Vajinal Mantardan kurtulamıyorum diyenler

bende sadece bulantı yapıyor gece yatmadan önce içiyorum o sorunu öyle hallettim..bende sürekli bir yanma sık idrara çıkma durumu oluyor ara ara bıktım valla artık sürekli evde ilaçlarım mevcut idrar yolları enfeksiyonu ne yapsam etkilemedi yanma vs oldumu hemen ilaç içiyorum geçiyor yine 1 günde..

ben gece yatarken içsem bile mide bulantısı baş ağrısıyla uyanıyorum bide bazen unutuyorum içmeyi gerçi unutunca ertesi gün 2 tane içiyosun ama bide ilacı bıraktıktan sonra hemen hamile kalman çok zor oluyo onun için ben korunmuyorum eşim korunuyo

vajinal mantarın adeti geciktirdiğini hiç duymadım canım, bu konuda bir fikrim yok :26:
adetin stres ya da mevsim şartları yüzünden gecikmiş olabilir,
ya da gebelik ihtimalin olabilir mi?

Yok ihtimal canım bekarım. geç kaldı derken havalar ısındı ya benim hep 1-2 gün önce olurdu yeni ısınınca havalar.ağrı var her an olcak gibi olmuyor.bende acaba bir ilgisi varmı diye düşündüm.

Yok ihtimal canım bekarım. geç kaldı derken havalar ısındı ya benim hep 1-2 gün önce olurdu yeni ısınınca havalar.ağrı var her an olcak gibi olmuyor.bende acaba bir ilgisi varmı diye düşündüm.

hmm anladım canım, benim de oluyor bazen,
çok stresliydem ya da mevsim geçişlerinde 2-3 gün geç ya da erken oluyor ve acaip sıkıntı veriyor
biran önce olup kurtulmanı dilerim
:KK34:

bende yenı uyeyım bende de gecmeyen kaşıntılar var artık dayanılmaz olmaya başladı ilaç kullanmak istemıyorum doğal önerebilceniz neler var yardımcı olabilirmisiniz?

Kizlar mantardan kurtulmanin tek caresi kullanilan ilaclardan sonra, camasirlarin kaynatilmasidir.. bu yapilmadigi taktirde 50% tekrarlama riski vardir. Tam kurtuldum derken tekrarlamasinin tek sebebide budur.

Camasirlarin hergun degistirilmesi ve kayanatilmasi aksatilirsa maalesef sonuc husran kizlar..

bende bu illeti geçiriorum ilk defa oldum kaşıntıyı hiseetiğimde hemen ertesi gün doktora gittim.antibiyotikten olmuş iilk gün zaten sabaha kadar uyutmadı bana bi ilaç verdi 1 ni içip diğerini haftaya içiosun bide krem verdi ama malesef tatmin etmemişti sirkeli ılık su yaptım doktor demişti zaten inanırmısınız acayip rahatlattı kaşıntı falan kalmadı...yinede kremi kullanıp kuru tutmaya çalışıorum..

bende 1 senedir çekiyorum. gitmediğim dr. kullanmadğım ilaç kalmadı. hatta bir doktor vulvodini dedi. ama mantar da var dedi. 15 günlük fitil verdi. akıntım geçti saylırı ama acıması, yanması geçmiyor. bu gün aradım yine. vulvadini diyor. tedavisi yokmuş :KK43: çok canım sıkkın bilgisi olan varsa vulvodini ile ilgili cevpa yazsın. aynı mantar benziyo ama mantar ilaçları kullandım geçmiyor :KK43:( daha evlenmedim. çocuğum olsun istiyorum :KK43:(

mehb bendede aynı dert var dr. gittim tek alımlık bi ilaç verdi.d. sordum adetliyim bunu kullansam bişi olur mu diye kullan sorun olmaz dedi ve kullandım ama adetim kesildi 2 gün adet gördüm.bu durumun bana zararı olur mu...çocuk istiyorum zaten adet düzensizliği filan başlauabilir mi bi de tam adetim bitmediği için içimde pislik kalma ihtimali var mı ne yapmam lazım bu konuda yardım ederseniz sevinirim lütfennnn....

sirkeli su ile o bölgenizi yıkayın, her vc ye girdiginizde yarımlitre suya 1 yemek kaşıgı oranında kullanın, bende cok fazla olurdu.. idrar yolu enfeksiyonunada cok iyi geliyor...benim her ay tekrarlayan bir sorunumdu, fakat çok şükür bu işlemi yaptıgımdan beri şuana kadra hiç bir sorun yaşamadım.ben cok antibiyotik kullanırdım ondan oldu...ayrıca her sabah akşam aç karnına 1 yemek kaşıgı sirke içip üstüne 1 bardak su içiyorum,oda çok iyiymiş diye duydum

Son düzenleme:
ben de en son 3 sene önce 2 ay uğraştım mantarla,hem de Ankaradaydım evimden uzak.Elimden geldiğince hijyene dikkat ediyodum ama özellikle gece o kaşınmalar ve yeşilımsı su öldürüyodu beni.kullanmadığım ilaç, merhem kalmadı.Bir tek fitil kullanmadım,kullanamadım ama geçmedi meret.En son Batikonla sildim sık sık.özellikle akşamları,arkasından da bolca bebe pudrası sürdüm ve 2 gün içinde kesildi kaşıntılarım ve bidaha tekrarlamadı:)çok yıkamamak,sabunlamamak lazımmış genital bölgeyi,bende aksine o kadar çok dikkat ediyodum ki temiz olsun diye..neyse umarım herkes bu sıkıntıdan kurtulur ve bidaha tekrarlamaz:)

İki yıl önce 2 sene matar enfeksiyonu oldum bende maalesef.gitmediğim doktor ve kullanmadığım ilaç iğne kalmadı:KK50:
ama benim inatçı mantar geçmedi bir türlü.en sonunda bir doktora gittim; vajinamın içini batikonla yıkadı ve bunu haftada bir kez tekrarladı.
ve de bana evde vajinama sirkeli su sıkmamı önerdi.
bende yarım çaybardağı suya yarım çay bardağı su ekledim.en büyük boy şırınga aldım eczaneden ve bacaklarımı tavana dikip şırıngayla mümkün olduğunca derinlere sıktım sirkeli suyu ve bekledim bir kaç dakika.tabiki fena yaktı.ama buna dayandım.elma sirkesi kullandım ben.bunu 15 gün boyunca her gün yaptım.
veeeeee sonundaaaaaaaaaa
mantardan eser kalmadııııııııı:KK9:
kurtuldum kaldım ve o gün bu gün vajinam gayet sağlıklı çok şükür:KK9:
Mantardan kurtulamayan arkadaşlar bu tedaviyi 2 yıl ağır mantar enfeksiyonu atlatmış biri olarak size şiddetle tavsiye ediyorum:KK34:
Artık bundan sonrası size kalmış...

sirkeli su da elma sirkesi mi daha faydalı olur üzüm sirkesimi

Bu tür tedavilerde üzüm sirkesi daha faydalı oluyor. Ben daha farklı bişeyle kurtuldum. Madura diye bi adada ordaki bitkilerle yapılan tuhaf şekilli birşey. Onun 3'te ikisini falan vajinanın içine yerleştirip birkaç dakika tutuyorsunuz. 2 ay sonunda ne mantar ne de akıntı kaldı. Çok zor durumdaydım kaşıntıdan neredeyse dışarı çıkamayacak haldeydim. O beyaz beyaz parça parça akıntılar da cabası. Kendimden iğrenir hale gelmiştim. İlişkide de canım yanıyordu hele ilişki sonrası acıdan ölüyordum. Çok şükür geçti. Bir de başka etkisi var, bonus gibi :)) daraltmak. O da hediyesi oldu. Tongkat Madura diye bişey kırmızı bi kutuda satılıyor. Puroya benziyor. Yalnız çok ucuz değil onu söyleyeyim ama etkisini düşününce o paradan fazlasını bile feda edebileceğimi biliyorum.

İki yıl önce 2 sene matar enfeksiyonu oldum bende maalesef.gitmediğim doktor ve kullanmadığım ilaç iğne kalmadı:KK50:
ama benim inatçı mantar geçmedi bir türlü.en sonunda bir doktora gittim; vajinamın içini batikonla yıkadı ve bunu haftada bir kez tekrarladı.
ve de bana evde vajinama sirkeli su sıkmamı önerdi.
bende yarım çaybardağı suya yarım çay bardağı su ekledim.en büyük boy şırınga aldım eczaneden ve bacaklarımı tavana dikip şırıngayla mümkün olduğunca derinlere sıktım sirkeli suyu ve bekledim bir kaç dakika.tabiki fena yaktı.ama buna dayandım.elma sirkesi kullandım ben.bunu 15 gün boyunca her gün yaptım.
veeeeee sonundaaaaaaaaaa
mantardan eser kalmadııııııııı:KK9:
kurtuldum kaldım ve o gün bu gün vajinam gayet sağlıklı çok şükür:KK9:
Mantardan kurtulamayan arkadaşlar bu tedaviyi 2 yıl ağır mantar enfeksiyonu atlatmış biri olarak size şiddetle tavsiye ediyorum:KK34:
Artık bundan sonrası size kalmış...

Demek sirkeli su ve batikon :44: daha önce hiç duymamıştım. mantarınızdan kurtulduğunuza da çok sevindim.

FONT]
Bu tür tedavilerde üzüm sirkesi daha faydalı oluyor. Ben daha farklı bişeyle kurtuldum. Madura diye bi adada ordaki bitkilerle yapılan tuhaf şekilli birşey. Onun 3'te ikisini falan vajinanın içine yerleştirip birkaç dakika tutuyorsunuz. 2 ay sonunda ne mantar ne de akıntı kaldı. Çok zor durumdaydım kaşıntıdan neredeyse dışarı çıkamayacak haldeydim. O beyaz beyaz parça parça akıntılar da cabası. Kendimden iğrenir hale gelmiştim. İlişkide de canım yanıyordu hele ilişki sonrası acıdan ölüyordum. Çok şükür geçti. Bir de başka etkisi var, bonus gibi :)) daraltmak. O da hediyesi oldu. Tongkat Madura diye bişey kırmızı bi kutuda satılıyor. Puroya benziyor. Yalnız çok ucuz değil onu söyleyeyim ama etkisini düşününce o paradan fazlasını bile feda edebileceğimi biliyorum.

Dediğiniz madurayı az önce nette gördüm. keşke bu maduradan 3 yıl önce haberdar olsaydım kesinlikle alırdım. bende 1 yıl boyunca sürekli tekrarlayan mantarla mücadele ettim. sonunda nasıl oldu bilmiyorum geçti tabii kullandığım ilacın fitilin sınırı yok. ben her adetten sonra 3 gün gynoflor fitil kullanıyorum.bunu bir bayan doktor tavsiye etmişti. Allah a şükür 3 yıldır sıkıntım yok umarım bir daha olmaz.. Yanlız unutulmaması gereken bir durum var mantarın sık tekrarlaması bağışıklık sisteminin güçsüzlüğüyle de alakalı. benim o dönem demirim çok düşüktü. Bu mantar vücut zayıf düştüğünde saldırıya geçiyormuş dikkatinize...

kızlar bende köpüksü kötü kokulu bir akıntı ortaya çıktı son zamanlarda doktora gitmedim henüz mantar olabilir mi sizce?

X