Vajinal Mantardan kurtulamıyorum diyenler

MERHABA BENDE HEM MANTAR HEMDE İLTİHAB VAR DEDİ DOKTOR CANESTEN KREMLE SABU VERDİ BANA KIZ OLDUGUM ICIN YOKSA FİTİL VERCEKDİ KASINMA FALAN YOK YUMURTALIKLARA VEYA BASKA RAHİME FALAN ZARAR VERMEZ DEGILMI UZUN SUREDİR DEVAM EDİYOR KORKUYORUM :s

Akşam salatama bolca sirke ekledim ve suyuma ekledim. Arkadaşların söylediği gibi sirkeli suyla yıkayabilirsiniz. Birde battiyot (batticon hepsi aynıymış) bunların bana yararı oldu.

vajinal mantar bende de var kızlar ketoral bitkisel şampuanla mutlaka o bölgeyi banyo sırasında yıkayın inan çok rahatlatıyor

mantar bende de oluyor... hamile olduğum için fitili üç kereden fazla kullanma dedi...kullandım ama çok korkarak...

dün yine oldu... bir damlacık kolonya sürdümaşırıyaktı ama iki üç saniyede yanması geçti... ve dünden beri hiç kaşıntım olmadı..
yine olursa yine kolonya sürmeyi düşünüyorum...abisi doktor olan bir arkadaşım tavsiye etmişti kolonyayı...herhalde kötü bişey olsa etmezdi gibime geliyor...

TEDAVİ
Vajinal mantar enfeksiyonlarının tedavisi hem çok kolay hem de zordur. Tedavi ile akut şikayetler büyük ölçüde giderilir. Ancak hastaların %5-25′inde hastalık daha sonra tekrarlar. 1 yıl içinde en az 4 defa kandidazis atağı geçirilir ise bu durumda tekrarlayan enfeksiyonladan söz edilmektedir. Bu yeniden atakların nedeni mantar mayalarının vajinadaki sağlam dokuların içine girerek derinlere kadar ilerlemesi ve burada sessiz kalmaları ve ilaçlardan da etkilenmemesi olarak açıklanmaktadır.

vaj**na hücreleri sürekli bir yenilenme içinde bulunduğundan üstteki hücreler dökülüp alttaki hücreler yüzeye çıktıkça bu mayalarda yüzeye yaklaşmakta ve uygun ortam bulduğunda yeniden enfeksiyona neden olmaktadır. Bu duruma invazif kandidiyazis adı verilir. İnvazif kandidiazisin önlenmesinde predispozan faktörlerin ortadan kaldırılması şarttır.

Tedavide hem sistemik hem de lokal ilaçların kullanılması gereklidir. Lokal ilaçlar hem vajinal ovül (fitil) hem de krem şeklinde olabilir. Tekrarlayan enfeksiyonlarda ise bazı yazarlar eş tedavisi gerektiğini düşünmektedirler. Kronik bir enfeksiyon yoksa eş tedavisi gerekli değildir.

Ağızdan alınan sistemik tedavide tek günlükten 1 haftalığa kadar tedavi protokolleri ve ilaçlar mevcuttur. Aynı durum vajinal ovüller için de geçerlidir.

Tedavi esnasında naylon giysiler giyilmemesi, çamaşırların pamuklu olması, kaynatarak yıkanması ve buharlı ütü ile ütülenmesi, dar giysilerden kaçınılması, vajinanın su ile yıkanmaması bunun yerine nötr pH derecelerine sahip ve bu amaçla üretilmiş sıvı sabunların kullanılması tedaviyi kolaylaştırır

Son düzenleyen: Moderatör:
merhaba bendede aynı sorun var okuduğum kadarıyla belirtiler mantar olduğu yönünde fakat akıntının rengi yeşil gibi koyu bir renk bu normalmi yardımcı olursanız cok sevinirim

7 aylık hamileyim vajinamda mantar var.tatlı kaşınıyor ve her ilşkiye girerken yanıyor.bu dertten muzdarp olan var mı ne yapıyor

bende 3 yıl önce ameliyat oldum doktorun verdiği 12 günlük antibiyotik kullanırken olmuştum. 3. kez doktor değiştirdim. ve çok fazla kaşıntım oluyor, akıntımda var. İstanbul Avrupa yakasında bana tavsiye edebileceğiniz doktor var mı? çok acil yardım lütfen:KK43: kaşıntılarım çok fazla..

aynı dert bende de var ... Ben ayda bir penisilin kullanıorum onun da etkısı olabılır mı kı acaba :S ? sayfanın baslarında batıcon dan bahsedılıyo ama ctesı doktora gıdecegım bakalım ona da soracam. evlendıgımden berı cekıorum, ılk zamanlar doğum kontrol habından oluodu onu kestık sımdıde ıgneden dolayı mı ? sızınle paylasacamm ...

Ben de her ay mantar vardi,doktora gitmekten de biktim artik ..Kendim internetten arastirdim ve ilac krem fitil eczaneden aldim,kullaniyorum.En son kasinma yanma baslayinca fitil kullanmadim sadece fluzol diyen 2 li kapsul ve travegen kremin kullandim ,gecti ,iyilesti.insallah tekrarlamas dilerim hepinize...

bende bugün mantardan ötürü doktora gittim bana gyno- limexin krem ile flu bilmemn ne diye iki kapsül ilaç verdi. yalnız dikkat edilecek birşey söyledi sizlerle de paylaşmak istedim.

travazol kullanıyordum ben eski doktor vermişti mantar için bana yeni doktor kullannma onu dedi. çünkü travazol ve türevleri deri mantarı için kullanılır , vajen mantarı kremleri farklıdır dedi , eğer travazol kullanırsan vajen mukozasına zarar verirsin dedi. bu kendi verdiğinde zaten vajinal krem yazıyor buna dikkat et doktorlar önemsemiyor hastaları önüne gelen mantar kremini yazıp veriyorlar dedi. bende kaç tüp travazol bitirmiştim üzüldüm oysa..ph ları farklı vs birssürü şey söyledi hatırlamıyorum ama sizlerde doktorunuza danışın isterseniz.

Bağışıklık düşünce ortaya çıkıyor hemen. Önce bağışıklığı arttırma ondan sonra krem falan sürmek lazım yoksa hiç bi şey olmuyor :KK43: Kanser bile bir mantar hastalığı türü bunu biliyormuydunuz bağışıklık sistemi zayıflayınca ortaya çıkıyor işte. Bağışıklığı arttırmak için ben propolis tableti kullanıyorum arkadaşlar. Krem olarak da sağlıkçı bir arkadaşım aloe vera kremi önerdi bu gibi enfeksiyon rahatsızlıkları için çok iyi olduğunu söyledi onu kullanıyorum çok da memnunum.

Ben şu an karbonatlı su içiyorum, her sabah aç karnına. 1 ay önce yine başlamıştı benim mecburen ilaç kullandım, geçti. Karbonatı kullandıktan 1-2 hafta sonra yine akıntı olmaya başladı, galiba şu an arınma sürecinden geçiyor. Ayak mantarına karbonat zaten iyi geliyormuş. O zaman diğer mantar türlerine de iyi gelir. :) Bir gelişme olup olmadığı ile ilgili tekrar yazarım.

Son düzenleme:
Ben şu an karbonatlı su içiyorum, her sabah aç karnına. 1 ay önce yine başlamıştı benim mecburen ilaç kullandım, geçti. Karbonatı kullandıktan 1-2 hafta sonra yine akıntı olmaya başladı, galiba şu an arınma sürecinden geçiyor. Ayak mantarına karbonat zaten iyi geliyormuş. O zaman diğer mantar türlerine de iyi gelir. :) Bir gelişme olup olmadığı ile ilgili tekrar yazarım.

Sodyum bikarbonat eski tabirle cep sodası :) Deva olmadığı hastalık yok gibi bir şey düzenli olarak kullanmaya devam et faydasını görürsün. Tümörlerin bile küçülmesini sağlayan mucize bir şey.

Sodyum bikarbonat eski tabirle cep sodası :) Deva olmadığı hastalık yok gibi bir şey düzenli olarak kullanmaya devam et faydasını görürsün. Tümörlerin bile küçülmesini sağlayan mucize bir şey.

Evet, birçok yazı okudum, gerçekten faydaları çok. İnşallah bana da faydası olacak. :)

Asla sentetik ic camasiri ve tanga giymeyin , nimus yikama jeli kullanin bolgeyi kuru tutun eger kasinti varsa neopenotrAn fitil eczaneden ayaklarinizi usutmeyin bide islak mayoyla uzun sure kalmayin ben yaz kis asla havuza girmiyorum kendi evimin havuzu dahil :))

Bayanlar merhabalar öncelikli olarak hepinize acil şifalar dilerim. Yaklaşık 2 yıl önce bende de sürekli tekrarlayan C.albicans vardı özellikle pms ye benim için yeni bir anlam kazandıracak kadar çok kaşıntı oluyordu regl öncesi. İnternet üzerinden bazı makalelere ulaştım, her ay adet olup içimiz temizlenirken neden tekrar ediyor bu bakteri dedim ve 2 ay üst üste sadece adet döneminin ortasında daha önce doktorum tarafından defalarca verilmesine rağmen şikayetimin tekrarlamasına engel olamayan hapı aldım. İç çamaşırının pamuklu olmasından, kokulu/renkli pedlerden uzak durulmasından bile bahsetmeye gerek yok sanırsam. Bu geçen 2 yıl içerisinde radyoterapi gördüm, vücut direncim zayıfladı ama işin ilginç yanı C.albicans tekrarlamadı. Umarım en kısa sürede bu dertten sizler de kurtulursunuz.

Karbonatlı su bende işe yaradı, isteyen arkadaşlar deneyebilirler. Günde 1 çay kaşığı kullandım. İsteyen 1 su bardağına ekleyebilir, isteyen su şişesine ekleyip gün içinde tüketebilir. Facebook kullananlar Kemal Milar diye aratıp, yorumlara bir göz atın. :) Hala devam ediyorum. Bazen unuttuğum oluyor.

ben az önce duşta sirkeli suyla dışını kaşınan yerleri güzelce yıkadım. aşırı kaşıntım yoktu zaten ama şu an hiç yok. yaktı tabi biraz ama. sirekli suyun bir zararı olur mu kızlar? hani içine şırıngayla sıkan falan varmış ne bileyim korkuttu bu beni biraz.

X