Vajinismus başarı öyküleri

Bence eşinize göre apartı büyütmelisiniz çözümü bu olabilir. Apartın etrafına peçete sardıktan sonra eldiveene ya da streç filme sarın , kadem kademe eşinize göre artırın, onunla aynı boya gelince ilişki deneyin

Nasıl yendiğimin hikayesini 2.mesajda anlattım bakın isterseniz. Genel hatlarıyla anlattım sormak istediğiniz ayrıntı varsa buradan ya da özelden yazabilirsiniz. Zaten siz durumu halletmişsiniz. Acı ağrı varsa ilişkiden 5 dk önce vemcaine sprey sıkın . Bi zararı yok korkmayın çoğu kişi bunu kullanarak yenmiş.

Eşli denemeyi de yapıyormuş sadece acı varmış bence aparatı bırakma zamanı gelmiş. M MutsuzHatun Kayganlaştırıcı kullanıyor musun acaba?

Eşli denemeyi de yapıyormuş sadece acı varmış bence aparatı bırakma zamanı gelmiş. M MutsuzHatun Kayganlaştırıcı kullanıyor musun acaba?
Evet kayganlastiirci kullanıyorum. İliski oluyor sadece çok acı oluyor. Vemcaine spreyi ilk zamanlar kullanıyordum hatta emlada kullandım sonradan bıraktım. Çünkü hem aparat ile egzersiz yaparken kullandım hemde eşli denemeler de kullandım. Sonradan mantar oldum bırakmak zorunda kaldım. Daha sonra da uysuturucu kullanmadan denemeye başladım. Zaten hissettiğim acı aynı derecede. Yani uysuturucu kullansam da kullanmasamda acıyor. Eskiye göre çok çok ıyym yine de Allaha şükür. Yanmalarim geçti ilk zamanlar çok yanıyordu. Sadece girişten bikac cm sonra müthiş bir acı oluyor çok zor ilerlemesine izin veriyorum. Hareket edince de canımdan can gidiyor sanki ağlamaya başlıyorum.

Selamlar
Benim hikayemdeki kurtarıcılar Hera Klinik Ailesi oldu 🕊
Doktorum tedavi öncesinde % başarı oranımız var dedi..ve ben serçe parmağımın bir boğumunu bile alamayan bir vajili olarak tabi ki tedirgindim aklımda hep aynı soru vardı ya yapamazsam ⁉
Hergün okudum burada yazılanları.. kendim yenmeyi çok istedim.. çok denedim vefakat her denemem hüsranla sonuçlanıyordu yapamıyordum
Günler geçti haftalar geçti aylar geçti seneler geçti geçti de geçti ben buna yeter artık demeseydim geçmeyede devam edecekti çünkü bu hastalığın asıl adı ertelemeydi.. tedaviye başlamadan önce aklımda olan o soru 4 günün sonunda cevap bulmuştu Evet ben de yenmiştim başarmıştım üstelik yüksek dereceli bi hasta olmama rağmen her yenen kadının kurduğu klişe ama bi o kadarda hafifletici olan o cümleyi kurdum Yıllardır Korktuğum şey Bu muymuş ?
Ben uzman yardımıyla yendim bunu ama fizyolojik bir probleminiz yoksa tek sorun korkuysa (psikolojikse) kendi tedavinizi kendinizde yapabilirsiniz yenebilirsiniz başarabilirsiniz.. bunun için ihtiyacınız olan şey biraz cesaret 4 boy aparat sonrası ise çorap söküğü gibi geliyor zaten
Umarım bunu yaşayan her Kadın bir gün BENDE BAŞARDIM yazar..
Nasıl yendiğimi topiğimde ayrıntılı bir şekilde yazdım . Problemi devam edenler okuyabilirler :)

Başlarda olması normal bende de oluyordu. 7 ay oldu hala az da olsa oluyor. Kasmazsan rahat olursan ve ön ilişkiyi ne kadar uzun tutarsan acı da o kadar az oluyor.

Başlarda olması normal bende de oluyordu. 7 ay oldu hala az da olsa oluyor. Kasmazsan rahat olursan ve ön ilişkiyi ne kadar uzun tutarsan acı da o kadar az oluyor.
İnşallah zamanla düzelir. Yoksa iyice umudum kırılıyor. Hiç düzelmeyecek gibi hissediyorum. Eşim bebekte istyor bu şekilde de hamile kalmak istemiyorum.

İnşallah zamanla düzelir. Yoksa iyice umudum kırılıyor. Hiç düzelmeyecek gibi hissediyorum. Eşim bebekte istyor bu şekilde de hamile kalmak istemiyorum.
Ben çok fazla bebeğim olsun istiyordum. Belki de o yüzden bu kadar kısa sürede kendi çabalarımla yendim. Günün birinde bebek sahibi olmak istiyorum bunun için bu işi çözmem gerek deyin . O zaman hırslanıyorsunız.Kendinize hedef koyun.

Ama Cesaret yoksa hiç bir hırs tedavi yolunda etkili olmaz önce cesaret .

Tabiki anne olmayi bende istyorum. Bende bunu düşünerek hırs yaptım. Hiç yapamam dediğim egzersizleri kısa sürede yapmayı başardım. İnşallah tam anlamıyla da ilişkimi düzene oturtup bebek sahibi olabilirim.Yasim daha 23 olduğu için bebek için acele etmek istemiyorum. Tam anlamıyla düzene girdikten sonra mevlam nasip eder inşallah.

Vajinismus ahh vajinismus...Eşimle 4 buçuk yıl süren bir ilişkinin ardından evlenmiştik.Evimize girdiğimiz andaki mutluluğumuz her şeye bedeldi evet biz kazanmıştık kavuşmuştuk artık.Ta ki o ana kadar böyle olacağını hayal etmemiştik hiç,büyük bir hayal kırıklığının ardından eşimin tesellisiyle uyudum o teskin etmişti yorgunuz aşkım olur öyle şeyler şimdi olmadı yarın olur.Sabah olmuştu tekrar denemek istedik yine olmadı olmuyordu resmen bir duvar vardı ve eşim oraya çarpıyordu oracıkta ruhumu teslim edecek kadar canım acıyordu.Balayına çıktık ama ne balayı ağlaya ağlaya geçmişti yolculuğumuz.Eşim durup durup beni teselli etmeye çalışıyordu balayında da denedik olmadı olmadı derken eşimin anlayışlılığı karşısında eziliyordum her seferinde bana sarılıp teselli ediyordu.Derken balayı bitti iş güç o bu zaman geçiyordu gitgide eşimin anlayışlı hali de gidiyordu sinirlenmeye uzaklaşmaya başlamıştı bir anlık öfke patlamaları yaşıyor bağırıp çağırıyor sonra bana sarılıp özür diliyordu o psikolojiyle neler düşünüyordum neler.4 aylık evliyken doktora çıkmaya karar verdik aslında en büyük yanlıiı orada yapmışız doktor bana zorla parnak sokmaya çalıştı ben çığlıklar attıkça kendini kasma dedi durdu neyim var vajinismus mu dediğimde hayır vajinismus olsan bu masaya yatamazsın sadece kendini kasıyorsun(!) dedi vajinşsmus zaten kendini istemsiz kasma hastalığıydı o günden sonra bacaklarımı dahi açamaz olmuştum travma olmuştu.Bunun hastalık olmadığını doktordan duyan eşim onu sevmediğimi düşünmeye başlamıştı.6 aylık evli falandık çevreden artık çocuk soruları gelmeye başlıyordu düşünmüyoruz diyip geçiyorduk düşünmeyi bile düşünemiyorduk ki bizimle aynı zamanlarda evlenen yakınlarımızın eşleri hamileydi bak herkes o işi yapmış hamile kalmış sen o işi bile beceremiyorsun diyip kendime az mı yüklendim az mı ağladım.Hamile haberi duyduğumda kendime kızıp ağlıyordum ne biçim kadındım ben(!) Artık nasıl olsa olmuyor diye eşimle denemez olmuştuk arkadaşlarının yanından geç gelirdi çünkü yapacak şeylerimiz yoktu romantik ve güzel başlayan bir akşam bile kavgayla sonuçlanır işin sonu oraya gelirdi.Aynı evde yaşayan iki yabancı gibiydik bu iş nereye kadar böyle devam edecekti bilmiyorduk.Nasıl olsa bu evlilik bitecek yanındayken doya doya bakayım diye gece yarıları uyanır eşimi izlerdim. Evliliğimizin 10.ayındaydık ben anneme gitmiştim onun öncesinde yine başarısız denememiz olmuştu moralimiz bozuktu.Moral bozukluğunu farkeden kayınvalidem eşimi sıkıştırmış derdin ne neyin var falan patlama noktasında olan eşim ağlaya ağlaya her şeyi anlatmış annesine.Ertesi gün kayınvalidem her ne kadar yaptığından dolayı rencide olsam da ayıplı malmış gibi şikayete gelindiğini hissedip kızsam da annemle konuşmaya geldi.Konuştuk bana tedavi olmam gerektiğini yuvamızı kurtarmamız gerektiğini söylediler el birlik beni ikna ettiler.Taa Ankara da Reyyan Özcan Temizkan hocayı buldum düğünden kalan bir bileziğim vardı sağolsun annem ve babam da bir miktar para verdiler.Bozdurduk ettik derken düştük yollara.Gitmeden bir gece önce birbirimize bir söz vermiştik eğer tedavi işe yaramazsa ayrılacaktık anlaşmalı olarak.Birbirimize sarıla sarıla saatlerce ağladık.Nihayet randevu saatimiz gelmişti.O güzel insan güzel ablamla tanıştık ne yazık ki ağır bir vaka imişim.Dedi ki "siz karanlık bir yoldasınız benim elimde bir harita ve bir fener var ben sizi o karanlıktan kurtaracağım yeter ki bana güvenin" Ah canım ablam tamam dedik güveniyoruz.Ertesi gün başladı tedavim bir çok krem sprey vs yazmıştı seans öncesi onları sürüp gidiyordum iğne olurken bile ay uy yapan ben tedavim sırasında en ufak acı hissetmedim.Reyyan hocam seanslar esnasında bir kez elimi bırakmadı Allah bin kere razı olsun.Büyük gün gelip çatmıştı 3.günün sonuydu Reyyan hocam dedi ki evet artık eşli deneme zamanı geldi burada nasıl yapıyorsan aynısını eşinle yapacaksın.Tedavi iyi güzel hoştu da ya eşimle yapamazsam diye çok korkmuştum ağlamaya başladığımda tuttu ellerimi sen artık vajinismus değilsin o hastalık gitti ve geri gelmeyecek yaparsın yapacaksın dedi cesaret verdi.Otele döndük öncesinde egzersiz sonrasınsa deneme çok şükür ki başarılı geçmişti inanamıyordum gerçekten olmuştu eşimle mutluluktan ağlamaya başladık ayrılmayacaktık yuvamız kurtulmuştu muhteşem bir duyguydu sanki üzerimden kocaman bir yük kalkmıştı yerlere göklere sığamıyordum.Ertesi gün oldu gözlerimiz ışıl ışıl idi Reyyan hocam beni son kez kontrol edip uğurladı hadi artık sırada bebek haberi var dedi öpüştük vedalaştık.Keşke dedim keşke ertelemeseydim ayları kendime zindan etmeseydim.Buradan okuyacak olanlara sesleniyorum ertelemeyin tedavinizi kendinize yazık etmeyin...Tedavimden 2 ay sonra hamile kaldım o bebeğimi 9 haftalık kaybettim şu an tekrar hamileyim anne olmanın hayali bile hayal iken onu gerçeğe çeviren Reyyan ablama her gün dua ediyorum

Allah gönlünüze göre versin. İnşallah tam anlamıyla bu durumu yenersiniz

Muhteşem bir başarı hikayesi. Allah sağlıcakla bebeğinizi kucağınıza almayı nasip etsin

Ama Cesaret yoksa hiç bir hırs tedavi yolunda etkili olmaz önce cesaret .
Bende hırs azim ve istek beraberinde cesareti de getirdi. Resmen gözümü karartıp başladım. Her egzersize oturmamda bugün bir kademe daha ilerleyeceğim dedim ve oldu çok şükür

Ne mutlu size. Allah hayırlısi ile bebeğinizi kucağınıza almayı nasip etsin.. Tedavi süreci nasıl ilerliyor? Yani sadcee egzersiz mi yoksa hipnoz vesaire başka bir yöntem eşliğinde mi oluyor?

merhaba bende 1 yıldır evliyim ama hala vajinusmusum dilatör ve uyuşturucu sprey aldım egzersizlere başlamak istiyorum nasıl bir yol izlemem gerkiyor acaba?

Merhabalarr öncelikle burdan Hera Klinik çalışanlarına sonra Doktor Servet Hanım’a ve canımmm canımmm tatlı mı tatlı hemşirem Ayşe Abla’ma çokkk teşekkür etmek istiyorum tekrar çünkü beni 1 yıllık kabusum olan vajinismustan kurtardılar. Benim 1 yılım çöpe gitti. Gitmediğim kadın doğum doktorları ve psikoterapist kalmadı. Oralara bir ümitle gidip dahada ümitsizlikle hep geri döndüm hiçbir işe yaramadılar aksine benim motivasyonumu dahada düşürdüler taa ki karşıma biri çıkıp bana Hera yı tavsiye edene kadar evet yine başaracağımdan şüphem vardı tekrar aynı şeylerle aynı olumsuzlukla karşılaşacağımı düşünerek gitmiştim fakat oraya gidip oradaki insanlarla konuşana kadar o kadar samimiler ki sizin için ellerinden ne geliyorsa onları yapıyorlar yeri geliyor abla yeri geliyor size anne şevkati gösteriyorlar ve bu size hem güven veriyor onlarla konuşup tedaviye başlayınca ben bunu başarıcam diyebiliyorsunuz ve başarıyorsunuz. İnanın bende böyle mektupları yorumları vs okuduğumda inanamıyordum nasıl birkaç gün içinde yıllardır çektiğim kötü günler silinebilecekti ama oluyor siz sadece her gördüğünüz biz bu işi yaparız diyebilen insanlara gidip hem kendinizi hem eşinizi yormayın ve eğer böyle bir sorununuz varsa direk Hera Kliniğe başvurun emin olun onlar size kucak açacak ve hiçbir yerde görmediğiniz güveni ve şevkati görüp bu işi başaracaksınız benim gibi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…