Uykusuzluk Problemi İçin Ne Yapabilirim?

Yıllarca bu problemi ben de yaşadım. Hatta 1.5 yıl boyunca kadar günde 1-2 saatlik uykuyla işe gidiyordum.Sabah 5-6 da uykuya dalıp 7 de işe geç kaldım diye saat çalmadan fırlıyordum... Zombi gibi geziyordum. Hayat kalitemi o kadar etkilemişti ki. Zor bir dönemdi benim için , bir sürü problemim vardı işle alakalı, ama anti depresan kullanmak istemedim. Şimdi düzenli olmasa da kafamda bir problemi kurguladığımda yine uyuyamam...Ama neyseki geçmişteki gibi değil.. NAsıl mı çözdüm?? 1- kafandaki olumsuz bütün düşünceleri uzaklaştırmaya , güzel şeyler düşünmeye zorlayacaksın kendini.2- Power yoga, pilates ve cardio yaptım çok düzenli.Eve gece 11 de bile gelsem sporumu hep yaptım. Bir baktım yavaş yavaş düzene giriyor. Denemeye değer...

Son düzenleme:

-stres konusunda, her zaman olan durumlar olduğunu söylemişsiniz. buna rağmen düşüncelerinize dikkat edin, belki de her zaman hayatınızda olan durumlar şu an daha fazla canınızı sıkıyor ya da görmezden geldiğiniz bir sorun bilinçaltınızda bu şekilde dikkatinizi çekmeye çalışıyor olabilir.

özellikle bu yazdıgınız ilgimi çekti. sanırım dikkat ettiğiniz gibi olabilir bu durum. yorumunuz ve tavsiyeleriniz içinde ayrıca tesekkur ederim.

öncelikle yorumunuz için tesekkur ederim. beni yanlıs anlamanızı istemem ama yoga pilates gibi sporlar bana pek hitap etmiyor spor konusunda aşırı isteksizim nedense.

Şekerim ayran veya melisa çayı iç canım ben içince hemen uyuyomm

canım bitki çaylarını denediğimden bahsetmiştim bitki çayları işe yaramıyor
ayranı da denedim ama bana mısın demiyor

Merhaba,

Benim önerim şu yönde olacak. Madem elinizden gelen herşeyi denediniz, bir de herşeyin tersini deneyin. Tüm kısıtlamalardan vazgeçin. Akşam geç vakitte rahat rahat yemek yiyin, üstüne kahvenizi neskafenizi mis gibi için. Açın tvyi ya da bilgisayarı, geçin karşısına. Yaptığınız onca şeyin başarısızlıkla sonuçlanmasından sonra "kaybedecek birşey yok; öyle de uykusuz kalıyorum nasıl olsa; bir de böyle uykusuz kalayım" demek, beyninizi rahatlatıp uykunuzu düzene sokabilir. Bence deneyin. Bazen geç vakit yenen yemeklerden sonra insana rehavet çöküp uykusunu getiriyor

Ben de Ramazan ayında gece yattığımda "sahura az vakit kaldı azcık uyuyup dinlenmem lazım, az sonra sahur olacak" dedikçe inadına uykum gelmez ve sahuru uykusuz geçirir; sabahları da yorgun uyanırdım. Uyumam lazım psikolojisi oluştukça uyku kaçıyor.

Sevgiler.

Çok geçmiş olsun rezene çayı içmeyi denedin mi ? Hem dinlendirir üstelik uykuda verir deneyebilirsin...

benimde uykusuzluk problemim var
ya yatağa girdimmi uykum kaçıyo
yatana kadar gözlerimden süzülüyo yatınca
yok
sıkıntı basıyo
ama sabah 8den 12 ye kadar ruh gibi uyuyorum

kesinlikle pskolojik. Uykusuzlugunuza neden ola sorunlara yönelin derim. İlaçlara fazla yuklenmeyın...

Uyku biz insanoğlu için çok mühimdir. Uyuyarak zihinsel ve fiziksel olarak dinleniriz.
Derin ve kaliteli bir uyku bizi gelecek olan güne dinç olarak hazırlar.
Uykunuzu iyi aldığınızda beyninizin iyi çalıştığını ve fiziksel olarakta enerjinizin yüksek olduğunu göreceksiniz.
Fakat insomnia ve uyku apnesi gibi sorunlar hayatımızda mevcutsa, bu bedenimizin işleyişini tamamen olumsuz yönde etkileyecektir.
Bunun sonucunda ise yorgun, halsiz, mutsuz bireyler olarak hayatımızı idame ettirmek zorunda kalırız.
Uyku sorunun altında pekçok neden vardır, sağlıksız bir bağışıklık sistemi, yoğun iş temposu, çok fazla stres ve gerginlik, bazı ilaçlar ve kötü bir ortam gibi…
Uykusuzluğa 15 doğal çare yazımızdaki yöntemleri uygulayarak, uygulayarak uykusuzluk sorunundan kurtulabilir, yeni güne mutlu bir şekilde uyanabilirsiniz.
Konun devamı için tıklayın
http://www.kadinlarkulubu.com/portal/saglik/uykusuzluga-15-dogal-care-63859.html

Belki yazan olmuştur yorumları okumadım.
Ben meditasyon ve beden taramasını önereceğim.( YouTube da bulabilirsiniz)
Bikac gün değil ama üst üste yapın zaman verin kendinize.
Birde hadi uyuman lazım demek yerine zihninizi bedeninizi rahat bırakın.
Uyuyamadıginiz saatleri bir şeyler izleyerek okuyarak geçirmeyi deneyin saatlerce yatakta dönüp durmak sizi yorar çünkü.
Bu gece uyuyacak mıyım düşüncesi çok yorucu bir şey bende yaşadım zamanında.
Ama bu bir süreç geçiyor emin olun sadece kendinize zaman verin.
Birde yoga da deneyebilirsiniz o da bedeni ve zihni gevsetiyor.

Bu bende de var.Odaniz temiz ferah olsun.Karanlik olsun.Yatmadan önce papatya çayı için.Dua ederek uyuyun.Gunduz kendinizi yorun.Uykunuz gelsin.Sabah su işleri yapacağım diyerek hayal ederek uykuya dalın.Hic olmadı ben eziyet ederim kendime birgün boyunca uyumaya gayret edin.Kafaniza da sıkıntılarınızı takmayın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…