Vajinal Mantardan kurtulamıyorum diyenler

offf bu mantar felaket bir şey ya!

Fakat sebebini bulduktan sonra mantarsız bir yaşamda mümkün :)

Bir dönem ben sürekli oluyordum her ay tekrarlıyordu. Doktor yaptığı tahlil sonucunda kanımdaki şeker oranını yüksek buldu ve bir hap verdi ondan sonrada bir daha olmadım taakii yeni bir doğum kontrol hapına başlayana kadar (tabi hemen onu bıraktım).

Mantarı hem şeker hemde bazı doğum kontrol hapları tetikliyor.

Bunun dışında doktorum beni özellikle kuaför salonlarındaki tehlikelere karşı uyarmıştı.Yapılan ağdaların mantar ve diğer bakterilerin oluşumu için harika bir ortam hazırlaması ve hiç hijyenik olmaması çok dikkat etmemiz gereken bir konu. Eğer kuaföre gidiyorsanız kendi özel ağdanızı muhakkak alın ve sadece onu kullanın.

Kesinlikle pamuklu iç çamaşırı kullanın ve günde bir kaç kez değiştirin.
Sentetik iç çamaşırı cilde nefes aldırmaz ve bakteri oluşumu için nemli bir ortam hazırlar böylelikle de mantar oluşumu için en iyi zemin hazırlanmış olur.
Aynı şekilde piyasadaki pedlerde sentetik ve plastikten meydana geldiği için onlarda mantar oluşumu için en iyi zemini hazırlar bu yüzden tamamen pamuktan meydana gelen pedleri kullanın mesela Masmi.

fitil,krem ,hap hepsini denedim iflah olmadı:KK43: cinsel ilişki sonrası tekrarlıyor anında. ne yapıcsam bilmiyorum. bıktım gerçelten!!![/

Peki ilişki sırasında batma ve yanma hissi oluyo mu sende? Adamdan kaçıyorum artık yaa sinir oluyorum. İlişki sırasında sürekli batma ve yanma hissi. Ayrıca eşim boşaldığı sırada felaket bir yanma hissim var. Nerdeyse ağlayacağım acımdan. Nasıl çözeceğim bu sorunu bilmiyorum. Doktor ketoral fitil krem ve hap seti verdi. Kullandım ama nafile :KK14::KK14: Bide bazen gece yanma acısına uyanıyorum. Doğru düzgün oturamıyorum bile yanma hissinden. Ama maydonoz kaynatıp içince o yanma geçiyo. Sonra bidahaki ay sar başa...

Sürekli tekrar eden mantarın şeker hastalığı belirtisi olduğunu okumuştum,ama testlerde hiç bir şey çıkmadı.
Siz neler yapıyorsunuz mantar tekrarlandığınızda,paylaşalım.

Benimde böyle bir sorunum vardı ama artık yok kullandığım bir ürün var eğerki isterseniz benimle irtibata gecebilirsiniz.

bende uzun süredir mantardan şikayetçiyim.ayda iki defa olurum.ufak bi kaşıntı hissettiğimde kremimi sürüyorum.hastalandığım ilk günde sabah iki akşam iki defa içtiğim ilacım var.nemden tekrarlamasın diye.doktorum 6 aylık ilaç tedavisine başladı.herşeye dikkat ediyorum çamaşır vs.ama okadar ilaç içtim tedavi oldum tamamen kurtulamadım gitti.onu düşünmekten bıktım.doktoruma şeker den olabilirmiş dedim vajinal mantar olmaz dedi başka yerlerde mantar olur dedi.anlamadım gitti nasıl kurtulucam bilmiyorum.

Bende bu tarz şikayetlerden bıkmıştım ama artık hiçbirisi yok şükürler olsun benimle irtibata gacerseniz kesinlikle çözümü var ve muhakkak kurtulucaksınız emin olun..

fitil,krem ,hap hepsini denedim iflah olmadı:KK43: cinsel ilişki sonrası tekrarlıyor anında. ne yapıcsam bilmiyorum. bıktım gerçelten!!![/

Peki ilişki sırasında batma ve yanma hissi oluyo mu sende? Adamdan kaçıyorum artık yaa sinir oluyorum. İlişki sırasında sürekli batma ve yanma hissi. Ayrıca eşim boşaldığı sırada felaket bir yanma hissim var. Nerdeyse ağlayacağım acımdan. Nasıl çözeceğim bu sorunu bilmiyorum. Doktor ketoral fitil krem ve hap seti verdi. Kullandım ama nafile :KK14::KK14: Bide bazen gece yanma acısına uyanıyorum. Doğru düzgün oturamıyorum bile yanma hissinden. Ama maydonoz kaynatıp içince o yanma geçiyo. Sonra bidahaki ay sar başa...

Benim kullandığım ürünle bu sorunlarınızdan tamamen kurtulacaksınız benimle irtibata gecebilirsiniz..

Bunun kesin çözümü var ve bende bunlardan çok sikayetciydim ama artık yok ve bundan kurtulmak isteyen arkadaşlar benimle irtibata gecerseniz menun olurum..

anyon neden burada yazmıyorsun belliki aynı sorun herkeste var. bende yıllardır var ve ne kullandıysam işe yaramadı. çok dirençliler.

Son düzenleme:
idilhara arkadaşım bendeki sorun tamamen geçti ve ben bu dertten kurtuldum sizinlede paylaşmak isterim tşk.

Sürekli tekrar eden mantarın şeker hastalığı belirtisi olduğunu okumuştum,ama testlerde hiç bir şey çıkmadı.
Siz neler yapıyorsunuz mantar tekrarlandığınızda,paylaşalım.

ben çok çektim bu konuda bir sene kter tedavisi gördüm neler denedim neler yürüyemez hale geldim ama Allahıma şükür iyiyim bir ürünle tanıştım ve kurtuldum eğerki sizde isterseniz benimle irtibata gecebilirsiniz numaramıda .

Aynı şikayet işte hep,
Özelliklede ilişkiden sonra yanma, ve tatlı tatlı bi kaşıntı var. Aynı şekilde akıntılarımda, neyseki doktorun verdiği kremden sonra pek bi şey kalmıo, ama kremi mutlaka ayda 2-3 kez kullanmak zorunda kalıyorum

krem markası vermenizde sakınca yoksa yazabilirmisiniz

anyoncum ticari bişey mi yapıosun bu işte bi çelişki var. varsa ilacın ismini soyle. bi kadın numarasını nete kolay bırakmaz ki bende netten numara alıp arama yapmam. madem buradan yazmıyosun özele yaz. neymiş ürün nasıl temin olunurmuş...

dermo rest dermo troysd du... funit , ornisid de hap. yazım yanlıslığı olabilir.yada harf hatası. googleden arayın bakın işte.
anyon cvp vermemiş...

geçmedi geçmiyorr ömür boyumu böyle devam edecek bilmiyorum dün tekrar doktora gittim hiç birşey demedi ilaçlarını kullanmaya devam et 4 hafta sonra geçmezse gel diyor ben bir gece dayanamıyorken 4 haftayı nasıl bekliyim sinirlerim alt üst oldu günlük yaşam diye bişey kalmadı sadece uyumak istiyorum sabahlara kadar oturuyorum bu arada iyi gelir diye maydanoz suyu ve yoğurt tüketiyorum artık napıcamı bilmiyorum

geçmedi geçmiyorr ömür boyumu böyle devam edecek bilmiyorum dün tekrar doktora gittim hiç birşey demedi ilaçlarını kullanmaya devam et 4 hafta sonra geçmezse gel diyor ben bir gece dayanamıyorken 4 haftayı nasıl bekliyim sinirlerim alt üst oldu günlük yaşam diye bişey kalmadı sadece uyumak istiyorum sabahlara kadar oturuyorum bu arada iyi gelir diye maydanoz suyu ve yoğurt tüketiyorum artık napıcamı bilmiyorum

canım doktora smear testi yaptırmak istediğini söylesene bi. Baksınlar bakalım mantarın çeşidi nedir. Ona göre miligramı yüksek bi ilaç verir. Bendede var mantar. İlk gittiğimde ketoral verdi. Sıkıntımın çoğu gitti ama tam olarak sorun çözülmedi. Başka doktora gittim. Hemen smear istedi. Patolojiye gönderdi. Ketorale göre mg.ları daha yüksek 1 ilaç ve 2 kutu fitil verdi. Eskiye göre daha iyiyim. patoloji sonucum çarşamba günü çıkacak. Ona göre tekrar doktorla görüşeceğiz. Bana son verilen ilaçlar sonax, gyno lomexsin, miko penotrandı sanırım biride 1200mg dı. Krem olarakta travazol verdi. Bana daha iyi geldi gibi geliyo. Bakalım çarşamba günü akşam belli olacak sonuç

canım doktora smear testi yaptırmak istediğini söylesene bi. Baksınlar bakalım mantarın çeşidi nedir. Ona göre miligramı yüksek bi ilaç verir. Bendede var mantar. İlk gittiğimde ketoral verdi. Sıkıntımın çoğu gitti ama tam olarak sorun çözülmedi. Başka doktora gittim. Hemen smear istedi. Patolojiye gönderdi. Ketorale göre mg.ları daha yüksek 1 ilaç ve 2 kutu fitil verdi. Eskiye göre daha iyiyim. patoloji sonucum çarşamba günü çıkacak. Ona göre tekrar doktorla görüşeceğiz. Bana son verilen ilaçlar sonax, gyno lomexsin, miko penotrandı sanırım biride 1200mg dı. Krem olarakta travazol verdi. Bana daha iyi geldi gibi geliyo. Bakalım çarşamba günü akşam belli olacak sonuç

Doktor olarak özel bir doktora gitmek istiyorum bana 4 hafta sonra gel olmazsa smear yaparız diyor ben 4 hafta nasıl dayanacaksam bana zolax vermişti 1,4,7,20. günlerde iç dedi ama ben hergün içtim dün bunu söyleyince artık içme dedi haftaya bir tane al geri kalanıda haftada bir kez al dedi işte bir ay sonra geçmezse gel dedi :KK47: ben ölüyorum adam bana diyor bir ay sonra tabi ben başka başka doktor diyorum ama burdaki hastanede tek doktor var o da hep hamilelerle ilgileniyor :KK50::KK50: başka bir şehirde doktor bakıcam :KK50::KK50:

Benim dediğim ilaçlarıde internette araştırınca hep belirli gün aralıklarıyla kullanıldıkları yazıyor. özellikle zolax ın ama doktor bana hiç öyle bişey demedi. Ben her sabah kahvaltıdan sonra 1er tane içtim 7 gün boyunca. Fitilleride aynı şekilde her gün kullandım. Bakalım benimkide geçti mi geçmedi mi tam belli değil. Çarşamba belli olacak. Bende devlet hastanesine gidiyorum. Ama memnun kaldım doktordan. Bayaa ilgilendi.

Benim dediğim ilaçlarıde internette araştırınca hep belirli gün aralıklarıyla kullanıldıkları yazıyor. özellikle zolax ın ama doktor bana hiç öyle bişey demedi. Ben her sabah kahvaltıdan sonra 1er tane içtim 7 gün boyunca. Fitilleride aynı şekilde her gün kullandım. Bakalım benimkide geçti mi geçmedi mi tam belli değil. Çarşamba belli olacak. Bende devlet hastanesine gidiyorum. Ama memnun kaldım doktordan. Bayaa ilgilendi.

Canım ben bugün biraz iyiydim ilaç içmedim krem sürmedim ama sabahtan beri yoğurt yiyorum yoğurdun suyunu içiyorum maydonozun suyunu içiyorum yoğurdum ev yoğurdu bunlar mı iyi geldi bilmiyorum bu gece rahat uyursam eğer gerçekten çok mutlu olucam hataa regl bitti diye banyo yapmam gerekiyor ama onuda sabaha bıraktım umarım geçmiştir bu hastalık çok fena günlük hayat diye birşey kalmıyor iş ev herneyse umrunda olmuyor psikilojikmen çöküyorsun resmen ben çok çektim ağladım sızladım umarım geçmiştir tek dileğim tek duam bu ve inşallah seninkide geçmiştir gelişmelerden haberdar edelim birbirimizi sabaha kaşıntısız çıkarsak tamamdır inşallah :KK76::KK34:

sabaha kaşıntısız çıktım gece banyo yapıp bugün de orucumu tuttum yoğurt mucizesi ve tabiki maydonoz suyu

Aslında regl dönemimde bitti yaaa onun da etkisi olabilir sonuç olarak ben bugün gayet iyimmmm çok şükür

Rabbim bu mübarek günlerde hepinizin şifasını verir inşallah :KK16:

VAJİNAL MANTARDAN NASIL KURTULUNUR..

1- sürekli çamaşırlar değiştirilmeli , organ kuru tutulmalı, çamaşırlar yüksek ısıda yıkanmalı
2- sürekli kaşınmak mantarın daha hızlı daha büyük alana yayılmasına neden olur..
3-mantar hastalığına kapılmak istemiyosanız ; banyo dışında vajina yıkanmamalı. ıslak mendil kullanılmamalı. sabun-deterjan vagina florasını bozup mantara meyilli olmasına neden olur.

İLAÇLAR kombine kullanılmalı.. Sanıldığının aksine MANTAR KREMLERİ,mantar hastalığının sürekli vajina da tekrarlamasına neden olur!!!!

İLAÇLAR:
ORNİSİD TAB
2X2
NEO-PENATRON OVÜL
2X1
FLUCAN 2 KAP.(Eşinizle birlikte kullanın ve mutlaka 1hafta sonra tekrarlayın)
haftada x 1

önemli not 1: ilaçlar bitene dek bırakmayın, ve eşinizle cinsel ilişkiye girmeyin
2: illa da vajinayı yıkamalıyım diyorsanız , Sebamed in vajina yıkama jeli var onu alın( en azından asitlik oranı aynı)

Başka bir hastalıktan kaynaklanmıyorsa,
KESİN ÇÖZÜMDÜR GEÇMİŞ OLSUN...

X