Uzaktan Evlilik

İyi geceler arkadaşlar, aklımdan atamadığım bir durum var. Öğretmenlik yapıyordum (kadrolu değil) bırakıp özel ders vermeye başladım atanana kadar. Öğrenci sayım çoğaldı, maddi manevi huzurluyum bir amacım var-kesinlikle bu amaç maddi değil, öğrencilerimin minicik yüreklerindeki sevgiyi yaşamak inanılmaz mutluluk veriyor bana, ailelerim de çok iyiler- ama malesef yorucu ve nereye kadar devam edebilirim. Bir işe başvurdum memurluk için sözleşmeli, pek umudum yok olursa bulunduğum şehirde olacağım. Olmazsa, pazar günü sinavda başarılı olursam hayalim olan akademisyenlige (arastirma görevlisi) olarak başlayacağım. Çok istediğim bir iş ne yazık ki bulunduğum şehirde değil. Sözlüm özelde çalışıyor. Eylül' de düğün düşünüyoruz. Ama nasıl olacak? İkimiz başka şehirlerde. Bildiğim kadarıyla üniversite olduğu için eşinin yanina atanma gb bir durum da olmuyor? Nasil yürüteceğiz? Off, o kadar kafam karışık ki. Akademisyen olmak en büyük hayalim. Ne yaparım, nasil yapmalıyım bilmiyorum. Ayri gayri sehirlerde evlilik ne kadar sağlıklı sürdürülebilir :-(
Sözlüm özelde, araştırma görevlisi es durumundan tayin alabiliyor mu acaba özeldeki eş için. İnternetten baktım, çok karışık. Sadece normal ogretmenler sanirim.
tayın atama eş durumu hakkında bildiklerim benm cok az. onu bilmem
ama hayallerin için azıcık evliligi erteleyebilirsiniz.

O kadar uzun süre erteledim ki :-( ama 40 dakika olduğu için sanirim uzak kalmaya gerek yok farkli sehir olsa da. Cok moral aldim ya :KK70:
iki şehir arası mesafa dedigin 40 dk mı ?
sen dalga mı geciyorsun :KK70: gerci konunun tüüm sayfalarını okumadoım belki de bvelirttin bunu...
moralin yerine gelmesine sevindim....

Sag ol canım, onu da çok ama cok seviyorum. Okul icin yeterince askıya aldım. Arabayla 40 dakikada gelinip gidilebilecek bir mesafede olacağız, bilmiyorum eşyalar bile alındı :-( evliliği erteleyemem :-( o yanima gelse onun da işi gücü var. Ben kayseri de yasiyorum o da öyle, akademisyenlik olursa nevsehir de olacağım.
Evlenin esinizle konusun tayin durumunu ayarlayamazsa o da sizin bulundugunuz sehir de baska bir is arasin is bulana kadar da evi siz gecindirin esiniz kabul etmezse hep erkekler mi ev gecindiricek diyin bi sekilde ikna edin.Tabi birbirinizi seviyor ve vazgecmek istemiyorsaniz

Evlenin esinizle konusun tayin durumunu ayarlayamazsa o da sizin bulundugunuz sehir de baska bir is arasin is bulana kadar da evi siz gecindirin esiniz kabul etmezse hep erkekler mi ev gecindiricek diyin bi sekilde ikna edin.Tabi birbirinizi seviyor ve vazgecmek istemiyorsaniz
Aynen canim ssseviyoruz vazgecmek istemiyoru, simdi 40 dakika var ya arada günlük gidiş gelişi ayarlamam lazım.

40 dakika aslinda uzun bir zaman her gun gitgel yapilacagi dusunulurse.Ama istanbul trafigini goz onune alirsak ayni hesap.Arabaniz varsa daha kolay olur :)
Babamin yedek arabasini kullaniyorum su an ama bana araba alacağız. Benim oturdugum sehre göre de uzun zaman malesef

Su anda dogum izninde.Bitince dogum izni napsin peki?Her hafta el kadar bebekle yollara mi dussun ? Esinin bulundugu sehirde kadroda yok.Napsin ?Siz akademisyenlerden cozum onerisi ve fikir bekliyorum.
Madem doktorası bitti yardımcı doçentlik şartlarını sağlayıp olduğu şehirde yar doç kadrosu bulsun. Bir sürü özel okul var. Zaten onun işi bırakmasının sebebi uzak şehirde olması yoksa akademisyen olması değil bu durumda. İki sene ücretsiz izin alsın, o arada sağlar şartları. Bu aralar da bir sürü kadro açılıyor.

Sag ol canım, onu da çok ama cok seviyorum. Okul icin yeterince askıya aldım. Arabayla 40 dakikada gelinip gidilebilecek bir mesafede olacağız, bilmiyorum eşyalar bile alındı :-( evliliği erteleyemem :-( o yanima gelse onun da işi gücü var. Ben kayseri de yasiyorum o da öyle, akademisyenlik olursa nevsehir de olacağım.
Ben işime hergün bir saat giidip bir saat de geliyorum
40 dakika ne ki?
Ben ayrı sehirler deyince birkac saat sandım

eğer onun işi başka şehirde de bulunabilecek bir işse taşınabilir bence.
fedakarlık kadına has olmamalı.

40 dklık mesafe çok zor değil, mutlaka kayseriden nevşehire giden memurlar ve ayarladıkları bir servis vardır. Ama başka şehirler çok çok zor. Özellikle de yeni evliler için. 14 ay karamanda çalıştım, eşim ve evim ankaradaydı. Atandığımda da 1 yılı bitmişti evliliğimizin. Çok zor günlerdi hem benim için hem de eşim... Git gel yapan da ben olduğum için çok daha fazla zorlanıyordum... Pek tavsiye etmem açıkcası, özellikle de sürekli olacaksa.

Tayin işini de unut bence, imkansız gibi bir şey eş durumundan gitmen. Kağıt üzerinde tayin hakkın var ama karar üniversiteye ait. Hiçbir üniversite de olumlu sonuçlandırmıyor. Eşim akademisyen, ben ona tabiyim o yüzden, o nereye ben oraya.

40 dk kafaya takılacak bir süre bile değil bence
Ben aynı şehir içinde farklı bir tere taşındım ve burdan da en yakın yer 40 dk :-)
Bunları aşarsınız yeter ki gönüller bir olsun

Ben işime hergün bir saat giidip bir saat de geliyorum
40 dakika ne ki?
Ben ayrı sehirler deyince birkac saat sandım
Seninki de zzormus canim. İnternetten araştırdık kayseri nevşehir arasında servisler de varmis arabayla gitmeme de gerek yok memur ve öğrenci servisiymis. Ve yarim saat sürüyormuş, evden servisin kalktigi yere gitmemiz de 15 dakika falan işte. Rahatladim biraz ya.

X