VAJİNİSMUS HASTASIYIM KENDİMİ ÇOK ÇARESİZ HİSSEDİYORUM

Elbette katılıyorum İstanbul'da kesinlikle fazlasıyla var küçük şehirlerde yaşayan bir çok kadının sıkıntısınıda paylaşıyorum ama bazen aradığımıza ister büyük ister küçük şehir olsun bulmakta zorluk çekebiliyor insan ve bende beni çözüme ulaştıracak doğru bir doktor arayışındayım yeter ki bu acım bunca stresim son bulsun öyle ki her doktorda aynı değil amacım zaten çözüme ulaşmak bunca aydır üzüntü içinde kıvranıyorum kim ister ki böyle bir durumu hiç kimse fakat sizde bilirsiniz ki her doktorun çalışma stili sistemi var emin olun ki bir sürü doktor araştırdım tek tek hastaların yorumlarına kadar kıyasladım ve büyük bir çoğunluğu tamamen evde parmak egzersizleri nefes yöntemlerini uyguluyor ama bunuda ben yapamıyorum maalesef denedim mi denedim ama gördüm ki denedikce bu sorunu aşabilme inancımı yitirmeye başladım ve bıraktım ama elimde değil buraya yazma maksadım siz güzel kardeşlerimin parmak egzersizleri yöntemlerini uygulamayan bir doktor tavsiyeniz var ise onu öğrenmek yada farklı bir çözümle bu sorunun üstesinden nasıl geldiğinizden fikir almak
Ben size özelden yazayım en iyisi.

Kesinlikle katılıyorum, her bir kelimenize bende sizinle aynı durumun içindeyim bu sorunu çözemedikçe inanın boğuluyorum ve Ne mutlu bir kadın olarak artık bebek düşünme mutluluğuna eristiginize çok mutlu oldum inanın ki...
İnşallah bende bir gün bu güzel mutluluk üzerine adımlar atabilirim Dr. Ayten olgunu duymuştum memnun kaldınız mı inanın parmak egzersizleri yöntemlerini kesinlikle yapamıyorum....
Parmak egzersizi yoktu benim de en korktuğum oydu 🤭 ilk seansta zaten önce psikolojik bi şeyler yapiyo sonrasında orda aparatlarla birlikte yaptiriyo ve nasıl yaptığına sen bile inanmıyorsun. Evde de aparatla çalışmaya devam ediyosun seans aralarında ama inanki parmak egzersizi gibi his olmuyo çok daha rahat,hatta sonra sana parmağını da sokturuyo ama sanki sihirli değnek değmiş gibi yapıyorsun. Sen bir adım at inan ki gerisi çorap söküğü, boşuna bekleme zaman kaybetme, hayatından,mutlulugunuzdan çalma. Benim eşim aşırı anlayışlı davranmış olmasına rağmen, bana bir kere of bile dememesine rağmen o ağladığım geceleri ben bilirim ,dilerim ki kimse bunu yaşamasın çünkü dermansız değil 🩷🩷🩷

Parmak egzersizi yoktu benim de en korktuğum oydu 🤭 ilk seansta zaten önce psikolojik bi şeyler yapiyo sonrasında orda aparatlarla birlikte yaptiriyo ve nasıl yaptığına sen bile inanmıyorsun. Evde de aparatla çalışmaya devam ediyosun seans aralarında ama inanki parmak egzersizi gibi his olmuyo çok daha rahat,hatta sonra sana parmağını da sokturuyo ama sanki sihirli değnek değmiş gibi yapıyorsun. Sen bir adım at inan ki gerisi çorap söküğü, boşuna bekleme zaman kaybetme, hayatından,mutlulugunuzdan çalma. Benim eşim aşırı anlayışlı davranmış olmasına rağmen, bana bir kere of bile dememesine rağmen o ağladığım geceleri ben bilirim ,dilerim ki kimse bunu yaşamasın çünkü dermansız değil 🩷🩷🩷
İnşallah bende bunu aşabilirim.. Mutlaka gideceğim bizi en iyi bizler gibi bu durumu yaşayan güzel kardeşlerimiz anlar sizin yaşadığınız aynı şeyleri yaşıyorum inanın ki ve inşallah aşabilirim diye dua ediyorum doktor araştırıyorum... destek olduğunuz için çok teşekkür ederim 🥲🌺🌺🌺

İnşallah bende bunu aşabilirim.. Mutlaka gideceğim bizi en iyi bizler gibi bu durumu yaşayan güzel kardeşlerimiz anlar sizin yaşadığınız aynı şeyleri yaşıyorum inanın ki ve inşallah aşabilirim diye dua ediyorum doktor araştırıyorum... destek olduğunuz için çok teşekkür ederim 🥲🌺🌺🌺
Tabi ki aşacaksin elini çabuk tut 🥰 dualarım seninle 🙏

Lütfen olumsuz bir yorum yapmadan önce kendinizi benim yerime koymanızı rica ediyorum, bazen karşı taraf buna alaycı bir şekilde yaklaşılıyor ama bu rahatsızlık elde olan bir durum değil anlayışınıza sığınıyorum ve varsa fikriniz merak ediyorum
Ben 27 yaşındayım nerdeyse 1.5 senelik evliyim binbir zorlukla ve mücadele ile çok severek evlendim eşimle ve geçmişim herkes gibi benimde acıdan ibaret..
Psikolojik sorunlarda çoğu zaman bir yük ama ona bağlı yaşamıyorum elbette çünkü eşimle mutlu olmak istiyorum. Bekarken bu sorunu hissindeydim korku vardı evlenince geçer sandım ama geçmedi her geçen gün beni öldürüyor sanki eşim son derece anlayışlı ama nereye kadar neticede o bir erkek ve ona bu duyguları yaşatamıyorumm.. öyle acı ki dayanamıyorum bu duruma ve bu durumu kimseye açacak konumdada değilim bilirsiniz insanın gururu incinir ve😔 benim bildiğim
Sağlık problemlerim vardı ve bu sene bu hastalıklar dışında iki üzücü rahatsızlığım olduğunu da öğrendim hayat kısa ne olacağım yada olacağımız belli değil bende bu duyguları yaşamak eşime yaşatmak istiyorum ama bazen bu sorunun bir çözümünü bulamadıkca umutlarım paramparça oluyor ölmeden anne olabilir miyim bazen bundan bile şüphe ediyorum bu sorunu çözemedikçe ben nefes alamıyorum lütfen bana yardım edin fikirlerinizi sabırsızlıkla bekliyorum
Ve egzersiz vs önerileri gördüm ben o tekniği kesinlikle yapamam, bana yol gösterebilirseniz çok mutlu olurum sevgili arkadaşlarım kardeşlerim 😔😔😔😔

Ben vajinismusu 3 sene sonra yendim.
İstanbulda Dr Özgür Ağlamışta tedavi oldum.
3 sene boyunca boşuna beklemişim, 3 günde çözüldü.
Ağlamayı sızlamayı bırakıp doktora gidin tedavi için.

Korktuğun için mi egzersizleri yapamıyorsunuzz .
Bende vajinismustum. Tabikide ilk önce doktora görün ama ben ondan da korktuğum için gidemedim cesaret edemedim açıkcası..
Burda forumları okuya okuya arkadaşlarım yardımıylaa hallettim.
Eşiminde büyük desteği olduu.

Ağlamayı sızlamayı bırakıp doktora gidin teda
Ağlamayı sızlamayı bırakıp doktora gidin

Sorunu aşmış olmanıza sevindim inşallah bende aşabilirim doktorunuz hangi yöntemi uyguladı? Egzersiz falan mı biraz bahsedebilir misiniz doktor araştırıyorum bende

Ağlamayı sızlamayı bırakıp doktora gidin tedavi için.
Sorunu aşmış olmanıza çok sevindim doktorunuz hangi yöntemi uyguladı egzersiz falan mı biraz bahsedebilir misiniz bende doktor araştırıyorum 😔

Merhabalar. Ben de 1 yıl 2 aylık evliyim. Bende de vajinismus vardı. Eşim sabırlı ve anlayışlı bi insandır yavaş yavaş aştık bu problemi. Egzersiz vs yapmadım kayganlastirici kullandık ve ön sevişmeyi çoğu zaman çok uzun tuttuk. Bi 7 8 ay öncesine kadar oluyordu ama yine acı cekiyordum biraz sogumustum açıkçası ilişkiye girmekten. Şimdi çok rahatım. Ama doktora gidenlerin yorumlarını okudum şimdi hemen düzelmisler ben araştırdığımda bu kadar kolay olarak görmemiştim. Bilseydim ben de giderdim. Gerçi birbirimizi yavaş yavaş keşfetmek de güzel oldu 😅 sonuç olarak üzülmeyin çözümsüz bişey degil

Merhaba,lütfen doktora gidin ve egzersizleri yapın.üç gün içinde çözülecek.cerrahi işlem yaptırmayın .egzersizden kasıt farklı kalınlıklıklarda vibratör tarzı araçlarla size deneme yaptırıyor doktor.geçmiş olsun.

Çok araştırıyorum çoğunlukla hep egzersiz vs önerileri gördüm onuda ben yapamam ne yapacağımı bilmiyorum inanın ki öyle zor bir konu ki nasıl bir yol izleyeceğimi bilmiyorum öncelikle haklısınız tam anlamıyla bu sorunu çözemedikçe çocuk düşünmüyorum öneriniz doktor tavsiyeniz var ise seve seve öğrenebilirim 😔 dönüş sağladığınız için çok teşekkür ederim
Ben 7 yıllık vajınusmus hastasıydım 2023 subat ayında ayten olguna gittim cok sukur kolay bı sekılde hallettık lutfen beklemeyın dıle kolay yedı yıl bekledim….

X