Vajinal Mantardan kurtulamıyorum diyenler

kızlar merhaba,

geçen sene aşırı yanma şikayetiyle dr a gittim mantar dedi antibiyotik ve fitil kullandım, ama şikayetim geçmedi. başka bir dr a gittim o da mantar dedi yine antibiyotik ve fitil verdi. ara ara tekrar yanma hissediyorum yaklaşık bir sene oldu. özellikle suyu az içtiğim zamanlar hissediyorum bunu. suyu bol bol içiyorum yanma olmasın diye ama bu geçmeyecek mi? kaşıntı, akıntı, koku yok sadece yanma oluyor. smear için gittiğimde tekrar konuşacağım doktorumla yaklaşık bi ay var. bu durumu yaşayan bir çözüm bulan var mı?

Arkadaslar iyi haberi sizinlede paylasayim.
Bende bu ay enfeksiyon sonrasi asiri kasinti yasadim yaklasik 15 gun hic uyku uyumadim ozellikle geceleri basliyordu. Fitil hap vs kullandim doktor yetersiz kaldi nerdeyse.
Burda bi arkadasin yorumu uzerine bende iyilestim.
Aktardan 'çay ağacı yağı ' aldim 2 gun kullandim ve gecti.
Yorumunda bu yagi yazan arkadasa tesekkurlerimi sunuyorum

benim de sürekli kaşınma şikayetim var. travazol krem vermişti doktor kaşıntı hissettiğinde sür dedi öyle yapıyorum ama kullanmadığımda hemen başlıyor yine. sürekli kullanacağım heralde. sebamedin jeli varmış duş alırken yıkanıyormuş iç kısma değdirmeden kullandınız mı? ne önerirsiniz?

benim de sürekli kaşınma şikayetim var. travazol krem vermişti doktor kaşıntı hissettiğinde sür dedi öyle yapıyorum ama kullanmadığımda hemen başlıyor yine. sürekli kullanacağım heralde. sebamedin jeli varmış duş alırken yıkanıyormuş iç kısma değdirmeden kullandınız mı? ne önerirsiniz?

Evet sebamedin jelini ben kullaniuorum aldim. Benim cok fenaydi tavsiye edeceğim ilac candidax ama bu recetesiz satilmaz. Doktora gidin sorun bu ilac bana uygun mu bunu kullanmak istiyorum diye. Eger uygunsa kullan der. Ben bu ilac vesilesiyle ve Allahin izniyle kurtuldum. Hayatim kabusa dönmüştü. Her an her an mantarim vardi. Kesinlikle iyi bir doktora gidin ve bu soyledigimi soyleyin. Demekki mantarin caresi bu ilactaymis ki benim gibi agir mantar hastasi kurtuldu..
Insallah siz de kurtulursunuz..

arkadaşlar benimde cinsel ilişki sırasında vajina içerisinde yanma oluyor. buda kuruluga sebep oluyor. akıntım var fakat kötü kokulu değil. bazen sarımtırak bazen beyaz geliyor. acaba mantar mı var

arkadaşlar benimde cinsel ilişki sırasında vajina içerisinde yanma oluyor. buda kuruluga sebep oluyor. akıntım var fakat kötü kokulu değil. bazen sarımtırak bazen beyaz geliyor. acaba mantar mı var
Öncelikle geçmiş olsun

Semptomlar bir enfeksiyonu düşündürüyor bunun tespiti için test yaptırmanızı tavsiye ederim. Malesef kültürler enfeksiyon etkeninin tespitinde yetersiz kalabiliyor. özellikle mantar enfeksiyonlarında üreme olmayabiliyor. Bu nedenle daha güvenilir yöntemleri (PCR ) tercih etmenizi tavsiye ederim.

Çalıştığım laboratuvarda konuyla ilgili testler yapılıyor. Akıntı veya sürüntüden 10 enfeksiyon etkeni PCR yöntemi ile tespit edilebiliyor. Yaptırmak isterseniz iletişime geçebilirsiniz

Arkadaslar enfeksiyon icin bugun tedaviye basladim fitil antibiotik ve krem verdi doktor smdilik gebelik calismasini durdur dedi , benim durumumda oluoda tedavi sonrasi hemen hamile kalan varmi ?

bende bıktm bu kaşıntıdan yaa travazol kremi bnde kullanıyrm her gidişimde bu kremi veriyo bi işe yaramıyo bi hafta snra yeniden başlıyo bn kadın doguma gidyrm tahlil flnda yapmıyo hic acaba yanlş doktra mı gdiyrö siz hangi bölüme gidiyosnz??

Ben de arada gyno ovül fitil kullaniyorum, geçiyor 6 ay 1 yıl sonra yoneliyor en ufak duş jeli sabun köpüğü deyse yineliyormuş. Hiç nemli de tutmamak gerekirmiş, fitil kullanamıyorken hiç geçmezdi ne çektim fitil canmış wallaha. Bir de gecen sene de cok artmıştı, antibiyotik ile fitil kullandım kesin çözüm olmuştu, tabi yineledi kesin olarak geçmez değil.

Ben de arada gyno ovül fitil kullaniyorum, geçiyor 6 ay 1 yıl sonra yoneliyor en ufak duş jeli sabun köpüğü deyse yineliyormuş. Hiç nemli de tutmamak gerekirmiş, fitil kullanamıyorken hiç geçmezdi ne çektim fitil canmış wallaha. Bir de gecen sene de cok artmıştı, antibiyotik ile fitil kullandım kesin çözüm olmuştu, tabi yineledi kesin olarak geçmez değil.
fitili herkz kullanabiliyo mu yani bekar olanlrda bi sıkntısı oluyo mu

Hayır bak dikkat ettiysen fitil kullanabildiğimde kurtuldum ama geri yineliyor dedim :KK59: yani evlenmeden kullanamıyordum onceden :KK20: kısaca evlenmeden olmaz cicim B bordomavii

Hayır bak dikkat ettiysen fitil kullanabildiğimde kurtuldum ama geri yineliyor dedim :KK59: yani evlenmeden kullanamıyordum onceden :KK20: kısaca evlenmeden olmaz cicim B bordomavii
yine senn bi senede tekrarlıyo fitille. bnm iki haftada bi oluyo bıktm gerckten doktra gdym hep aynı kremlerr. Evlenmeyi beklicm artk napalım :KK70:

Hehehe eevt bekle wallaha yapacağın ilk şey olsun erkeklerin öyle mi ya bizim banyoda kopukle yikayinca bile ph derecesi değişiyor mantara savunmasız hale geliyormuş hassaslığı bak, pek nariniz.
fitili herkz kullanabiliyo mu yani bekar olanlrda bi sıkntısı oluyo mu

yine senn bi senede tekrarlıyo fitille. bnm iki haftada bi oluyo bıktm gerckten doktra gdym hep aynı kremlerr. Evlenmeyi beklicm artk napalım :KK70:

Hehehe eevt bekle wallaha yapacağın ilk şey olsun erkeklerin öyle mi ya bizim banyoda kopukle yikayinca bile ph derecesi değişiyor mantara savunmasız hale geliyormuş hassaslığı bak, pek nariniz.
cidden öle ya bn kendimimi yıkıyaym köpügü mü engellim şaştım kaldım valla :) peki senn bildigin bitkisel bişylr var mı düzelteck

Bende 2 yıldır mantar oluyorum, bütün ilaçları kullandım diyebilirim, mutlaka her ay tekrarlıyor. sirkeli su- metilen mavisi denedim, keşke hiç denemeseydim, çok daha kötü oldum. kan değerlerim çok düşük buna bağlı olduğunu düşündüm ama demir hapı kullanıyorum değerlerim biraz yükseldi ama şuanda gene başladı. bir süre çörek otu çiğnedim ve bölgeye çörekotu yağı sürüyorum - başlangıçta faydalı olduğunu düşündüm ama atak dönemindeyim sanırım şuanda hiçbir işe yaramıyor. bugün civan perçemi aldım kullanınca sonucu sizlere aktarırım.
kültür antibiyogramımda;
candida üredi.
voriconazole: dirençli
ıtraconazole: dirençli
amphotericin: duyarlı,,, yardımlarınızı beklıyorum

B bordomavii Bazen bir fitil yetiyor da çoğu zaman antibiyotik ve fitil gibi krem var enjektorlu onunla fitil ancak geçiriyor, su an yine bu durum olduğu için bu başlık dikkatimi çekti mesela şu an yine fitil uyguladım ancak gecmedi, eskiden sirkeli su ve sıcak su oturma banyosu da yapıyordum ancak hiç öyle oh geçti artık olmaz durumu olmuyor bu mantarda, merak ediyorum hiç mantar olmayan bir bayan var mıdır acaba, belki vardır.

Senin doktora gidip smear testi yaptırman llazım ona gore hareket et. Benim de gitmem lazım gerçi şu anda.

B bordomavii Bazen bir fitil yetiyor da çoğu zaman antibiyotik ve fitil gibi krem var enjektorlu onunla fitil ancak geçiriyor, su an yine bu durum olduğu için bu başlık dikkatimi çekti mesela şu an yine fitil uyguladım ancak gecmedi, eskiden sirkeli su ve sıcak su oturma banyosu da yapıyordum ancak hiç öyle oh geçti artık olmaz durumu olmuyor bu mantarda, merak ediyorum hiç mantar olmayan bir bayan var mıdır acaba, belki vardır.

Senin doktora gidip smear testi yaptırman llazım ona gore hareket et. Benim de gitmem lazım gerçi şu anda.
ya ben gidiyorm sürekli krem verip gönderiyo hic tahlil fln vermiyo belki başka bişeydn kaynaklanıyodr yani bu doktrlr da kolay yolu bulmş.. Bnde interntte cay agacı yagı mı ne varmş onu kullanın ii geliyo die gördm

X