Uzaktan Evlilik

Gorev yerlerinizin ortasinda bir ev bulursunuz her aksam eve gelirsiniz.40 dk nedir ki ben hergun 3 saat geciriyordum ise gidip gelirken

Cnm merhaba. Ben de uzmanlığımı alana kadar araştırma görevlisi olarak görev yaptım. Üniversitelerde maalesef ki kadro özerktir, yani el durumundan tayin gibi bir durum ne yazık ki söz konusu degil:KK43:
Ama 35. Madde ile görevlendirmeler oluyor. Benim bölümümde pek rastlanan bir durum degil ama yapanlar var. Şöyle ki, bulundugun şehirde eger lisansüstü eğitimini tamamlayacak yüksek lisans doktora programı yoksa eger ve evini kuracagın yerde varsa görevlendirme isteyebiliyorsun. Ama bölüm eğitimmiş, o da her bölüm her üniversitede vardır heralde?

Ama bu meslekte 6. Yılını dolduran biri olarak söylemeliyim ki ne kadar idealistim de, o idealden hiçbirşey kalmıyor. Ben su an keşke hiç bulaşmasaydım mis gibi muayenehane ile kafam rahat olurdu diyorum. Çoğu zaman bırakmayı bile düşündüm ama o kadar emek verdikte sonra insanın içi el vermiyor. Çok kritik bir süreç malesef.

Fakat her sayfayı okumadım, ar gör lük nasıl kesin oluyor? Daha yds yok?
Sınav açıklanacak, istedigin şehirlerdeki üniversiteler kadro açacak, o kadro senin istedigin bölüm olacak, bilmem kaç kişi girecek ve sen alınacaksın?
Tatlim tesekkurler bu ayrintili yorumun icin. Cok bilgilendirdin. Artik biliyorsun ki ne yazik ki diye ekliyorum, üniversiteler dayısı olanin yüzü gulen konumuna düştü. Artık yine ne yazik ki hakkini bile bir yerlere ulasarak aliyorsun. Kadrolar açıldığında, o kadro acilmadan aslinda çoğu zaman yerlesecek kisi belli oluyor. Ki sen icindesin bilirsin. Kisiye göre kadro acma konusu cogunlukta. Bakalim kayserideki is olmazsa artik, sonrasinda düşünüyorum. Kayserideki isim olmazsa yapacagim.

Not. Pazar günü olan yds sınavımda başarılı olacağıma inaniyorum. O zaman da baska bir sehirde işe başlamam gerekecek. Ve şu an nişan hazirliklari yapıyorum. Evlilik, eylülde.
Eşim çakıli kadroydu. Öğretmen falan değil yani. Ne olursa olsun sadece ben gidebiliyorum yanına, o hiçbir şekilde bana tabi olamaz. Ona rağmen ben bu hayalimden vazgeçmek zorunda kaldim. Akademisyenlikte es durumu yok. Uzaktan evlilik yürümez o da çok zor. Iyi düşünüp karar vermen lazim. Ancak ank Eskişehir gibi yakın yerler olursa günübirlik gider gelirsen düşün. 2 kez yurtdışı doktora bursu kazanmış, ve iki kere de farklı sehirlerdeki universitelerde akademisyen olma hakkı kazanmış biri olarak söylüyorum. Farklı şehirlerde evlilik yaşamak çok zor. Ben bu hayalimden vazgeçmek zorunda kaldım.

Eşim çakıli kadroydu. Öğretmen falan değil yani. Ne olursa olsun sadece ben gidebiliyorum yanına, o hiçbir şekilde bana tabi olamaz. Ona rağmen ben bu hayalimden vazgeçmek zorunda kaldim. Akademisyenlikte es durumu yok. Uzaktan evlilik yürümez o da çok zor. Iyi düşünüp karar vermen lazim. Ancak ank Eskişehir gibi yakın yerler olursa günübirlik gider gelirsen düşün. 2 kez yurtdışı doktora bursu kazanmış, ve iki kere de farklı sehirlerdeki universitelerde akademisyen olma hakkı kazanmış biri olarak söylüyorum. Farklı şehirlerde evlilik yaşamak çok zor. Ben bu hayalimden vazgeçmek zorunda kaldım.
Cok üzüldüm canim :-( bizim kayseri ve. Nevsehir. Yarim saatlik mesafe var, zor olsa da günü birlik yapmak zorundayiz :-(

Cok üzüldüm canim :-( bizim kayseri ve. Nevsehir. Yarim saatlik mesafe var, zor olsa da günü birlik yapmak zorundayiz :-(
Yarım saate mesafe mi diyorsun :))) ben ankarada oturuyorum. Bir sene eskisehirde bir sene de Kırıkkale'de çalıştım. Ikisi de bir saatten fazla. Keske öyle yakın mesafe olsaydı da ben de hayallerimden vazgecmeseydim. Simdi ankara için şansımı zorlayacagim. Doğum yapayim. Sonrasinda ingilizceden 90 almak için çalışacağım. Hakkında hayırlısı olsun. O mesafeler hayaller için hiç uzak değil. Yeter ki mutlu olduğun işi yap.

Tatlim tesekkurler bu ayrintili yorumun icin. Cok bilgilendirdin. Artik biliyorsun ki ne yazik ki diye ekliyorum, üniversiteler dayısı olanin yüzü gulen konumuna düştü. Artık yine ne yazik ki hakkini bile bir yerlere ulasarak aliyorsun. Kadrolar açıldığında, o kadro acilmadan aslinda çoğu zaman yerlesecek kisi belli oluyor. Ki sen icindesin bilirsin. Kisiye göre kadro acma konusu cogunlukta. Bakalim kayserideki is olmazsa artik, sonrasinda düşünüyorum. Kayserideki isim olmazsa yapacagim.
Ben kişiye göre kadro açılma olayının araştırma görevlisi ilanında olacagını hiç sanmıyorum.
O dedigin olay bir branşta uzmanlaşmış kişi doktorasını bitirir, alademik kariyerine devam etmek istediği yerde de kadro alması için anlaşmalı şekilde açılabilir. Ama bunlar ekstrem durumlar.

Yine de herşey gönlünce olsun. İki gönül bir olunca mesafenin cok da önemi olmaz heralde :) yarın ygs de başarılar

Sag ol canım, onu da çok ama cok seviyorum. Okul icin yeterince askıya aldım. Arabayla 40 dakikada gelinip gidilebilecek bir mesafede olacağız, bilmiyorum eşyalar bile alındı :-( evliliği erteleyemem :-( o yanima gelse onun da işi gücü var. Ben kayseri de yasiyorum o da öyle, akademisyenlik olursa nevsehir de olacağım.
Nişanlın ne diyor canım bu duruma? Çok zor bir durum doğrusu. Fedakarlık yapabilir mi senin için? Senin hayalin büyük. Akademisyen olmak bir daha eline geçmeyebilir. Ama nişanlın işinden vazgeçip nevşehirde iş bulabilir bence. Vazgeçemeyeceği bir iş değil ya?

40 dakika mesafe değil ki büyük şehirlerde okula, işe gitmek için çok daha fazla yol gidenler oluyor. Ehliyetiniz varsa gerekirse her gün gider gelirsiniz, zannettiğiniz kadar zor olmaz. Hayaliniz buysa ve başaracağınıza inanıyorsanız kimse için iptal etmeyib, ikinci plana atmayın. Umarım başarılı olursunuz sınavda :).

Ben kişiye göre kadro açılma olayının araştırma görevlisi ilanında olacagını hiç sanmıyorum.
O dedigin olay bir branşta uzmanlaşmış kişi doktorasını bitirir, alademik kariyerine devam etmek istediği yerde de kadro alması için anlaşmalı şekilde açılabilir. Ama bunlar ekstrem durumlar.

Yine de herşey gönlünce olsun. İki gönül bir olunca mesafenin cok da önemi olmaz heralde :) yarın ygs de başarılar

İçerden yazıyorum, yanlış biliyorsunuz. Aynen de öyle oluyor. Araştırma görevliliğinde de kişiye çıkıyor ilanlar. Bunca yıldır üniversitedeyim, aksini görmedim kişiye çıkmayan arş gör. ilanı bir elin parmaklarını geçmiyor.Alınacak kişilerin özellikleri çalıştıkları konular vs ilana yazılıyor.
Daha geçen yıl bir kız alındı ales 70 civarı dik 50 küsür. Bu puanlarla araştırma görevlisi olmayı geçtim, yüksek lisanstan bile kabul alacağı şüpheliyken araştırma görevlisi oldu.Çünkü ilana onun özelliklerini yazdılar. Başka bir örnekte de yazılı sınav sorularının verildiğini biliyorum. Bu işler böyle maalesef.

İyi de daha akademisyen olmamışsınız ki bu kadar telaşe yapıyorsunuz.

Kadrolu atanamadan nasıl akademisyenlik hayâli kuruluyor bu özgüvenden ben de istiyorum

Kadro sizin adınıza çıkmışsa ve ilan şartlarına sizin tüm özellikleriniz yazılmışsa hayal de kurarsınız özgüveniniz de olur. :ıslık:Nerdeyse eşgaline kadar tarifliyorlar zaten o özelliklerde olan 1 kişi olduğu için garanti gibi bir şey oluyor.

İçerden yazıyorum, yanlış biliyorsunuz. Aynen de öyle oluyor. Araştırma görevliliğinde de kişiye çıkıyor ilanlar. Bunca yıldır üniversitedeyim, aksini görmedim kişiye çıkmayan arş gör. ilanı bir elin parmaklarını geçmiyor.Alınacak kişilerin özellikleri çalıştıkları konular vs ilana yazılıyor.
Daha geçen yıl bir kız alındı ales 70 civarı dik 50 küsür. Bu puanlarla araştırma görevlisi olmayı geçtim, yüksek lisanstan bile kabul alacağı şüpheliyken araştırma görevlisi oldu.Çünkü ilana onun özelliklerini yazdılar. Başka bir örnekte de yazılı sınav sorularının verildiğini biliyorum. Bu işler böyle maalesef.
Çok şaşırdım inanın ar gör ilanında da mı oluyormuş...

Çok şaşırdım inanın ar gör ilanında da mı oluyormuş...

Bölümünüz ne bilmiyorum ama ben böyle torpil olmayan bölüm duymadım görmedim hatta bu iş o kadar normalleşmiş ki hoca tabii ki kendi öğrencimi alacağım diyor yani haksızlık yaptıklarını bile hiç düşünmüyorlar. Kendi öğrencisi malın önde gideni de olsa farketmez.
Hatta şöyle bir teamül vardır, bir kadro ilanına başvurulacağı zaman ilgili bölüm aranır ve "alınacak kimse var mı " diye sorulur. Eğer "hayır yok" veya "alınacak biri var, ama daha iyi biri çıkarsa onu da alabiliriz siz de başvurun" denirse başvurursunuz. Ya da " hiç gelmeyin alacağımız kişi belli" deniyor...

Bölümünüz ne bilmiyorum ama ben böyle torpil olmayan bölüm duymadım görmedim hatta bu iş o kadar normalleşmiş ki hoca tabii ki kendi öğrencimi alacağım diyor yani haksızlık yaptıklarını bile hiç düşünmüyorlar. Kendi öğrencisi malın önde gideni de olsa farketmez.
Hatta şöyle bir teamül vardır, bir kadro ilanına başvurulacağı zaman ilgili bölüm aranır ve "alınacak kimse var mı " diye sorulur. Eğer "hayır yok" veya "alınacak biri var, ama daha iyi biri çıkarsa onu da alabiliriz siz de başvurun" denirse başvurursunuz. Ya da " hiç gelmeyin alacağımız kişi belli" deniyor...
Diş hekimliği.
Dediginiz şeyleri ben de duyuyorum ama ar gör ilanında degil, daha ileri aşamalarda oldugunu sanıyordum. Neyse ki uzaklaştım akademik dünya çok hırs dolu bana göre bir yer degil :)

Diş hekimliği.
Dediginiz şeyleri ben de duyuyorum ama ar gör ilanında degil, daha ileri aşamalarda oldugunu sanıyordum. Neyse ki uzaklaştım akademik dünya çok hırs dolu bana göre bir yer degil :)

İleri safhalarda daha da açıktan açığa torpil yapılıyor.
Hırs dolu bir dünya, millet birbirinin gözünü oyma derdinde kıskançlık had safhada. Başarılı olunca çekemiyorlar.
Bunlara kulak kapatıp kendi işine bakabildiğin zaman mutlusun ama o zaman da asosyal bir yaşam formuna dönüşüyorsun. :)

İyi geceler arkadaşlar, aklımdan atamadığım bir durum var. Öğretmenlik yapıyordum (kadrolu değil) bırakıp özel ders vermeye başladım atanana kadar. Öğrenci sayım çoğaldı, maddi manevi huzurluyum bir amacım var-kesinlikle bu amaç maddi değil, öğrencilerimin minicik yüreklerindeki sevgiyi yaşamak inanılmaz mutluluk veriyor bana, ailelerim de çok iyiler- ama malesef yorucu ve nereye kadar devam edebilirim. Bir işe başvurdum memurluk için sözleşmeli, pek umudum yok olursa bulunduğum şehirde olacağım. Olmazsa, pazar günü sinavda başarılı olursam hayalim olan akademisyenlige (arastirma görevlisi) olarak başlayacağım. Çok istediğim bir iş ne yazık ki bulunduğum şehirde değil. Sözlüm özelde çalışıyor. Eylül' de düğün düşünüyoruz. Ama nasıl olacak? İkimiz başka şehirlerde. Bildiğim kadarıyla üniversite olduğu için eşinin yanina atanma gb bir durum da olmuyor? Nasil yürüteceğiz? Off, o kadar kafam karışık ki. Akademisyen olmak en büyük hayalim. Ne yaparım, nasil yapmalıyım bilmiyorum. Ayri gayri sehirlerde evlilik ne kadar sağlıklı sürdürülebilir :-(
Sözlüm özelde, araştırma görevlisi es durumundan tayin alabiliyor mu acaba özeldeki eş için. İnternetten baktım, çok karışık. Sadece normal ogretmenler sanirim.
Bu soruyu bana evlenmeden önce sorsaydın kesinlikle aşkı seç derdim. Şimdiki aklımla diyebileceğim tek şey hayallerinin peşinden git. Emin ol hayalindeki mesleği elinin tersiyle itmiş olman nişanlın için birşey ifade etmeyecek. Sanmaki sana teşekkür eder.

Durumu biliyor ama o bir sekide kayseriye gelirsin gelene kadar nevsehir yakın gerekirse hergun görüşürüz diyor. Umutlu yani. :-( benim korkum ayri bir sekilde uzaktan evlilik yürütmek. Aslinda arabayla 40 dakikada gelinip gidilebilir.
gerci biliyorsunuzdur buyuk ihtimalle ama ankaranin bir ucundan bir ucu normal bir trafikle 45 50 dk suruyo cogu insan bu yolu hergun is ev arasi gidip geliyo 40 dk neki bence hic birsey gayet guzel ayni evde yasayabilirsiniz kayseri ince su tarafinda oturursaniz tam orta olur hatta sanirim

X