Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

yok canım ya daha yenmiş sayılmam ... ama bu gece yine denicem ...
bana bişiler söyleyin ... canım acıya acıya yarısına kadar geliyorum ama sonra
hem ilerlemiyor hemde canım daha çok acıyor ... o an ne yapmalıyım ?
kegeli yapıyorum nefesi yapıyorum ıkınmayıda yapıyorum başka bişi kaldı mı ?
hadi kızlar ne olur biraz destek olun da bitsin bu gece bu kabus ohaoldumsmile

canım önce bi egzersiz yap ardından vajiye emla krem sür
ve hangi pozisyondaysan sakin ol önce yavaş yavaş derin nefes alıp ver ve ıkın
belki birazcık acıyacak sonuçta ilk deneme ve maalesef kendimizi kasıyoruz
yaa birazcık sık dişini
haa birde parmagınla vajinin içine mutlaka emla krem sür
inan hiç p...yi içine aldıgını hissetmiyorsun birde bakmışsın ki p....içerde
dualarım seninle inşallah bitecek rabbim senin yanında rahat olmaya çalış....

yok canım ben krem kullanmıyorum ...
dün gece egzersiz yapmamıştım afedersin de biraz şehvetliydim akıntım bol gelince hemen deneyelim dedim

bu dahada süperrrrrrrrrrrr :lepi:
o zaman egzersiz yap madem krem kullanmıyorsun
kendiliginden ıslanıyorsa ki ölesin:)))egzersiz yap ve p...dene
eger egzersiz sonrası biraz ıslaklıkta sorun yaşarsan kayganlaştırıcı sür
ve sonuca kısa zamanda ulaş......
ama bak mutlaka egzersiz yap ne ise tek parmak 2 parmak biraz vaji girişini acarsan çok daha kolay olur

canım önce bi egzersiz yap ardından vajiye emla krem sür
ve hangi pozisyondaysan sakin ol önce yavaş yavaş derin nefes alıp ver ve ıkın
belki birazcık acıyacak sonuçta ilk deneme ve maalesef kendimizi kasıyoruz
yaa birazcık sık dişini
haa birde parmagınla vajinin içine mutlaka emla krem sür
inan hiç p...yi içine aldıgını hissetmiyorsun birde bakmışsın ki p....içerde
dualarım seninle inşallah bitecek rabbim senin yanında rahat olmaya çalış....

teşekkür ederim HELPLESS duaların için ...
ben emlayı kullanamıyorum canım ya bende yan etki yapıyor
birde zaten emlasız yenmek istiyorum ...
bişey sorcam helpless biraz açık olacak ama eşim üstteyken üzerime çöküyor ondanda olabilir mi bu kadar zorlanmamın sebebi ? nasıl yaklaşması gerekiyor ?
ve ben başka türlü bi pozisyonda hiç hiç yapamıyorum

bu dahada süperrrrrrrrrrrr :lepi:
o zaman egzersiz yap madem krem kullanmıyorsun
kendiliginden ıslanıyorsa ki ölesin:)))egzersiz yap ve p...dene
eger egzersiz sonrası biraz ıslaklıkta sorun yaşarsan kayganlaştırıcı sür
ve sonuca kısa zamanda ulaş......
ama bak mutlaka egzersiz yap ne ise tek parmak 2 parmak biraz vaji girişini acarsan çok daha kolay olur

inşallah akşam egzersizden sonra denicem ....
ayyy çok heycanlandım delikafadulden yaaaaaaaaaa bitecek artık az kaldı az :sm_cool:

kızlar .... gece p... denmesi yaptık ... yarısına kadar alabildim ama daha ilerleyemedim çok canım yanıyor ya ... ıkınarak aldım yarısınıda ama gerisi gelmedi sanki yol yok gibi
var biliyorum mum çok rahat oluyor ama p... olmadı
ama bunada şükür :lepi: az kaldı az biliyorum zemuszemus

baharcım geçmiş olsun .... ALLAH şifa versin
canım sagol...ben sneı artık yendı dıye bakıyorum...emla kullan derım bu denemnde ıc kısma sur ...yarısından snraısna uyusucaktır gor bak naısl kolay olucak az daha dayan canım bır kac deem sonrası hepsı olcak pes etme

teşekkür ederim HELPLESS duaların için ...
ben emlayı kullanamıyorum canım ya bende yan etki yapıyor
birde zaten emlasız yenmek istiyorum ...
bişey sorcam helpless biraz açık olacak ama eşim üstteyken üzerime çöküyor ondanda olabilir mi bu kadar zorlanmamın sebebi ? nasıl yaklaşması gerekiyor ?
ve ben başka türlü bi pozisyonda hiç hiç yapamıyorum
canım poponunaltna ına bı yastık koy rahat oldugun skeıld eyat .. esınd eustune kmple uzanmasın oyle cok zor olur dızlerının ustunde dık bı skeıld edurrusa daha kolay olur

canım sagol...ben sneı artık yendı dıye bakıyorum...emla kullan derım bu denemnde ıc kısma sur ...yarısından snraısna uyusucaktır gor bak naısl kolay olucak az daha dayan canım bır kac deem sonrası hepsı olcak pes etme
canım poponunaltna ına bı yastık koy rahat oldugun skeıld eyat .. esınd eustune kmple uzanmasın oyle cok zor olur dızlerının ustunde dık bı skeıld edurrusa daha kolay olur

emla kullanamıyorum baharcım yan etki yapıyor ..
söylediğin pozisyonu anlamadım :uhm: özel mesajda yazabilirmisin ?

krem sürmeden olmuyor mu...krem sürünce vıcık vıcık oluyor sinir oluyorum....emale diye krem yazmışsınız bu uyuşturuyormu gerçekten...reçetesiz alabilirmiyiz ve kaç para????

krem sürmeden olmuyor mu...krem sürünce vıcık vıcık oluyor sinir oluyorum....emale diye krem yazmışsınız bu uyuşturuyormu gerçekten...reçetesiz alabilirmiyiz ve kaç para????
canım krem sureucenkı rhat olsun yoksa kuru zor olur...evet emla krem uyusturuyor ama onu kulalnman ıcın parmak egzersızı yapmn gerek ..her czanede bulunabılen bır sey recetesız alınabılır ...fıyatı 28 tl

uyuşturuyorsa rahat girilebilir o zaman...hemen alayım ben...egzersize dün başladım...kremsiz denedim..ne cesaretse:))))korka korka biraz girdi sanki...tabi kremle daha rahat yaparım...başaracağım...kurtuluş yok...

uyuşturuyorsa rahat girilebilir o zaman...hemen alayım ben...egzersize dün başladım...kremsiz denedim..ne cesaretse:))))korka korka biraz girdi sanki...tabi kremle daha rahat yaparım...başaracağım...kurtuluş yok...
evet canım uyusturuyo..ben onla basradım.......tabıykı basarıcaksın bak burda hepımız sne gıbıyız ve eherkez destek olucaktır sana ...parmakta yapamıyourm dıye skaın bırkam olmuyor deme devam et ...bak ben aglayarak yapardım egzersızılerı ama bırakmadm devam ettım ..ve 1 haftada basardım...

ne kadar yaptın egzersizleri canım...tebrikler ne mutlu başardıysan:))sevindim gerçekten...bende başarıcam..çok istiyorum bu illetten kurtulmak...insan kendini eksik hissediyor...evlisin ama halen bakiresin...bu çok komik geliyor...başaracağım...

ne kadar yaptın egzersizleri canım...tebrikler ne mutlu başardıysan:))sevindim gerçekten...bende başarıcam..çok istiyorum bu illetten kurtulmak...insan kendini eksik hissediyor...evlisin ama halen bakiresin...bu çok komik geliyor...başaracağım...
canım 1 hafta yada 10 gun yaptım...basrama suren tamamen sana baglı..azmedersen hırs yaparsan basarırsın...hıc zor degıl ınan yapınca snede anlıcaksın

selam kizlar belki beni hatirlayanlar vardir 3 farkli cinsel terapistle yenemedigim vajinusmusu bende bu sayfadaki arkadaslarin destegiyle ve kendi cabalarimla gecen yaz yenenlerdenim ..
umarim en kisa zamanda atlaticaksiniz arkadaslar butun is beyinde bitiyor

bende uzun zamandir buraya yazamiyordum yener yenmez daha ilk denemede hamile kalmistim adetim duzensiz oldugu icin ve olmaz gozuyle baktigimiz icin her firsatta deniyorduk ve oluverdi suan dogumuma 2, 3 hafta kaldi

allaha sukur vajiyle ilgili bi problemim kalmadi ama dogumdan sonrasi icin korkuyorum cunku kesinlikle normal dogum istiyorum
ve doktorum zaten asla sezeryan yapmam diyor fransada istege birakmiyorlar dogum seklini hayati bi tehlike yoksa mutlaka normal olacak diyor ...
allah hepimizin yardimcisi olsun kizlar
hep dualarimdasiniz yasamayan bilmez o gunleri
ama bilinki caresiz bi hastalik degil
derdi veren allah dermaninida veriyor ve hersey bizde bitiyor ne kadar cok istersek bu hastaligi yenmeyi, o kadar tez ve kolay yeniyoruz
ben cok uzun sure ugrastim bu vajinusmusla gitmedigim terapist kalmadi hemde su tv de boy gosteren en unlu terapistlerden ikisine gittim dunyanin parasi doktum ama olmadi

cem kecenin kitabiyla cem kecenin ogrencilerinden olan bir psikologun bana kaybettigim ozguvenimi geri kazandirmasiyla veeee en onemlisi burdaki arkadaslarin destekleriyle gosterdikleri yolla ve kendi istegimle bes sene ugrastigim vajinusmusu 2 haftada tam olarak yendim ...

selam canim cok sevindim hamile olduguna seninle ayni zamanlarda yendik galiba bu hastaligi tam kurban bayramindan bir ay once filandi galiba ben hamile kalinca bayramda herkese mujdeyi vermistik .. daha sonralari ben bulantilar yuzunden uzun bi sure giremedim girsemde sadece uzaktan takip ettim .. bende 38 haftalik hamileyim bi oglusum olucak 2,3 haftam kaldi
hic merak etme o gobus oyle bi cikicakki bi yerlere sigamayacaksin :)))
ben toplamda 6 kilo aldim ama sanirsinki o 6 kilonun hepsi gobusumde .. :)))
kız nerelrdesın sennnn..demek doguma cok azkaldı ...helal brde normal yapıcaksın ıhslahh canım dualrımız sneınle ıhslahh dogum hıkayenı okuyucaz burda unutma bızlerı

yok canım ya daha yenmiş sayılmam ... ama bu gece yine denicem ...
bana bişiler söyleyin ... canım acıya acıya yarısına kadar geliyorum ama sonra
hem ilerlemiyor hemde canım daha çok acıyor ... o an ne yapmalıyım ?
kegeli yapıyorum nefesi yapıyorum ıkınmayıda yapıyorum başka bişi kaldı mı ?
hadi kızlar ne olur biraz destek olun da bitsin bu gece bu kabus ohaoldumsmile

Canımm çok az kaldı inşallah bitecek sende kurtulacaksın.Hiç moralini bozma bugün diyede odaklanma elbet en kısa sürede olacak süpersin:lepi:

kızlar .... gece p... denmesi yaptık ... yarısına kadar alabildim ama daha ilerleyemedim çok canım yanıyor ya ... ıkınarak aldım yarısınıda ama gerisi gelmedi sanki yol yok gibi
var biliyorum mum çok rahat oluyor ama p... olmadı
ama bunada şükür :lepi: az kaldı az biliyorum zemuszemus

baharcım geçmiş olsun .... ALLAH şifa versin

suan okuyunca senin adına okadar çok sevindim ki ben egzersizlerimi hiç yapamıyorum. yani Canım yapmak istemiyor ve sürekli erteliyorum. Eşime de kızıyorum ben zaten erteli,yorum bari sen destekle beni zorla biraz diyorum:) Ama yapmalıyım bunuda biliyoruym yapsam 1 haftada yenerim bile belki örnekleri çok. İnşallah senden güsel haber bekliyorum. İyi geceler.

Hoşgeldin canım aramıza.Burayı bulduysan hiç korkma derim ben sana.Egzerszilerini adım adım ve emin bir şekilde yaptığın sürece bunu yenememe gibi bir durum söz konusu değil.Herşeyden önce inan ama...Çok zor günlerde geçirebilirsin egzersizler sırasında,umutsuz olabilirsin,ağlayabilirsin ama bunların hepsi boşaymış bunu yenince anlayacaksın.Kendine güven ve buradaki arkadaşlarında verdiği bilgileri dikkate alarak egzerszilerini yap ne durumda olduğunuda bize bildir.Ben 9 ayın sonunda yendim ve kendimi umutsuz vaka olarak görüyordumbilmiyorumkismile şimdi kurtuldum çok şükür ve tek isteğim sizlerinde bu mutluluğu yaşamasıolumunekankayizsmile herşey güzel olacak ALLAH'ın izni ile... şu anda ayna ile inceleme aşamasındasın sanırım.Parmak egzerszilerine geçeceğin zaman sana jel tavsiye ederim gleit-gelen jel.eczanelerderahatlıkla bulabilirsin vede doktorlarında tavsiye ttikleri bir kayganlaştırıcı jel.Ben bunun haricinde hiçbir krem kullanmadım bazı arkadaşlarımız o bölgeyi uyuşturan krem kullanarak yendiler.Ama herşey kafada bitiyor ben kendimi alıştırmak istemedim ilerde bırakamam diye.Kolay gelsin takıldığın zaman sor lütfen hoşçakal...

ilk olarak vajina yapsı konusunda bilgi sahibi olmalısın.girişin hemen arkasında boru gibi bir yapı var bu yapı okerdon şeklinde yani içine giren cisim ne kadar kalın olursa olsun genişler.düşünsene ordan çocuk çıkıyor.
daha sonra gleiten jel diye bir jel var ondan al bikaç kutu ve söyleyeceğim şeyleri bu jel yardımıyla sırasıyla yap.egzersizler sonuçlanana kadar birleşmeye çalışmak yasak.

egzersiz 1- ayna egzersizi= vajinayı bolca jelle sonra bir ayna yardımıyla kendi vajinanı incele.dudaklarını aç deliği gör vs.2-3 gün en az yarım saat süreyle incele.

egzersiz 2- 1 parmak 1 boğum= incelemelerini yaptıktan sonra 1 hafta kadar hergün enaz yarım saat işaret parmağını ve vajinanı iyice jelle işaret parmağının bir boğumunu 20-30 derecelik bir açıyla(dik olarak yerleştirmeye çalışma) vajinanın içine yerleştirmeye çalış.kasılma olacaktır.kasılma olduğu sürece parmağını içeden çıkarma ani hareketler yapma.kasılma bitince çıkar tekrar dene.ne kadar süre egzersiz yaptığını kaç kez yerleştirdiğini kasılma ve kaygı için 1den 8e kadar numara ver.kasılma ve kaygı ne kadar yüksek olursa ona göre yüksek puan ver.her defasında biraz daha azalacaktır.1-2 olduğunda diğer egzersize geçebilirsin.

egzersiz 3- 1 parmak 2 boğum.yukarıdaki egzersizle aynı ama işaret parmağının iki boğumunu yerleştir.çok zorlanırsan bi önceki egzersize geç.kaygı seviyesi azalınca diğer egzersize geç

egzersiz 4- 1 parmak tamamı. 1 parmağın tamamını yerleştirmeye çalış.yapamazsan bir önceki egzersiz.kasılma kaygı 1-2 arası olduğunda diğer egzersiz.

egzersiz 5- 2 parmak 1 boğum= işaret ve orta parmağının ilk boğumlarını yukarıdaki şekilde vajinaya yerleştir.çok zorlanırsan bir övceki aşama.rahatlama olunca 6.egzerszi.

egzersiz 6- 2 parmak 2 boğum= işaret ve orta parmağının 2 boğumunu yerleştirmeye çalışacaksın.

egzersiz 7-2 parmak tamamı her iki parmağını sonuna kadar vajinaya yerleştirmeye çalış.

egzersiz 8- makas hareketi= iki parmak 1,5 boğum kadar parmaklarını yerleştir ve içerde parmaklarını makas gibi hereket ettirmeye çalış.bu egzersizi eş parmağına geçtiğiniz zaman bile hergün en az 20 dk uygulayın.

egzersiz 9-eş parmağı= yukarıdaki yazdığım tüm egzersizleri eş parmağı ile deneyin.her bir alıştıma için 1 hafta verin ve hergün yapın.ilk zamanlar eşinizin parmağını kendiniz yönlendirin.rahatlama olduğunda ondan yavaş yavaş kendisinin yapmasını isteyin.tüm bunları yaprken jel kullanmayı unutmayın.

egzersiz 10-penis başı= vajina ve eşinizin penisini güzelce jelledikten sonra penis başını vajinaya yerleştirmeye çalışın.penis başı içeri girer girmez çıkarmayın.sakinleşin kasılmanın azalmasını bekleyin ve yavaşça çıkarın.tekrar tekrar deneyin.bir süre sonra tekrar birleşmeye çalışın.ilk zamanlar jeli kullanmanız kendinizi rahat hissetmenizi sağlayacak.kuruma hissi olmuyorsa jele gerek kalmayacaktır.
Eğer p...s denemesinde başarısız olursanız mutlaka p..s kalınlığında bir aparat ile deneme yapın onu aldıktan sonra p..s girişinde daha rahat olacaksınız.Parmak egzerszileri sırasında klasik beyaz mumda kullanabilirsiniz buda psikolojik olarak iyi geliyor.ve bir püf noktası daha egzerszi sırasında derin nefes alın ve nefesinizi verirken ıkınarak parmağınızı ittirin ıkındığımız zaman vaji açılıyor unutmayın.

X