Uyumayan çocuk, bitkin ben ve suya sabuna dokunmayan kv

Kusura bakmayin da annenize gelininiz boyle bir sey icin yakinsaydi acaba ayni tepkiyi verir miydiniz. Kimse yemeginizi yapmak zorunda degil. Bakici alsaniz eve cocugun yemeklerini bile yapmiyorlar artik. Siz hazirliyorsunuz onlar yediriyorlar sadece. Bence bakiyor diye sukredip tesekkur edeceginize hasta halleriyle, bir de is bekliyorsunuz.

Beraber yasamayin. Siz gelince onlarin gorevi bitmis oluyor, gitsinler evlerine. Sizde esinize cocugunuza kendinize gore 3 kisilik yapip yersiniz.

Halam kendi torununa bakiyor. Esi yok. Onlar teklif ettiler, orada kaliyor. Kendi evide var. Haftada bir gunde kendi evine gidiyor baska cocuklari da var. Gelinimiz ogretmen. Sadece bebege bakiyor, ek gidaya gecip normal yemege dondugunden beri gelini aksamdan her seyi hazirlayip ise oyle gidiyor. Halam ne temizlige, ne de yemege karismiyor. Onunda cok yaramaz bir cocugu var. Zaten vaktim kalmiyor diyor. Tv karsisina cocugu oturtmaktansa cocukla ilgilen anne, baska hicbir sey yapma, yiyip ic keyfine bak diyor gelin. Zaten boyle de olmali. Bakici oldugunu dusunun evde, asla yemek yapmaz... lutfen biraz anlayisli olun.... cocugunuza Allah sifa versin bu surecler gececek daha sakinleyecek o zaman umarim yanlis anlamamissinizdir. Farkli bir pencereden isik tutmak istedim size.

Bir de kocasi da hak veriyormus. İki yetiskin insan bir yemek yapmayi beceremiyor. Bir de birbirlerini dolduruyorlar.

Kayınvalidenize minnettar olmanız gerekirken, kusur bulmaya uğraşmayın. Evlerini bırakıp gelmişler, ama kıymet bilen yok. 10 aylık bebeğe bakan yaşlı kadından nasıl yemek bekleyebiliyorsunuz? Bir de gece kendi çocuğunuz için uykusuz kalmışsınız, bu çok normal, bütün anneler böyle yaşıyor zaten. Bu tarz konularda gördüğüm tek şey, fedakarlıkların hep boşa gittiği.

Yanlış cok Yanlış su an benim bebeğim 8.5 aylik ,ne gece uyuyor ne gündüz. Benim annem bakıyor ve özellikle tembihliyorum asla hicbir şey yapma diye ,isten gelince direkt mutfağa giriyorum ,bebegi emzirdikten sonra.Zaten bebegime bakmak için evinden düzeninden olmus kadin Allah razi olsun.Annemden once bir ay 22 yaşında kardeşim bakti ona da is yaptirmadim sen benim hizmetçim degilsin dedim,yorgunum ama bu benim ve eşimin sorunu.Kac yaşına gelmis kadin bütün gün çocuk bakıp, yemek yapsın ,eeee siz ne yapacaksınız?

Son düzenleme:
Çocuk sizin, ev sizin.. Şartlarınızı bebeğinize göre ayarlamalıydınız.

İnsanlara trip atıp oğlullarına şikayet etmeniz hiç hoş değil.

Sonuç olarak o insanlar düzenlerini bozup sizin için gelmişler..

Yemek mesele oluyorsa ya para ile yemek yapacak birini bulun size her gün iki çeşit yemek yapsın yada eşiniz akşamdan, ertesi gün için çorba benzeri aparatif bir şeyler yapsın.

Kayınvalide yapmıyorsa bunun için surat asamazsınız.

E çocuğa bakmak için geldiler demişsiniz evin işlerinide sırtlanmaya geldiler dememişsiniz kadın üstüne düşen kısmı yapıyor zaten yaşlı insan yani yemek yapcam diye cocuğu ihmal etse cocuk düşse birşey olsa buna daha cok kızacaksınız.
E varsayın ki hiç gelmedi ya çalışmayacaktınız yada bakıcı bulacaktınız. Sizin anneniz gelsin teklif edin madem.

Sagolsun büyük oğluma bir sene annem baktı öyle öğlen falanda gelmiyordum eve geldiğimde yemeğimi de kendim yapıyordum çünkü ben öyle istedim kadın zaten akşama kadar küçücük bebekle uğraşıyor bide emanet diye gözünün önünden ayırmıyor bide ev işi yemek mi bekleyeceğim anne sen bebeğime bak gözüm arkada kalmasın yeter diyordum aynı şekilde kayinvalidem baktığı zamanlarda bisey istemedim siz bakıcı tutsanız bakici her işi yapsın diyenlerden olacaksınız anlaşılan

Tek bak bu stresleri yasama , bakıcı tut...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…