani o duvari aşamadm tuvalet hissi gibi garip bi hic oluyor zorlaynca da vemcain falan kullanmismiydniz
Onu aştığında tamamen girecek hiç zorlamadan hafif bir itmeyle. Onu aşmak için de nefes al veriş anında (tam verme nefesini yarı veriyormuş gibi yap) giriş anında poponu yukarı kaldır ya da popo altına yastık koy (bu girişi ve ilerletmeyi kolaylaştıracak) dilatörün tutma kısmını hafifçe aşağı indir, yönü aşağıya, popoya doğru baksın. giren yuvarlak ucu ise dümdüz şekilde girmeli. Dilatöre vazelin ve bebeyağı sür çok kaygan oluyor. Oradaki kasları kontrol edemediğin için gevşemiyor orası diyorsun. Maalesef bu deneye deneye olacak hiç ara vermeden dene ne zaman gevşetmeyi basaracaksın, işte o duvar dediğin zorlandığın kısmı da asacaksın.

Cevabınızı ağlayarak okudum. Allah razı olsun öyle bı güç versin ki.. herkes vah tüh diyor. Hala geç olmadığını ve yapabileceğimi duymak çok güzel geldi

Cevabınızı ağlayarak okudum. Allah razı olsun öyle bı güç versin ki.. herkes vah tüh diyor. Hala geç olmadığını ve yapabileceğimi duymak çok güzel geldi
Dilator seti al canim hemen , Duzenli kullanirsan kisa surede yenersin ve bana kalirsa durumdan grup disinda ve uzman disinda bahsetmene gerek yok. Bunu sadece sen basarabilirsin cunku simdiden gecmis olsun , kisa surede guzel haberlerini almak dilegiyle

Ben aparatla çalışmadım hiç eşli deniyorm bumu eslide uygulasam olir galiba

Evet sonradan farkettim eşli denediğini ama olur tabii ki aynı şey fark yok. Ve eğer basını alabiliyorsan ve sonrasında acı hissediyorsan o anda durup beklemesini söyle esinin. Sakın kendini geri çekme ya da eşini itme. Çünkü o acı hissinden sonra hiçbir şey kalmıyor iletlettikçe ve ileri geri yaptıkça. İnşaallah bir an evvel çözüme kavuşur

Tabiki geç değil bunu ancak yaşayan bilir. O yüzden yaşamayan ya da size negatif enerji veren insanlara hiç bahsetmeyin. Dilerseniz özelden yazabilirsiniz elimden geldiğince destek olurum. Ertelemeyi bıraktığınız an çözülüyor bu iş

Aparatlar beynin oraya birşey girebileceğini görmesine ve inanmasına olanak sağlıyor O yüzden illa aparat diyoruz bu işin yüzde 95 çözümü :) eğer eşlide rahatsanız doğru pozisyonlarda aynı aparatla çalışıyor gibi deneyebilirsiniz umarım en kısa sürede çözersiniz

Uzun süredir vajinismus olanlar eğer yaşları da varsa bir an önce gidip yumurtalık rezervlerine baktırsınlar. Ahm testi maalesef ben vajinismusla uğraşırken değerlerimin çok düşük olduğunu öğrendim bir an önce tüp bebek denemem söylendi

Evet başını aliyorm aslnda rahatca onda sknti olmuyor artk ama o aci hissinden sonra ilerleemedik bir türlü ama cok fazla deneme yapmadk daha alismaya calsiiyorz aslnda eşim cok anlaysli ve tesvik edici cokda güzel destk oluyo aslnda gayet rahat ilerledgini söylüyor çünkü arada nefes egzersizi denedgimde o anda ilerliyor gibi oliuo ama anlik giriyo geri çıkıyor gibi sanki

Eşli de rahatm aslnda bi uzmana görünmedm ama ileri derece olduğumu düşünmüyorum aslnda

Acı hissedince kendini kasıyorsun otomatik olarak ondan dolayı vajina dışarı atıyor. İlla ilerleyeceksin almışsın cunku basını ne kalmış. Kendin demişsin ne güzel nefes egzersizinde giriyor sonra nefesini tuttuğun an ya da kontrol edemediginde geri çıkıyor nefes egzersizlerine devam et çok faydalı

Eşli de rahatm aslnda bi uzmana görünmedm ama ileri derece olduğumu düşünmüyorum aslnda
Doğru pozisyonda deneme yapıyor musunuz acaba ? Eşli denemede doktorum bana yatağın kenarında eş ayakta şeklinde denetmişti çok basit olmuştu. Siz üstte olursanız daha rahat olabilir kontrol sizde tamamen

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…