Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Size bir soru soracağım ben hep gleit gelen kullanıyordum egzersizlerimde 5li kutudan almıstım onlar bitince johnson baby'nin baby yağını aldım sitede tavsiye edenler oldu diye çünkü gletin gelen pahalıya geldi:) ama bebe yaı hiç olmadı normalde kalın mumu rahatlıkla alıyordum bebe yagınla alamadım yani çok zorla girdi. azcık gleit gelen kalmıstı onunla denedim rahatça girdi. Bebe yağında bu sorunu yaşayanlar oldu mu?

Bir de gle,t gelenden başka su bazlı kayganlaştırıcı kulanan var mı varsa isimleri nelerdir Onlarıda denemek istiyorum. Durex vs duymustum. Bu gece tekrar denedim mum rahatça girdi daha sonra kendime bi aparat yaptım muma pamuk doladım p.. e eşit kalınlıkta. onun sadece 2-3 cmi girdi:) Daha fazlası olmadı tam bi yerde kalıyor ve çok yanma hissediyorum ıkınıyorum vs ama bi türlü daha fazla alamadım. Ne yapmalıyımm

kız nerelrdesın sennnn..demek doguma cok azkaldı ...helal brde normal yapıcaksın ıhslahh canım dualrımız sneınle ıhslahh dogum hıkayenı okuyucaz burda unutma bızlerı

yoktum canim bi ara ama simdi buralardayim bebis olasiya kadar geri sayim basladi :)
insallah epiduralle normal dogum dusunuyorum canim eger bi aksilik cikmazsa zaten doktorum sezeryan asla yapmam diyor .. 9 ay boyunca cok zorlandigim anlar oldu bazi muayenelerde filan kastim kendimi kimisi cok rahat gecti kimiside biraz zor
bide burda turkiyedeki gibi degil ilk ayimdan beri alttan muayene oluyorum alistim iyice
darisi tum arkadaslarimin basina
sende ne var ne yok nasil gidiyo hayat ?

slmmm hosgeldın..egzersız yapıcaksın hemen basla burda bılgıler var nasıl egzersız yapıcagını anlatıyolr

sen ıyıcew alısmıssın latan muayneye ben hala yaptıramadım eger hamıel kalırsam normal yapıcgımı hıc sanmıyorum ....dogum dan sonra toparlanınca heme gel buraya yaz naısl gectıgını ..ıhsalhh tek avazda kurtulursun cnm ..ben aynıyım bebek calsımalarına devam su an ıcın bı sey yok..bıızmkı bırazcık nazlı galıba:CüvCüv:

inşallah tedirgin ... egzersizleri aksatsan bile beynine sürekli telkinlerde bulun
onu kandır ... ben egzersizlerden çok bunu yapıyorum aslında ...

günaydın arkadaşlar bişey sormak istiyorum alkol alsam bi faydası olurmu acaba bi arkadaşım söyledi o alkol almış ancak o şekilde başarabilmişler 3-4 denemeden sonra. bide doktor bana emla krem vermişti ama ben o kremi tam olarak süremedim galiba içeriye uyuşma olmadı ne kadar sürmem ve ne kadar beklemem gerekiyo paylaşırsanız sevinirim

Canım bence çok az kalmış bu şekilde 1 kaç gün dene yani p...kalınlıgındaki aparatla ardındanda p...denemesi yap
yalnız aparatı ıkınarak biraz daha ittirmeye çalış mum gittikçe gider merak etme :))
ilk denemede belki biraz yanma hissi olabilir bundan sonrakilerde olmaz inş....

alkolle falan olmuyor canım ..kendım denedım hıc bı faydası yoladı o anda hoppp ayılı verdım..emla kremın faydaıs olması ıcın egzersız yapman gerekkı ıc kısma surebıleısn...egzersız yapıcakısn sonra nohut kadar alıp suruyosun bır kac dakka sonra uyusuyo

hayır canım alkolün bir faydası yok bende almıştım . Artı ben kas gevşetici ilaçlarda içmiştim hiç bir fyadası olmadı hayatımda alkol almayan birini hiç etkilemedi düşün o an geldiğinde cin gibiydim hiç bişey içmemişim gibi sanki yılların alkol alanı gibi etkilemedi :)))))))))))))) Ben emla kremde kullanmadım aldım ama gerek duymadım egzerszilerimi düzenli yaparak başardım. Eşim diyor o kadar bunları aldırdın hiç birini kullanmadın diyor ...

cevaplarınız için teşekkür ederim bahar07 ve ada81. nasıl yenicem ben bu illeti yaa. düşündükçe dahada psikolojim bozuluyor evlenmeden önce baya bi araştırmıştım çok korkutmuşum kendimi vajinismus olursam ne yaparım diye düşünüyordum başıma geldi. çok kötü bişey ama allahtan tam vaji deilmişim doktor öle dedi kısmi vaji olmuşum parmak egsersizi ve emla kremle başarmaya çalışacağım sizlerde desteğinizi esirgemeyin görüşmek üzere..

nohut büyüklüğündeki emlayı direkmi içeriye koyuyon yoksa parmağın etrafına dağıtıp sürerekmi?

Günaydın bayanlar... yeni arkadaşlar gelmiş burcu118,esra 1980 hoşgeldiniz.Hiç merak etmeyin egzerszilerinize hemen başlayın bakın 2040.sayfada baştan itibaren egzerszi tabosu yazıyor onları inceleyin kolay gelsin şimdiden...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…