Vajinal Mantardan kurtulamıyorum diyenler

arkadaşlar lütfen kremin kullanış şeklini yazar mısın kullanmya başlayamadım sizden bi yol göstermenizi rica ediyorum :KK5::KK5:

şükürler olsun diyorum yıllarca çok ama çok çektim ne fitiller ne kremler ne tetkikler yapıldı sonunda 6 ay düzenli funit içtimgünde 2 tane sanırım 20lk kutuları vardı sonunda eşimde kullandı ayda 4tane içti oda 6ay kremimi kaşıntım çok olduğu ilk hafta kesilikle temiz ve kuru bi durumdayken kullandım bölgeye kaşıntı olunca tavsiyem bu ilaçlara başlandığı andan itibaren 1 hafta olsun (ben 15 gün girmedim ilişkiye)ilişkiye girmeyin son 5yıldır şükürler olsun mantar nedir bilmiyorum ama 10yıldan fazla yaşadım geçmiş olsun herkese

ilk sorduğun soruna bir cvp veriyim evet var tiroid hastası iseniz mantar sürekli tekrar edebilir.kendimden biliyorum.

birde sanırım vur deyince öldürmüşün:KK53: kuru kalması gerekli ama çölede döndürme oranında bi ph değeri var makina tutulurmu hiç yazık günah:KK52:
birde pamuklu giymek lazım.ve günlük ped kullanmamanızı öneririm nemi artırıyormuş ve daha fazla mantar ortamı sağlıyor buda bildiğiniz gibi

hay Allah senden razı olsun :)
henüz denemedim ama çözüm olacağını düşünüyorum :KK66: neden daha önce aklıma gelmedi ki :KK66: hamileyken baticon solisyonu veya karbonatlı sıcak suyla temizlemek zararlı olur mu? ikiz bebek bekliyorum da erken doğum vs sebep olur bebeklere zarar verir diye korkuyorum arkadaşlar, ne dersiniz?:KK49:

hay Allah senden razı olsun :)
henüz denemedim ama çözüm olacağını düşünüyorum :KK66: neden daha önce aklıma gelmedi ki :KK66: hamileyken baticon solisyonu veya karbonatlı sıcak suyla temizlemek zararlı olur mu? ikiz bebek bekliyorum da erken doğum vs sebep olur bebeklere zarar verir diye korkuyorum arkadaşlar, ne dersiniz?:KK49:

Arkadaşlar onca ilaçtan kremden sonra kesin çözüme kavuştum, int de bayağı bir araştırdım ve denedim,
gece yatmadan önce YOĞURT sürüp iç çamaşırınıza günlük ped takıp yatın, sabah mantardan mantarın yanma hissinden kurtulmuş olacaksınız :KK66:
evlendiğimden beri çok çektiğim ve idrar yoluma da bulaşan onu da tetikleyen bu illetten böylece kurtuldum hem de bir gecede :KK66:
denemeye değer arkadaşlar benden tavsiye sizlere..

:KK49: Sevgiler..

nibulen harici kullanabileceğin bir ilaç. pamuklu iç çamaşırı kullanın günlük pedler yerine tuvalet kağıdı kullanın.. jarse kumaşlar nem oluşturacağından hastalığı tetikler.. vajinanın temiz ve kuru kalmasına özen gösterin.. eğer şikayetiniz sıklıkla devam ederse mutlaka ama mutlaka doktora görünün.. eğer istanbuldaysanız saint george hastanesinde adli bey diye kadın doğum doktoru var. hastasıyla müthiş ilgili bir doktor .. aynı sorunu bende defalarca yaşadım.. adli bey tedavi ettikten sonra bir daha olmadı.. fitil ve vajina içine enjekte edilen ilaçlar kullandım.. 2 günde kesti attı.. bu fungal rahatsızlıklar tedavi edilmediğinde rahim ağzı kanserine kadar uzanabiliyor..

Arkadaşlar merhaba, konunun hala aktif olduğunu görünce yazmak istedim.
Bende bu rahatsızlıktan muzdariptim, tekrarlayan bir illet olduğundan dolayı kullanmadığım ilaç,fitil ve krem kalmadı diyebilirim.
İnternette bayağı bir araştırma yaptıktan sonra; gazlı beze sarımsak koydum tampon haline getirip vajinamın içine yerleştirdim.
Bir gün tutup yeniledim bir hafta boyunca. Rahatsızlığım geçti bir problemim yok artık fakat sarımsak pH dengesini bozabildiğinden haftada bir de Numismed kullanıyorum.
Bunları yapmak istemiyorsanız mutlaka iyi bir doktora görünün bana fayda etmediğinden bu yolu denedim neyse bu rahatsızlıkta olan akıntının anüse ilerlemesi sonucu varsa sizi rahatsız etmeyecek derece de olan hemoroid azıyor. Birde onunla uğraşmak zorunda kalıyorsunuz.
Gereksiz bir ekleme olacak ama bekareti olanlar denemesin.
Bir kaç ekleme daha yapacağım;
Geçtikten sonra tüm iç çamaşırlarınızı yenileyin, ütülemeden asla giymeyin.
Normal olağan akıntılarınızın yayılmaması için günlük ped kullanın fakat pamuklu olsun, ben Kotex kullanıyorum.
Pedinizin tahriş etmemesi, hijyen bakımından sizi zorlamaması gerekli, ped seçimizini ona göre yapın. Molped veya Kotex iyi gelebilir.
Bu ara da parfümlü olanlardan uzak durun.
Aklıma gelen en önemlileri bunlar...

Şifalar diliyorum herkese çok geçmiş olsun.

bende de bişi var ama mantar mııı enfeksiyon mu bilemedim...

10 gündür felan bir kaşıntı beraberinde yanma var. inanılmaz canımı yaptı geçen hafta dayanamadım doktora gittim bişiler verir diye. doktor muayene edicem dedi bekarım ve asla oturamam o çatala dedim imkanı yok. bi de kızdı bana çok meraklıyız sanki gibisinden. bekarım çok normal değilmi çekincelerim özel hastane bi de burası. neyse bana travazol zalain ve 1 tablet flukan verdi. bi de numes med verdi. kaşıntım buyuk ölçüde bitti şu an ancak yanma hissi inanılmaz derecede devam ediyor. sanırım idrar yollarımda da enfeksiyon var çünkü idrarım da sıkıntılı olmaya başladı 2 gündür:KK43: bi daha gitmem de doktora, korkuyorum. çok fena bi illetmiş hiç kurtulamıcak gibiyim

kızlar, yıllardan beri çekiyorum bu mantardan enfeksiyondan, bıktım yani, baticon normal bildiğimiz bu yaralara sürülen baticondan mı bahsediyounuz ? 6 ay funit kullandım ama tırt yani :KK43: napıcam bi yol gösterin, kullanmadığım ilaç krem fitil kalmadı :KK43:

kızlar bu geçmeyen mantar enfeksiyonu tüpleri tıkar mı bilginiz var mı? artık kaşıntıyı yanmayı geçtim tüpler tıkanacak yapışıklık olacak diye korkuyorum :18:

Her ay cekiyorum nerdeyse bunu
kafayı yemek üzereyim.
dün gece 5 te kasıntı ile uyandım.. sanırım uyurken kaşımısım da canımda yanıyordu
kalktım krem sürdüm olmadı..
sonra paumuga batikon sürdün biraz beklettim o iyi geldi
uyumusum..
temizliğime cok dikkat ediyorum sebametin intimi de kullanıyorum bi yAndan
ama kurtulamadım :/

Her ay cekiyorum nerdeyse bunu
kafayı yemek üzereyim.
dün gece 5 te kasıntı ile uyandım.. sanırım uyurken kaşımısım da canımda yanıyordu
kalktım krem sürdüm olmadı..
sonra paumuga batikon sürdün biraz beklettim o iyi geldi
uyumusum..
temizliğime cok dikkat ediyorum sebametin intimi de kullanıyorum bi yAndan
ama kurtulamadım :/

aynen bende sebamed de kullanıyorum o kadar özen gösteriyorum ki hijyanıma yine de kurtulamıyorum şu mantardan
bir geldimi gitmiyor işte tekrarlayıp duruyor
benimde bu aralar çok kötü arttı ya kanatıyorum artık kaşınmaktan her defasında
şu sirkeyi deniyeceğim bende
pamuğa sirkeyi döküp vajinamı silmeyi düşünüyorum bakalım faydası oalcak mı
RABBİM daha büyük dertler vermesin AMİN

fitil,krem ,hap hepsini denedim iflah olmadı:KK43: cinsel ilişki sonrası tekrarlıyor anında. ne yapıcsam bilmiyorum. bıktım gerçelten!!!

mantar illeti bende de olur sürekli...doktara gittiğim..bana dediği sendeki spral çıkmadıkça bundan kurtulamazsın dedi.onu yapmıycama göre mantarla yaşamaya alışcam artık...birde ayaklarınızı yaz-kış sıcak tutmanızı ve taşa oturmamanızı tavsiye ediyorum..bunlarda sebep olabiliyo..

aynen bende sebamed de kullanıyorum o kadar özen gösteriyorum ki hijyanıma yine de kurtulamıyorum şu mantardan
bir geldimi gitmiyor işte tekrarlayıp duruyor
benimde bu aralar çok kötü arttı ya kanatıyorum artık kaşınmaktan her defasında
şu sirkeyi deniyeceğim bende
pamuğa sirkeyi döküp vajinamı silmeyi düşünüyorum bakalım faydası oalcak mı
RABBİM daha büyük dertler vermesin AMİN

Bende aşırı kaşıntı vardı. Halen ilaç kullanıyorum ama, neler denedim neler. Burada yazdığınız her şeyi. Hatta daha fazlasınıda.

1 aydır arkadaşımın önerisiyle SağlıklıPed kullanıyorum. Geçen regl oldum. sağlıklıped gece gündüzünü kullandım. Kaşıntı neredeyse kalmadı. Acayip rahatladım.

Haftaya doktora gideceğim. Ayrıntıları yazarım.

arkadaşlar geçmiş olsun.. bende de vardı. geçti .. ben de dr a gitmiştim. ilaç verdi.fitil verdi krem verdi. bunları denedim.ancak geçmedi.

mutlaka yapıyoruz ama ben şöyle neler yapılması gerekenleri yazıyım.
1-hergün duş alınmalı. çünkü akıntının hepsi çamaşıra çıkmıyor.içinde kalan sıvıda bir yandan devam ettiriyor.tuvalet kağıdıyla vs kurulanmalı.
2-her gün temiz çamaşır giyilmeli.
3-her tuvalete girişinde kurulanmalı.çamaşır temiz tutulmalı.bunun için de günlük ped veya havlukağıt vs konulabilir gün içerisinde değiştirilmesi gerekiyor.tuvaletten çıkarken çamaşırınız,günlük pediniz mutlaka temiz olmalı. gün içerisinde sık sık çamaşır da değiştirebilirsiniz.
4-adı üstünde günlük ped temiz olsa da mutlaka ertesi güne bırakılmamalı, değiştirilmeli.
5-çamaşırlar 60 derecede yıkanmalı.makinenin beyazlar kısmı vs olabilir.
6-Penye çamaşır giyilmeli.
7-Bol ılık su içilmeli.

bunları biliyoruz yaptığımız şeyler ama dediğim gibi sürekli özen gösterilmeli.Geçmiyorsa kadın hastalıkları doğum dr a gidiyoruz. mutlaka krem,fitil ilaç vs verecekler. özenli bir şekilde ilaç tedavisi de 7 maddeyle birlikte yapılmalı. temiz tutmaya dikkat ediyoruz.

geçiyorsa tamamdır. Geçmiyorsa demek ki vücudumuzun başka hastalıkları var demektir veya eşinizden bulaşıyor olabilir.

Bu yüzden dr gidip siz ve eşiniz kan -idrar tahlilleri yaptırın. Yaptırmak istediğinizi söyleyin. önce siz de gidebilirsiniz ama eşiniz de gitmeli mutlaka. bağırsak da iltihaplar veya mantarlar veya mikroplar vs olabiliyor.Bunların ilaç tedavisiyle birlikte geçebiliyor.

çamaşırı o şekilde görmek tam bir kabustu. çamaşırımı her temiz gördüğümde çok mutlu oluyorum.

inşallah siz de kurtulursunuz..

Son düzenleme:
Bu tür tedavilerde üzüm sirkesi daha faydalı oluyor. Ben daha farklı bişeyle kurtuldum. Madura diye bi adada ordaki bitkilerle yapılan tuhaf şekilli birşey. Onun 3'te ikisini falan vajinanın içine yerleştirip birkaç dakika tutuyorsunuz. 2 ay sonunda ne mantar ne de akıntı kaldı. Çok zor durumdaydım kaşıntıdan neredeyse dışarı çıkamayacak haldeydim. O beyaz beyaz parça parça akıntılar da cabası. Kendimden iğrenir hale gelmiştim. İlişkide de canım yanıyordu hele ilişki sonrası acıdan ölüyordum. Çok şükür geçti. Bir de başka etkisi var, bonus gibi :)) daraltmak. O da hediyesi oldu. Tongkat Madura diye bişey kırmızı bi kutuda satılıyor. Puroya benziyor. Yalnız çok ucuz değil onu söyleyeyim ama etkisini düşününce o paradan fazlasını bile feda edebileceğimi biliyorum.

Tongkat Madura nerden temin edebilirim? internet siteleri kapanmış sanırım numaralarına ulaşılmıyor. Siz nasıl almıştınız?

X