Uzaktan Evlilik

Sag ol canım, onu da çok ama cok seviyorum. Okul icin yeterince askıya aldım. Arabayla 40 dakikada gelinip gidilebilecek bir mesafede olacağız, bilmiyorum eşyalar bile alındı :-( evliliği erteleyemem :-( o yanima gelse onun da işi gücü var. Ben kayseri de yasiyorum o da öyle, akademisyenlik olursa nevsehir de olacağım.
Eger evlendigin icin hayalini ertelersen bu hep icinde ukte olarak kalacak. Belki ileride esinizi bu durumdan sorumlu tutacaksiniz. Kafanizda kurup kurup en kucuk tartismada dile getireceksiniz. Diyleim hayallerinizi ertelmediniz ama evlilik de oldu. Uzaktan evlilik cok zor. Esiniz nereye kadar bu duruma goz yumar. Hem de gecim konusunda iki ayri ev gecindireceksiniz. Belki cocuk isteyecek bunlar aranuzda sorun olabilir. En mantiklisi evliligin ertelenmesi ama esya konusunda cok acele etmissiniz. Hakkinizda hayirlisi olsun

Özelde, maaşı iyi, saatleri sıkıdır büyük ihtimal. Eşinin olduğu şehirde ama senin şehrine yakın kısmından bir ev tutun derim. Böyle hani şehrin dışına doğru siteler oluyor ya o şekilde. 1-1,5 saat nedir ki Allah aşkına.. Biz büyük şehirde, işe yakın(!) ev tutarak o mesafeyi gidiyoruz her gün. Hiç takmayın hallolur.
Fazla çalışkan bir asistan olmazsan fazla çalışmazsın da. Ortalıkta ne kadar görünürsen o kadar iş verirler. Bir süre sonra rahat olursun zaten. Yardoç olduktan sonra derse gidip gelsen bile olur sadece büyük ihtimal. Sadece ilk seneler sıkıntı yani. O da büyük sıkıntı değil.
Sabah 8 de is basi yapiyor, aksam 7 gibi is yogunluguna gore bazi haftalar 5 te cikiyor. Hafta sonu cumartesi 3 ya da 5 te cikiyor. Pazari tatil zaten. Ama yogun bir is, bazi donemlerde uretim olmayinca rahatlar. Başka bir iş olsaydı, uzaktan yapacaktim doktora ama başka isim umutsuz, bir şekilde devam etmem gerekecek. Ben de ortalikta kkoştur koştur gezen tipler olur ya hah işte onlardanim :-D

Esimin isi istanbulda ben tekirdaga atandim. Kendi arabamizla 45-50 dk yol sürüyor. Epey yorucu oluyor ama bir seneligine disimizi sıkıyoruz daha uzun surecek olsa tahammül sınırını zorladı. Nisanlin anlayisli biriyse sorun olmayacaktır. Hakkinizda hayırlısı olsun.
Cok anlayışlıdır. Ama iste benim tayin durumum olmayabilir :-(

BBen nevsehirde o kayseride olacak. Kafa yapim yaşadığım cevreyle alakali olabilir mi? Siz cok kalabalik bir sehirde olabilirsiniz 2 saa trafikte gecer. Bizim burada en fazla 20 dakika sürer o bile cok fazla gelir insanlara, neden trafik yok. Kayseri nevsehir iki farkli sehir olmasi neden? Birbirlerinin ilcesi olsalardu sonucta 40 dakikad gelinip gidiliyor. Olay trafikte beklemek degil, olayimiz her gun sehir degistirmek. İnsanlar psikolojik olarak bile zorlanir. Bunu kafa yapsina baglamak ilginc olmus.
Hergün şehir değiştimenin şu dezavantajı olabilir, otobüsle gidip gelirseniz pahalı gelebilir, belki uygun bir araba alarak daha ekonomik hale getirebilirsiniz.
Onun dışında şehir değiştirmenin psikolojik açıdan zorluğu olmaz, ülke değiştirir gibi değil sonuçta giriş çıkışta belge sormuyorlar.
Yaşadığınız şehre göre mesafe çok olabilir ama Nevşehirde ev açmaktan, iki ayrı evden evlilik yürütmekten daha yıpratıcı olmaz.

Eger evlendigin icin hayalini ertelersen bu hep icinde ukte olarak kalacak. Belki ileride esinizi bu durumdan sorumlu tutacaksiniz. Kafanizda kurup kurup en kucuk tartismada dile getireceksiniz. Diyleim hayallerinizi ertelmediniz ama evlilik de oldu. Uzaktan evlilik cok zor. Esiniz nereye kadar bu duruma goz yumar. Hem de gecim konusunda iki ayri ev gecindireceksiniz. Belki cocuk isteyecek bunlar aranuzda sorun olabilir. En mantiklisi evliligin ertelenmesi ama esya konusunda cok acele etmissiniz. Hakkinizda hayirlisi olsun
:-( offf :-( 40 dakika cok mu uzak sizce? İki ayri ev tutmak istemiyorum :-(

Aynen canim insaALLAH rahat olurum. Bir de bu kadar sene bekledim evliligin de tadini cikarmak istiyorum. Bizim bir arastirma gorevlisi vardi, her ise gece gunduz onu kosturuyorlardi, degisiyor yani
Bir kaç işi yapamayıverirsin, bıçak gibi kesilir her işe seni koşmaları öyle başlasa bile... Akademisyenlikte en büyük sıkıntı bu idari iş yükünü halletmek zaten. Bir sürü iş var, zaten hocanın işleri bir yandan, yazmamız gereken makaleler, katılınması gereken sempozyumlar bir yandan idari iş insana işkence gibi geliyor. Ve araştırma görevlisine verilmesini o işlerin etik olarak da hiç doğru bulmuyorum. Okulun liselilere tanıtımını neden araştırma görevlisi yapar mesela? Öğrenciler kendi aralarında grup kurarlar yarışma düzenlerler mutlaka biz başlarında görevli, uyum programı olur onda görev, bir de en kötüsü yazı işleri. Ben neden resmi yazı yazayım ki memur mu yok kurumda? Bu yüzden elinden geldiğince bunlardan kaçmalısın. Bunu işten kaçmak olarak görmüyorum ben. Çünkü benim işimin bu olduğuna inanmıyorum. Benim işim bir hocama yardımcı olmak araştırmalarında ve dersinde bir de kendimi geliştirmek.

İstedikten sonra olmaması için bir sebep yok. Bizim bir hocamız var haftanın sanırım 3 günü ders veriyor evi karadenizin bir ilinde :) dersi olduğu gün uçakla geliyor bittiği gün dönüyor. Ve ikinci bebeğe hamile. Eşle olan güvene ve sevgiye bağlı.

Hergün şehir değiştimenin şu dezavantajı olabilir, otobüsle gidip gelirseniz pahalı gelebilir, belki uygun bir araba alarak daha ekonomik hale getirebilirsiniz.
Onun dışında şehir değiştirmenin psikolojik açıdan zorluğu olmaz, ülke değiştirir gibi değil sonuçta giriş çıkışta belge sormuyorlar.
Yaşadığınız şehre göre mesafe çok olabilir ama Nevşehirde ev açmaktan, iki ayrı evden evlilik yürütmekten daha yıpratıcı olmaz.
Aynen canım mecbur araba alacağız, zaten durum şu babamın bütün ortaklari bir ayagi sürekli nevşehirde, haftada 2, 3 kere nevşehirdedir babam. Yani beni de o zamanlarda alir, birakir. Onun dışında arabayla gidip gelecegim mecbur, iki ayri ev bana da zor olur :-(y

Bir kaç işi yapamayıverirsin, bıçak gibi kesilir her işe seni koşmaları öyle başlasa bile... Akademisyenlikte en büyük sıkıntı bu idari iş yükünü halletmek zaten. Bir sürü iş var, zaten hocanın işleri bir yandan, yazmamız gereken makaleler, katılınması gereken sempozyumlar bir yandan idari iş insana işkence gibi geliyor. Ve araştırma görevlisine verilmesini o işlerin etik olarak da hiç doğru bulmuyorum. Okulun liselilere tanıtımını neden araştırma görevlisi yapar mesela? Öğrenciler kendi aralarında grup kurarlar yarışma düzenlerler mutlaka biz başlarında görevli, uyum programı olur onda görev, bir de en kötüsü yazı işleri. Ben neden resmi yazı yazayım ki memur mu yok kurumda? Bu yüzden elinden geldiğince bunlardan kaçmalısın. Bunu işten kaçmak olarak görmüyorum ben. Çünkü benim işimin bu olduğuna inanmıyorum. Benim işim bir hocama yardımcı olmak araştırmalarında ve dersinde bir de kendimi geliştirmek.
Aynen canım cidden cok mantıklı tavsiyeler zaten bunu yapmazsam cok yorulurum, dikkatli olmam gerekiyor. Ben ayak islerine kosulmayi hic sevmem ama makaleymis, arastirmaymis sseve seve yaparim.

Cok anlayışlıdır. Ama iste benim tayin durumum olmayabilir :-(

Bizim bebek oldugu icin zorluk yasiyoruz acikcasi. Bebek olmasa belki cok daha kolay olacakti. İyi düşün tart canim azimli misin kararli misin zorluklar karşısında pes etmez misin ona gore kararini ver. onun disinda ev islerinde vs nisanlin anlayis gosterip destekcin olacaksa zaten hic sorun yasamazsin.

İstedikten sonra olmaması için bir sebep yok. Bizim bir hocamız var haftanın sanırım 3 günü ders veriyor evi karadenizin bir ilinde :) dersi olduğu gün uçakla geliyor bittiği gün dönüyor. Ve ikinci bebeğe hamile. Eşle olan güvene ve sevgiye bağlı.
Ayyy cok güzel bir örnek olmus canim ya sag ol o konuda sevgimize guveniyorum :-(

Bizim bebek oldugu icin zorluk yasiyoruz acikcasi. Bebek olmasa belki cok daha kolay olacakti. İyi düşün tart canim azimli misin kararli misin zorluklar karşısında pes etmez misin ona gore kararini ver. onun disinda ev islerinde vs nisanlin anlayis gosterip destekcin olacaksa zaten hic sorun yasamazsin.
O ikimiz de yapariz diyor, ikimiz de calisacagiz diyor. Yardim edeceginden eminim. BBunun dışında pes etmeme gb bir huyum var evet ama biraz korktum iste :-(

Sag ol canım, onu da çok ama cok seviyorum. Okul icin yeterince askıya aldım. Arabayla 40 dakikada gelinip gidilebilecek bir mesafede olacağız, bilmiyorum eşyalar bile alındı :-( evliliği erteleyemem :-( o yanima gelse onun da işi gücü var. Ben kayseri de yasiyorum o da öyle, akademisyenlik olursa nevsehir de olacağım.
Bence hic sknti deil hem evlen hem kariyerini yap kayseri nevsehir neki cok yakin istanbulda oturanlar gunluk ise gelis gidis mesafesi

Araştırma görevlisinde es durumundan tayin isteniyor mu acaba, sözlüm özelde ama.
Sanmiyorum cunku gideceginiz okulda kadro acilmasi vs gerekir. Ogretmenlik tayni gibi kolay bir is degil. Bu yuzden gelis gidis yapan ciftleri biliyorum. Akademide yer degistirmek zordur.

Uzaklıktan kastınız sadece 40 dakika mı? Ben mi yanlış anladım.
İstanbul da hergün sabah akşam 2 saat yol yapan insanlar var
40 dakika ne ki
Öyleyse kurun yuvanızı evlenin ayrı gayrı kalcak bi durum yok

Ay canim benim.insaALLAH kolay olur ya
Canım vallaha siz anadoluda yaşadığınız için gözünüzde büyütüyorsunuz.
Eşim 40 dakikada eve gelse burnumuzun dibinde iş buldu diye seviniriz biz burda.
Eşin işinden memnunsa ayrılmasın, sende hayalinden vazgeçme, aynı evde normal bi evlilik yaşayın gidin.
Bi araç al kendine bin arabana git gel
Oralarda trafikte olmaz

X