Vajinal Mantardan kurtulamıyorum diyenler

Yani bu çok kaşıdığım zamanlarda oluyor kenarları yanıyor ayrıca şişti ilacın ismini tak verebilirmisin::/

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Yukarıda da yazmışlar...travacort merhem...kortizonlu bir merhem o yüzden hamilelikte kullanılmaz..bir de çok sık kullanılması deriyi inceltir ama kaşıntıya ve beyaz beyaz kesiklere bire bir..ben sabah uyanınca sürüyorum..ohhh geçiyor hemen:)

Peki bu şişliğide alıyormu geçirirmi çok teşekkür ederim yardımın için:)

Peki bu şişliğide alıyormu geçirirmi çok teşekkür ederim yardımın için:)

Bence şişlik çok kaşıdğından oluyor..kaşıntı geçtiği zaman,şişlik te kendiliğinden geçecektir..sen bu kremi bir dene bakalım,umarım bir faydasını görürsün..bizi haberdar et olur mu:)

Tamam çok teşekkür ederimm:) son bir sorum bu krem ne kadardır çok pahalı değildir umarım

Tamam çok teşekkür ederimm:) son bir sorum bu krem ne kadardır çok pahalı değildir umarım

Tam fiyatını hatırlamıyorum..10lu rakamlar...

Sürekli tekrar eden mantarın şeker hastalığı belirtisi olduğunu okumuştum,ama testlerde hiç bir şey çıkmadı.
Siz neler yapıyorsunuz mantar tekrarlandığınızda,paylaşalım.

ncelikle mantar enfeksiyonları küçük püf noktaları ile iyileşecek bir hastalık, bende 2 ay önce rahim içi mantarı teşhis edildi tek belirtisi sık idrara çıkmaydı yani akıntı kaşıntı ve koku yoktu.

Genelde doktorlar çok detaylı anlatmıyor ilaç yazıp geçiyor bu meret hastalık fazla temizlikten ortaya çıkıyor sürekli vajinal duş yapanlarda daha sık oluşur şöyle özetliyim normalde vajinamızın Ph değeri 3.8 dir ve kendi savunma sistemi dediğimiz doğal florada zararlı bakterileri öldüren laktobasil dediğimiz yoğurt ve kefirde bulunan doğal koruyucular vardır eğer biz oranın dengesini bozup nemli bırakırsak yada sık sık içini yıkamaya kalkarsak yapısını bozmuş oluruz

Bunun dışında antibiyotik kullanımı bağışıklığın zayıflaması bol şekerli gıdalar mantarın dostudur ve tedavisi uzun sürer doktorunuzun yazdığı vajinal fitilleri kullanmalısınız bu fitiller oradaki doğal dengeyi sağlamaya yardımcı olur bunun dışında diyelim ki mantar tedavisi olurken hastalandınız ,diş çektirdiniz antibiotik kullanmak gerekti bu esnada tekrar vajinal tablet kullanın sakın tek başına antibiotik içmeyin çünkü inanılmaz şekilde hızla tedavi edilen mantarı hortlatırsınız.

Doğada herşeyin çözümü vardır öncelikle hergün en az 1 tabak yada daha fazla yoğurt yiyin, vucuttta nerde olursa olsun bakteri mantar virüs düşmanı olan sarımsağı deneyin 1 dişi bölerek yutun bol su ile tok karnına içerseniz daha faydalı olur.sarımsak savunma hücrelerini harekete geçirir.Hergün 1 bardak adaçayı için ( hamileler hariç) haftada bir kaynamış maydonoz suyu üreme organlarındaki mikropları söker atar.Bol bol su için,ve ŞEKER den uzak durun bu mantar bildiğin şekerle beslenen bir organizmadır bunu unutmayın.

Hem eşinizin hem kendinizin iç çamaşırlarını ütüleyin çünkü birbirinize bulaştırabilirsiniz belkide iyileşmeme nedeni eşinizden sürekli geçtiği içindir bu yüzden eşli tedavi olmak kesin çözümlerden biridir. Vajinayı kendi nemine bırakın normal sabun ile yıkamayın avon falan hikaye ben bunları kullandığım için başıma geldi doktorlar önermiyor arkadaşlar. "Cumlaude Lab Higiene İntima Diaria " eczanelerden alabilirsiniz Ph 3.8 dir ve kullandıktan sonra değişimi fark edecekseniz biraz pahalı ama haftada 2 kez yıkamak yetiyor fazlası zarar unutmayın hatta bu ürün menopoza giren bayanlarca bile tercih ediliyor sebebide vajinanın doğal nemini sağlaması internetten araştırabilirsiniz. Tuwaletten sonra önden arkaya doğru temizleyin arkadan öne olursa dışkımızdaki mikroplar vajinaya yerleşebilir bunlara dikkat edin.hergün pamuklu ve çok dar olmayan giysiler tercih edin yazın ıslak mayo ile oturmayın ve en önemlisi yoğurt arkadaşlar bunları hayat şekli haline getirirseniz mantara elveda dersiniz.

Arkadaşlar iki ay önce vajinal mantardann doktora gittim 1 haftada ilaçla geçti.en son rahim agzi yarası için tedavi oluyodum ancak bir sürü ilaç kullanmama rağmen aşırı akintilar geçmedi arttı.en son gittiğim doktor rahim agzinda mantar olduğunu söyledi.bende kaşıntı yanma yok.böyle birşey başına gelen var mi

Sürekli tekrar eden mantarın şeker hastalığı belirtisi olduğunu okumuştum,ama testlerde hiç bir şey çıkmadı.
Siz neler yapıyorsunuz mantar tekrarlandığınızda,paylaşalım.

Evliysen esinde varsa bulasir surekli oyle bisey duymustm belkide sebep budur

___dega___

Bu illetten kurtulmak için şekeri ve şeker içeren tüm maddeleri, tahılları özellikle beyaz unu ve ürünlerini hayatınızdan bi üç aylık kadar çıkarmanız gerekiyor . Vajinal mantarın nedeni bağırsak mantarıdır netten araştırmanızı tavsiye ederim..

Bu diyetin yanında uygun bir ilaçla kesin sonuca ulaşabilirsiniz .zaten iki günde akıntınız kesilir kalıcı olması ve tamamen iyileşmek için üç ay kadar diyet ve uygun ilaca devam edin denenmiştir

Mantar olanlar kesinle peynir ve mayalı ürünler ve alkolden uzak durmalı yukarıdakilerin yanı sıra bunada dikkat edin özelliklede peynir tüketmeyin

Bu arada diyet 3 ay yanlış anlaşılmasınilaç kullanım süresi doktor tavsiyesi doğrultusundadır

Kızlar ne olur bana yardımcı olun.okuduğum yorumlara göre bende vajinal mantar enfeksiyonu yaşıyorum sorum şu olacak bu enfeksiyon bel ağrısı yapar mı sabahtan beri yerimden kalkamıyorum kalksam eğilemiyorum ne yapıcam bilemedim 😞yardımcı olun ne olur😞

kızlar birşey sormak istiyorum;mantar belirtileri tam olarak nedir,vajinada tek taraflı ağrı yapıyormu?mesela eşinizle ilişki sırasında vajina içinde sadece sağda sadece solda ağrı duyanınız varmı,birde benim sürekli beyaz bir akıntım var ama sanki hep vajinamın sol tarafından geliyormuş hissi var,akıntımın kıvamı ise balgam kıvamında,kusura bakmayın bu kadar açık yazıyorum ama nasıl tarif edeceğimi bilemiyorum.bazen o sol tarafta ağrı hissi yaşıyorum ama akıntım gelince rahatlıyorum biraz,ve eşimle ilişki sonrası yada adet sonrası dahada fazlalaşıyor bu ağrılar.birde ilişki esnasında eşimin malum bölgesinde o beyaz akıntıyı görüyorum ve ben bu durumu 4 senedir çekiyorum gitmediğim doktor kalmadı smear testlerinde birşey çıkmıyor,mantar olsa smearda çıkmazmı?kültür testi istediğim hiçbir doktor ısrarla yapmadı,idrardada birşey çıkmıyor.

ben normal yolla hamile kalamıyorum,3 tüp bebek denemem var ve hep tutup kese görünmeden düşüyor,ben bu sol taraftaki ağrıya bağlıyorum,yani eğer bende mantar varsa ve sürekli iç çamaşırımı kuru tutmam gerekiyorsa,tedavi sırasında bana verilen progestan jelleri mantarı tetiklemezmi,yani sonuçta sabah akşam jel sıkıyoruz ve sürekli ıslak oluyor?

ben bekarken 6 ay tedavi gördüm adetin ilk günü 1 tane hap atıyordum ama iyi gellimedi. evlendikten sonra aynı doktara gittim durumu soyledim mantarı kökten temizlememiz mümkün değil dedi. fitil verdi o da işe yaramadı. bir de hanımlarla sohbet ederken sirkenin iyi geldigini duymustum bayadır onunla idare ediyorum ama tekrar doktora gidip sizlerin soylediği fortıl adlı ilacı isteyecegım bakalım ne olacak...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…