Uzaktan Evlilik

Yani 40 dakika mesafeye siz uzaktan evlilik mi diyorsunuz. Büyük şehirlerde insanlar işlerine en az 1 saat yol gidip geliyorlar. Değişik bir kafa yapınız var 40 dakikayı nasıl sorun olarak görüyorsunuz anlamadım.

40 dakika bir şey değil ki, uzaktan evlilik değil bu.

Bir de ortadan ev tutarssanız şanslı bile olursunuz ikiniz de, nimet gibi 20-30 dakikada işte olmak.

Doğrusu bu işlerde geçişler zor oluyor ya da bilirsiniz tanıdık vs gerekiyor. Biraz çakılı durumda oluyor bu pozisyonlar en azından bir süre öyle oluyor. Hergün gidip gelmek tabiki yorucu sizin nevşehirde de düzeniniz olması gerekecek sanırım. Detaylarını iyice araştırın bi süre sonra Kayseriye geçme imkanı olabilir mi acaba diye.
Haklisin canim ya :-(

Daha YDS yi bile geçmeden akademisyen olacağım demeniz çok komik. YDS ile de iş bitmiyor ön değerlendirmeye kalmanız gerekiyor.
Belki de orda kadroya alinmam icin bekleyen kisiler vardir? Alesten yeterli puanim var. Yds eksik. Ayrica pazar günü yds sinavim var. Bir kac ay sonra burada yazarim arastirma gorevlisi oldgumu merak etme. Ayrica hayat planlar uzerine kuruludur degil mi :KK66: plan kurmam gerekiyor, olasiliklar uzerine ki bu olasilik %90 civari olacak bir olasilik.u

Her gün gidiş geliş yapmanız neden zor olsun ki. Sen önce bi kadroyu kazan. Ardından devamı gelecektir. Aynı şehirde yaşayıp günlük 50 km gidiş geliş yapan var. 120 km lık yolu yıllardır gidiş geliş yapan var.hem de doğuda. Hem de daha zor hayat koşullarında. Kayseri- nevşehir arası ne ki.hem nevşehirde yaşamaktansa kayseri de olsun evin. Ben olsam önceliğim kesinlikle ama kesinlikle kariyer olurdu.. Kendim bizzat öyle yapıyorum çünkü
Haklisin canim ama benim düşündüğüm ne kadar sürer gecis tayin olabilir mi acaba. Nevsehirde de bir düzenim olmali mi

Istenmiyor.Kuzenim arastirma gorevlisi.5 yil h.sonlari gidip geldi 4 saat yol evine.Buna 3 sene evlilik dahil.Esinden iyi sabir vardi.Simdi isini birakmak zorunda kaldi doktorasini bitirip cunku bebekleri oldu.Iyi dusunun yani akademisyenligi.
Offf cidden çok kötü bir durum yaaa :-((((((

İyi geceler arkadaşlar, aklımdan atamadığım bir durum var. Öğretmenlik yapıyordum (kadrolu değil) bırakıp özel ders vermeye başladım atanana kadar. Öğrenci sayım çoğaldı, maddi manevi huzurluyum bir amacım var-kesinlikle bu amaç maddi değil, öğrencilerimin minicik yüreklerindeki sevgiyi yaşamak inanılmaz mutluluk veriyor bana, ailelerim de çok iyiler- ama malesef yorucu ve nereye kadar devam edebilirim. Bir işe başvurdum memurluk için sözleşmeli, pek umudum yok olursa bulunduğum şehirde olacağım. Olmazsa, pazar günü sinavda başarılı olursam hayalim olan akademisyenlige (arastirma görevlisi) olarak başlayacağım. Çok istediğim bir iş ne yazık ki bulunduğum şehirde değil. Sözlüm özelde çalışıyor. Eylül' de düğün düşünüyoruz. Ama nasıl olacak? İkimiz başka şehirlerde. Bildiğim kadarıyla üniversite olduğu için eşinin yanina atanma gb bir durum da olmuyor? Nasil yürüteceğiz? Off, o kadar kafam karışık ki. Akademisyen olmak en büyük hayalim. Ne yaparım, nasil yapmalıyım bilmiyorum. Ayri gayri sehirlerde evlilik ne kadar sağlıklı sürdürülebilir :-(
Sözlüm özelde, araştırma görevlisi es durumundan tayin alabiliyor mu acaba özeldeki eş için. İnternetten baktım, çok karışık. Sadece normal ogretmenler sanirim.
Araştırma görevlilerinde öyle bir şey yok malesef. Eşinin yer değiştirme imkanı hiç mi yok?
Benim iki araştırma görevlisi arkadaşım 4 senedir evliler farklı ama yakın şehirlerde. Bir şekilde yürütüyorlar.
Araştırma görevliliğinde şehir değiştirmek istiyorsan her şeye en baştan başlaman gerekiyor. Bir de olduğun yerdekiler onları bırakmak istediğin için aşırı alıngan hale gelip engel de olabiliyorlar.
Ama çok güzel bir işe çok zorlukları olsa da, tavsiye ederim. Belki olduğun yere de kadro açılabilir.
Özel öğretmenlik çok güzel, üniversite öğrencisiyken yapıyordum, şimdikinden daha bile iyi kazanıyorum bir ara ama işte uzun süreli yapmak çok zor.

Yani 40 dakika mesafeye siz uzaktan evlilik mi diyorsunuz. Büyük şehirlerde insanlar işlerine en az 1 saat yol gidip geliyorlar. Değişik bir kafa yapınız var 40 dakikayı nasıl sorun olarak görüyorsunuz anlamadım.
BBen nevsehirde o kayseride olacak. Kafa yapim yaşadığım cevreyle alakali olabilir mi? Siz cok kalabalik bir sehirde olabilirsiniz 2 saa trafikte gecer. Bizim burada en fazla 20 dakika sürer o bile cok fazla gelir insanlara, neden trafik yok. Kayseri nevsehir iki farkli sehir olmasi neden? Birbirlerinin ilcesi olsalardu sonucta 40 dakikad gelinip gidiliyor. Olay trafikte beklemek degil, olayimiz her gun sehir degistirmek. İnsanlar psikolojik olarak bile zorlanir. Bunu kafa yapsina baglamak ilginc olmus.

Sag ol canım, onu da çok ama cok seviyorum. Okul icin yeterince askıya aldım. Arabayla 40 dakikada gelinip gidilebilecek bir mesafede olacağız, bilmiyorum eşyalar bile alındı :-( evliliği erteleyemem :-( o yanima gelse onun da işi gücü var. Ben kayseri de yasiyorum o da öyle, akademisyenlik olursa nevsehir de olacağım.
O kadar yakınsanız idare edersiniz bence. Belki işin rahat olacak, her gün gitmen bile gerekmeyecek. Özellikle ilk bir kaç seneden sonra çok rahatlayabilirsin. Ben ilk senemde her gün işe zamanında gidiyordum mesela. Kıdemsiz olunca çok idari iş oluyor. Ama sonradan haftada bir gün falan işe gittiğim olmaya başladı. İşim çıkınca gidiyorum falan. Ama bazı okullar hep tam mesai isteyebiliyor. Okuluna, bölümüne, hocana göre çok değişiyor.

Araştırma görevlilerinde öyle bir şey yok malesef. Eşinin yer değiştirme imkanı hiç mi yok?
Benim iki araştırma görevlisi arkadaşım 4 senedir evliler farklı ama yakın şehirlerde. Bir şekilde yürütüyorlar.
Araştırma görevliliğinde şehir değiştirmek istiyorsan her şeye en baştan başlaman gerekiyor. Bir de olduğun yerdekiler onları bırakmak istediğin için aşırı alıngan hale gelip engel de olabiliyorlar.
Ama çok güzel bir işe çok zorlukları olsa da, tavsiye ederim. Belki olduğun yere de kadro açılabilir.
Özel öğretmenlik çok güzel, üniversite öğrencisiyken yapıyordum, şimdikinden daha bile iyi kazanıyorum bir ara ama işte uzun süreli yapmak çok zor.
Aynen canim ozel ogretmenlik cok guzel ama cok yorucu. Arastirma görevlisi bulundugum sehirde malesef olmaz. Bir sekilde yurutmem lazım. İyi bor arabayla 40 dakika surse de, otobusle, daha az kaliteli bir arabayla 1.5 ssaate yakin sürüyor. Her gün git-gel mi yapsam yoksa ev mi tutsam. Cok zor tayin olmamasi. Benimkinin geçiş şansı yok özelde ve maasi da cok iyi.

Istenmiyor.Kuzenim arastirma gorevlisi.5 yil h.sonlari gidip geldi 4 saat yol evine.Buna 3 sene evlilik dahil.Esinden iyi sabir vardi.Simdi isini birakmak zorunda kaldi doktorasini bitirip cunku bebekleri oldu.Iyi dusunun yani akademisyenligi.
Bebeği oldu diye işini niye bıraktı hiç anlamadım. Bırakası varmıştır onun ya da başka sebep varmıştır. Biz akademisyenler çocuksuz yaşıyor değiliz herhalde hepimiz...

O kadar yakınsanız idare edersiniz bence. Belki işin rahat olacak, her gün gitmen bile gerekmeyecek. Özellikle ilk bir kaç seneden sonra çok rahatlayabilirsin. Ben ilk senemde her gün işe zamanında gidiyordum mesela. Kıdemsiz olunca çok idari iş oluyor. Ama sonradan haftada bir gün falan işe gittiğim olmaya başladı. İşim çıkınca gidiyorum falan. Ama bazı okullar hep tam mesai isteyebiliyor. Okuluna, bölümüne, hocana göre çok değişiyor.
Aynen canim insaALLAH rahat olurum. Bir de bu kadar sene bekledim evliligin de tadini cikarmak istiyorum. Bizim bir arastirma gorevlisi vardi, her ise gece gunduz onu kosturuyorlardi, degisiyor yani

Aynen canim ozel ogretmenlik cok guzel ama cok yorucu. Arastirma görevlisi bulundugum sehirde malesef olmaz. Bir sekilde yurutmem lazım. İyi bor arabayla 40 dakika surse de, otobusle, daha az kaliteli bir arabayla 1.5 ssaate yakin sürüyor. Her gün git-gel mi yapsam yoksa ev mi tutsam. Cok zor tayin olmamasi. Benimkinin geçiş şansı yok özelde ve maasi da cok iyi.
Özelde, maaşı iyi, saatleri sıkıdır büyük ihtimal. Eşinin olduğu şehirde ama senin şehrine yakın kısmından bir ev tutun derim. Böyle hani şehrin dışına doğru siteler oluyor ya o şekilde. 1-1,5 saat nedir ki Allah aşkına.. Biz büyük şehirde, işe yakın(!) ev tutarak o mesafeyi gidiyoruz her gün. Hiç takmayın hallolur.
Fazla çalışkan bir asistan olmazsan fazla çalışmazsın da. Ortalıkta ne kadar görünürsen o kadar iş verirler. Bir süre sonra rahat olursun zaten. Yardoç olduktan sonra derse gidip gelsen bile olur sadece büyük ihtimal. Sadece ilk seneler sıkıntı yani. O da büyük sıkıntı değil.

Sag ol canım, onu da çok ama cok seviyorum. Okul icin yeterince askıya aldım. Arabayla 40 dakikada gelinip gidilebilecek bir mesafede olacağız, bilmiyorum eşyalar bile alındı :-( evliliği erteleyemem :-( o yanima gelse onun da işi gücü var. Ben kayseri de yasiyorum o da öyle, akademisyenlik olursa nevsehir de olacağım.

Esimin isi istanbulda ben tekirdaga atandim. Kendi arabamizla 45-50 dk yol sürüyor. Epey yorucu oluyor ama bir seneligine disimizi sıkıyoruz daha uzun surecek olsa tahammül sınırını zorladı. Nisanlin anlayisli biriyse sorun olmayacaktır. Hakkinizda hayırlısı olsun.

X