VAJİNİSMUS HASTASIYIM KENDİMİ ÇOK ÇARESİZ HİSSEDİYORUM

mtllkgkyzndkjl

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2023
19
5
Lütfen olumsuz bir yorum yapmadan önce kendinizi benim yerime koymanızı rica ediyorum, bazen karşı taraf buna alaycı bir şekilde yaklaşılıyor ama bu rahatsızlık elde olan bir durum değil anlayışınıza sığınıyorum ve varsa fikriniz merak ediyorum
Ben 27 yaşındayım nerdeyse 1.5 senelik evliyim binbir zorlukla ve mücadele ile çok severek evlendim eşimle ve geçmişim herkes gibi benimde acıdan ibaret..
Psikolojik sorunlarda çoğu zaman bir yük ama ona bağlı yaşamıyorum elbette çünkü eşimle mutlu olmak istiyorum. Bekarken bu sorunu hissindeydim korku vardı evlenince geçer sandım ama geçmedi her geçen gün beni öldürüyor sanki eşim son derece anlayışlı ama nereye kadar neticede o bir erkek ve ona bu duyguları yaşatamıyorumm.. öyle acı ki dayanamıyorum bu duruma ve bu durumu kimseye açacak konumdada değilim bilirsiniz insanın gururu incinir ve benim bildiğim
Sağlık problemlerim vardı ve bu sene bu hastalıklar dışında iki üzücü rahatsızlığım olduğunu da öğrendim hayat kısa ne olacağım yada olacağımız belli değil bende bu duyguları yaşamak eşime yaşatmak istiyorum ama bazen bu sorunun bir çözümünü bulamadıkca umutlarım paramparça oluyor ölmeden anne olabilir miyim bazen bundan bile şüphe ediyorum bu sorunu çözemedikçe ben nefes alamıyorum lütfen bana yardım edin fikirlerinizi sabırsızlıkla bekliyorum
Ve egzersiz vs önerileri gördüm ben o tekniği kesinlikle yapamam, bana yol gösterebilirseniz çok mutlu olurum sevgili arkadaşlarım kardeşlerim

Kendi kendine yenen insan çok var evet ama bu kişiden kişiye ve vajinusmusun derecesine göre değişiyor. Ben de çok uzun süre mücadele ettim kendimle ve en sonunda doktora gittim kurtuldum kısacık sürede. Lütfen kendine eziyet etme güzel kardeşim hemen bi doktora git kurtul sonra ohh diyeceksin güven bana

Öncelikle destek olduğunuz için çok teşekkür ederim gerçektende vajinismus derecesine göre değişiyor çok sevindim bu durumu aşmış olmanıza inşallah bende aşabilirim hangi doktora gittiniz... öneriniz varsa seve seve öğrenebilirim

Kesinlikle bir uzmana gidin iyi arastirin. Ben bunu yapamam diyerek bastan yenilgiyi kabul etmeyin. Cocugu da tam olarak iyilesip evliligin tadini cikarmadan dusunmeyin bile.

Çok araştırıyorum çoğunlukla hep egzersiz vs önerileri gördüm onuda ben yapamam ne yapacağımı bilmiyorum inanın ki öyle zor bir konu ki nasıl bir yol izleyeceğimi bilmiyorum öncelikle haklısınız tam anlamıyla bu sorunu çözemedikçe çocuk düşünmüyorum öneriniz doktor tavsiyeniz var ise seve seve öğrenebilirim dönüş sağladığınız için çok teşekkür ederim

Çok araştırıyorum çoğunlukla hep egzersiz vs önerileri gördüm onuda ben yapamam ne yapacağımı bilmiyorum inanın ki öyle zor bir konu ki nasıl bir yol izleyeceğimi bilmiyorum öncelikle haklısınız tam anlamıyla bu sorunu çözemedikçe çocuk düşünmüyorum öneriniz doktor tavsiyeniz var ise seve seve öğrenebilirim dönüş sağladığınız için çok teşekkür ederim

Kesinlikle bir uzmana gidin iyi arastirin. Ben bunu yapamam diyerek bastan yenilgiyi kabul etmeyin. Cocugu da tam olarak iyilesip evliligin tadini cikarmadan dusunmeyin bile.

Benim derecem sizinki kadar degildi esim sayesinde ben kendi kendime cozdum. Ben yapamam diyorsunuz hala ve yenilgiyi kabul ediyorsunuz. Bu kadar insan nasil yapiyor. Once yapicaginiza inanin. Ordan cocuk bile cikiyor parmak egzersiziyle baslayin. Devam ettikce kolayligini gorceksiniz. Uzman onerisi olan varsa da dikkate alin malesef benim onerebilcegim kimse yok.

Doktora gittiğim 3. gün halletmiştim. Ben kendi başıma yapamayacağımı biliyordum, parmak egzersizi falan hiç bana göre değildi çünkü. 6 ay boşuna beklemişim dedim doktordan sonra. Siz hangi şehirdesiniz?

Ben de kendi kendine yenebilecegini asla düşünmeyen bir insandım.zaten vajinusmusun tanımı bu,yani beynin inanmıyor asla olabileceğine yapabileceğine,fiziksel bi hastalık asla değil, ben istanbulda Ayten Olguna gitmiştim. Doktor muayenelerim bile o kadar rahat geciyo ki benim kendime inanamıyorum. İlk muayene gittiğimde farklı bir doktora benim vajinusmus geçmişim var dikkat eder misiniz demiştim yine de içimde şüphe vardı çünkü ve doktor bana söylemesen asla anlamazdım çünkü vajinusmus olmayan kadınlar bile bazen zor muayene oluyor demişti. Ben şu an bi de tüp bebek tedavisi görüyorum nerden nerelere geldim

Sorunu çözmenize çok sevindim bende aynı durumdayım parmak egzersizleri kesinlikle yapamam... boşa geçen zamanla iyice bunaldım psikolojik olarak ben İSTANBUL'da yaşıyorum

Kesinlikle katılıyorum, her bir kelimenize bende sizinle aynı durumun içindeyim bu sorunu çözemedikçe inanın boğuluyorum ve Ne mutlu bir kadın olarak artık bebek düşünme mutluluğuna eristiginize çok mutlu oldum inanın ki...
İnşallah bende bir gün bu güzel mutluluk üzerine adımlar atabilirim Dr. Ayten olgunu duymuştum memnun kaldınız mı inanın parmak egzersizleri yöntemlerini kesinlikle yapamıyorum....

Öncelikle bu durum yargı yapılacak bir durum değil için rahat olsun. Bildiğim kadarıyla bu psikolojik bir durum, psikoloğa gidebilirsin, umarım en yakın zamanda geçer

Sorunu çözmenize çok sevindim bende aynı durumdayım parmak egzersizleri kesinlikle yapamam... boşa geçen zamanla iyice bunaldım psikolojik olarak ben İSTANBUL'da yaşıyorum
İstanbul’da daha çok doktor vardır ama bu iş uzmanlık alanı olmalı, öyle normal kadın doğumcu ya da psikolog değil. En azından bu konuda şanslısınız. Öylesi var ki küçük şehirde böyle bir doktor olmadığı için en yakın büyük şehire gidip geliyor. Ertelemek boşuna. Kendinizde o ışığı görmüyorsanız hiç beklemeyin. Bütçenizi ayarlayıp başlayın tedaviye. Bir haftalık bir mesele işin boşuna yıpratıyorsunuz kendinizi.

Elbette katılıyorum İstanbul'da kesinlikle fazlasıyla var küçük şehirlerde yaşayan bir çok kadının sıkıntısınıda paylaşıyorum ama bazen aradığımıza ister büyük ister küçük şehir olsun bulmakta zorluk çekebiliyor insan ve bende beni çözüme ulaştıracak doğru bir doktor arayışındayım yeter ki bu acım bunca stresim son bulsun öyle ki her doktorda aynı değil amacım zaten çözüme ulaşmak bunca aydır üzüntü içinde kıvranıyorum kim ister ki böyle bir durumu hiç kimse fakat sizde bilirsiniz ki her doktorun çalışma stili sistemi var emin olun ki bir sürü doktor araştırdım tek tek hastaların yorumlarına kadar kıyasladım ve büyük bir çoğunluğu tamamen evde parmak egzersizleri nefes yöntemlerini uyguluyor ama bunuda ben yapamıyorum maalesef denedim mi denedim ama gördüm ki denedikce bu sorunu aşabilme inancımı yitirmeye başladım ve bıraktım ama elimde değil buraya yazma maksadım siz güzel kardeşlerimin parmak egzersizleri yöntemlerini uygulamayan bir doktor tavsiyeniz var ise onu öğrenmek yada farklı bir çözümle bu sorunun üstesinden nasıl geldiğinizden fikir almak

Ve inşallah bir çözüm yolu bulabilirim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…