Vajinal Mantardan kurtulamıyorum diyenler

İki yıl önce 2 sene matar enfeksiyonu oldum bende maalesef.gitmediğim doktor ve kullanmadığım ilaç iğne kalmadı:KK50:
ama benim inatçı mantar geçmedi bir türlü.en sonunda bir doktora gittim; vajinamın içini batikonla yıkadı ve bunu haftada bir kez tekrarladı.
ve de bana evde vajinama sirkeli su sıkmamı önerdi.
bende yarım çaybardağı suya yarım çay bardağı su ekledim.en büyük boy şırınga aldım eczaneden ve bacaklarımı tavana dikip şırıngayla mümkün olduğunca derinlere sıktım sirkeli suyu ve bekledim bir kaç dakika.tabiki fena yaktı.ama buna dayandım.elma sirkesi kullandım ben.bunu 15 gün boyunca her gün yaptım.
veeeeee sonundaaaaaaaaaa
mantardan eser kalmadııııııııı:KK9:
kurtuldum kaldım ve o gün bu gün vajinam gayet sağlıklı çok şükür:KK9:
Mantardan kurtulamayan arkadaşlar bu tedaviyi 2 yıl ağır mantar enfeksiyonu atlatmış biri olarak size şiddetle tavsiye ediyorum:KK34:
Artık bundan sonrası size kalmış...

bende yeni evliyim ve 2 ayda 2, kez tevai görüyorum fitil ve hap verirdi yine dün aldım bunları kullandıktan sonra geçmezse senin yönteminide denicem. :KK14:

bende uzun süredir mantardan şikayetçiyim.ayda iki defa olurum.ufak bi kaşıntı hissettiğimde kremimi sürüyorum.hastalandığım ilk günde sabah iki akşam iki defa içtiğim ilacım var.nemden tekrarlamasın diye.doktorum 6 aylık ilaç tedavisine başladı.herşeye dikkat ediyorum çamaşır vs.ama okadar ilaç içtim tedavi oldum tamamen kurtulamadım gitti.onu düşünmekten bıktım.doktoruma şeker den olabilirmiş dedim vajinal mantar olmaz dedi başka yerlerde mantar olur dedi.anlamadım gitti nasıl kurtulucam bilmiyorum.

canım bende de aynı sorun vardı doktor bir krem verdi ama krem tam çözüm olmuyor.. pedleri çok sık değiştirmeye başladım ve malum bölgeyi sürekli kuru tutmaya çalşıyorum.. pamuklu günlük ped kullanmalısın bi de. ilişki sonrası da bol su.. şu an iyiyim

merhabalar bendede bir kaç gündür kaşıntı var tuvalete çıkmada yanma oluyor kızarık akıntı var ama aşırı değil birde bir kaç defa pembemsi bir sıvıyla karşılaştım doktora şuan gidemiyorum işten dolayı bilgisi olanlar mantarmı acaba ? antibiyotik alımından sonra arttı birde yıllardır doğum kontrol hapı kullanıyorum şuan etkisi olmuş olabilirmi bazı arkadaşlar bırakın hapı demişler ama polikistik over teşhisinde doktorlar bıraktırmıyorki :KK43:
yardımcı olursanız çok sevinirim günlerdir kaşınıyorum en azından rahatlatıcak bir krem olabilir yada şifalı bitkiler tarzında birşey :KK31:

mantardan çok çeken biri olarak soruyorum bayanlar genital bölge temizliğini nasıl yapıyorsunuz ben 4-5 senedir kuaförde ağda yaptırıyordum sonradan farkettimki her ağdadan sonra kaşıntım oluyor.En son gittiğim doktora sordum ağda yaptırmak mantarı tetikler tamamen temizlenince lazer epilasyonu öneriyorum dedi fakat şu aşamada hem maddi açıdan hemde mantardan tamamen temizlenmediğim için lazer epilasyona cesaret edemiyorum bu kadar yıldan sonra tekrar jiletede dönmek istemiyorum sizler ne önerirsiniz :26:

arkadaşlar bende de mantar var çok kaşınıyor çok akıntım oluyor.defalarca doktora gittim kullanmadığım ilaç kalmadı geçmiyor.1buçuk yıllık evliyim ve çocuğum olmuyor.ve çocuk için tedavi görüyorum aynı zamanda.acaba mantar gebeliği engeller mi bilgisi olan var mı

kızlar ilk defa bir konuya yorum yapıyorum çünkü tecrübelerimi paylaşmak istedim, bende bu dertten çok çektim ne ilaçlar kullandım banamısın demedi ama en son çok güvenilir bir doktorla bu sorunu aştık:) benim mantarım artık kronik hale gelmişti çeşit çeşit krem ilaç fayda etmemişti ta ki travacort krem ve neopenetran fitil kullanana dek birde oral yolla alınacak bi hap verdi ama adını unuttum 4 kapsüldü yanlış hatırlamıyorsam 2şer 2şer içmiştim fitil bitene kadar kullandım kremide düzenli sürdüm doktor 2, 3 günden sonra kremi kullanma dedi ama ben kullandım kortizonlu olduğu için ama hiçbir yan etkisini görmedim hatta bence tedavimdeki en işe yarayan ilaç o :) 1 yıl oldu kurtuldum bu dertten ama günlük ped bağımlısı oldum( ama sadece gündüz, evde kullanmıyorum) duş jelini bıraktım banyoda orayı fazla yıkayarak tahriş etmemeye ve çok fazla lifle yıkamamaya özen gösteriyorum o kısmın florası bozulmasın diye.. çok nadir hafif şiddette kaşıntım oluyor onun nedeni de günlük pedi zamanında çıkaramadıysam hemen travacortu sürüveriorum bazende ilk önce baticonla siliorum sonra krem mucizevi bi şekilde geçio :) ama bence ilk önce bi doktora gidin smear yada akıntı kültürü yaptırın ve ona göre tedavi uygulayın bence anormal bi akıntı yoktu yada koku Allah' a şükür.. inşallah kurtulursunuz kızlar bu dertten :)

arkadaşlar benimde yıllardır kronikleşen mantar rahatsızlığım var. günlük ped kullandım bir kaç yıl o zaman daha da çoğaldığını fark ettim. 3 aydır günlük pedi bıraktım ama ilaç da kullansam dr a da gitsem geçmiyor bir türlü. artık bıktım usandım. kesin çözümü olsa keşke ya. kadın olmak ne zor iş. 2 yıldır da çocuk sahibi olmak istiyoruz eşimle ama henüz daha hamile kalamadım.bu kronikleşen mantardan mı hamile kalamıyorum acaba diye düşünmüyorda değilim. sizce mantar hamileliğe engel midir ????

Kızlar merhaba ; yaklasık 3 ay once mantar olmustum doktora gıttım fıtıl merhem hap verdı kullandım gectı , 2 hafta once vajınamdakı yanma yuzunden doktora tekrar gıttım ıltıhaplanma var dedı celeocın adında krem verdı adını yanlıs hatırlıyo olabılırım :KK43: sırıngasıyla vajınana sıkıyosun neyse ılacı kullandım bıttı doktora kontrole gıttıgımde tekrar bu ılactan ve fıto adında bır krem yazdı ben bunları uyguladıgım ılk gece muthıs bır kasıntıyla sabaha zor cıktım :KK43: suan ısten yazıyorum hala kasıntı ıcındeyım 2 gundur mantar denen ıllet pesımde :KK43: sabah sırkelı su denedım hıc bı faydası olmadı smdı maydonuzlu su ıcıyorum :KK43: Bursadan alternatıf tıp ıle ılgılenen koca karı ılacları hazırlayanan bırılerı varsa yada daha baska bır yardım seklı bulunan varsa lutfen bana yardım edın lutfeen :KK43:

benimde sürekli tekrarlayan vajinal mantarım var kaç defa gittim doktor hap krem neler kullandım ama omuyor işte kaşınıyor ve ben dayanamayıp kaşıyorum yara oluyor kanıyor çok acı çekiyorum ve çok fena akıntım var kuru tutamıyorum o yüzden napcam bilmiyorum önerileriniz var mı

benimde sürekli tekrarlayan vajinal mantarım var kaç defa gittim doktor hap krem neler kullandım ama omuyor işte kaşınıyor ve ben dayanamayıp kaşıyorum yara oluyor kanıyor çok acı çekiyorum ve çok fena akıntım var kuru tutamıyorum o yüzden napcam bilmiyorum önerileriniz var mı

mantarın çok çeşidi var. çoğu doktor kültür incelemesi yapmadan ilaç verip geçiştiriyor. mantara sebep olan mikroorganizma belirlenmeden deneme yanılmaya göre verilen ilaçlar etkili olmuyor maalesef. tavsiyem, imkanlarınız el verdiği ölçülerde donanımlı bir hastanede muayene olmanız ve kültür testi yaptırarak hangi mikroorganizmanın sizde mantara yol açtığını incelettirmeniz. eğer kültür testi yaptırdıysanız ve ona göre verilen ilaçlar bir işe yaramadıysa onun taktiri doktorunuzdadır. ama teşhis doğru konduysa ve uygun ilaçlar verildiyse geçmemesi için hiç bir neden yok. muhtemelen bir yerlerde eksik ya da ihmal var diye düşünüyorum.

merhaba kızlar vajinal mantar oldugundan supehelendim suan bende.belirtileri nelerdir? benim genelde hafif bir akıntım oluyor iç çamaşırımda görüyorum.krem rengi gibi bir renkte bazen hafif kıvamlı sıvı şeklinde.hafif kokulu ağır bir kokusu yok.annemle paylaşmıştım kadınların arada öyle akıntısı olur demişti.bu normal midir? mantarın belirtilerini bilmiyorum.reglin son günlerinde hemen sonrasinda idrarda vajinada hafif yanmam var.pedden tahriş olmuş olabilir mi?

merhaba, konu hakkaında yazıları görünce banada yardımcı olabilirsiniz diye düşündüm. daha önce mantar enfeksiyonu geçirdim ve ilaç tedavisi ile temizlendi. şu anda tekrar başladı,ilaç kullanmadan geçme ihtimali varmı? vucud bağışıklık sistemim kendi kendine düzeltebilirmi?

arkadaşlar merhaba , ben de bir süreodir mantarla uğraşıyorum. peynir gibi parça parça kimi zaman beyaz kimi zamanda yeşilimsi bi şekilde geliyordu, en kötüsü de koku olması... dr a gittim ve bana mantar dedi... 2 kapsullük f....n, 2 kapsüllük gyno-...xin fitil, bir de oceral krem verdi. hapı kullandım diğerini gelecek hafta iceceğim. benim iki sorum olacak...
hapı içtikten sonra nerdeyse baya büyük parçalar halinde geldi acaba haptan dolayı mı?
bir de kreemi nasıl kullanıcaz yani sadece vajinin kenarına ve etrafına mı yoksa içine de mi süreceğim kullanan varsa cevap yazarsa çok sevinirim,
fitiilide 3 günde bir kullanacağımı söyledi eczacı... inşaallah bi faydası olur... şimdiden çok teşekkür ederim

arkadaşlar bende çok ama çok çektim taki benim geçene kadar ama neler neler denedim bende civanperçeminden tutunda yoğurt,sirke,karbonat neler neler. en sonunda bi doktor bana biokadin diye bi fitil verdi gece yatarken uygula dedi. ve 2 kapsüllük hani şu her mantar rahatsızlığı olana verilenden verdi ama geçmiyceğini biliyodum çünkü o ilacı kullandım geçmedi bide krem verdi herkese verilenden. ama birtek biokadin adlı ilaç bana yaradı aynı tentirdiyot gibi kokan ve eriyince ona benziyen değişik bişey o geçirdi. ben geçmez diye bakıyodum ama akıntı azalınca anladım şimdi ağır antibiyotik kullanmadığım sürece sıkıntım yok. ama vücudum zayıf düştüğü anda tekrarlıyor vücut ile ilgili malesef o yüzden ayaklarımı hep sıcak tutuyorum ve pamuklu iç çamaşırı kullanıyorum aşırı suyla yıkamıyorum bunları yaparsam sıkıntım bitiyor çok şükür hepinize geçmiş olsun insanın özel hayatını normal hayatını etkileyen bi rahatsızlık hele o koku dışarı çıkmaya korkuyodum o derece yanımda yedek iç çamaşır taşımadan gidemiyodum biyere. :KK14:

arkadaşlar lütfen kremin kullanış şeklini yazar mısın kullanmya başlayamadım sizden bi yol göstermenizi rica ediyorum :KK5::KK5:

X