Üvey annenize " Anne " der misiniz ?

YAREN&YAREN

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Mayıs 2007
49
0
38
evet kızlar sorduğum gibi.annem vefat etti babam 2.evliliğini yapacak bize anne deyin diye ısrar ediyor siz olsanız napardınız yada benim durumumda olupda söyleyen varmı:uhm:

nedemek ya ne mecburiyetin var saygını yaparsın biter.. ben demem yani omu doğurmuş beni saygısızlıkta etmem ama annede demem.. evlenirsin eşinin annesine denir çünkü sevdiğin diğer yarım dediğin kişinin annesidir sana o sevgiyi kazandıran ve hakkı vardır ama babamın evleneceği ikinci kişiye anne demem ben benim annem babamda boşandı ayrı.... şu an başka kimse yok hayatlarında ama olursada mükün değil yani...

Zor bir soru?
Ama anne demek istemiyorsan ki istememen normal bence, babanla daha açık konuş.
Birde evleneceği kişiyede bağlıdır. Belki iyi biridir, senin içinden gelir anne demek. Öyle zorla olmaz.
Anne demeyi hak etmeli önce...
Annenin yerine lafta da olsa koymaya gerek yok.

diyemezdim heralde :çok üzgünüm:
neden ısrar ediyoki öyle bi zorunlugun yok sanırım:uhm:

ısrarla hıc bır sey olmaz ...eger o kısı ıyı olursa...içinize sevgısı duserse...ve anne demek ıstersenız dersınız...
ama bırılerı ıstıyor dıye....denmez...
annelık ....ozel ve guzel bır durum...
her kesede denmez...

rabbim kimseye göstermesinde ben şahsen demem,diyemem
...hanım diye hitap ederdim...
yada o kadarını da yapmaz siz diye hitap ederdim
ama saygıda da kusur etmezdim

O seni alakadar eder, dersin veya demezsin sana kalmis birsey...:teselli:

Baban niye bu kadar israr ediyork? Hayret birsey ya:1closedeyes:

Bu arada basin sagolsun annecigine allahtan rahmet diliyorum canim.:Saruboceq:

Çok şükür annem hayatta...

Ama yaşamda ölümde biz insanlar için...

Demem diyerekde büyük konuşmak istemiyorum....

Bence bu durumu babanla konuş canım, bu konuda ısrarlı olmaması gerekir....

anne ve babam uzun yıllar önce ayrıldılar

annem evlendi annemin eşine baba demedim demem de 'abi' diye sesleniyorum

babam da geçen yaz evlendi babamın eşine de anne diyemem ki zaten annem olacak yaşta da değil bu yaştan sonra da onlara 'anne,baba' gibi kelimelerle hitap etmem saçma geliyor bana

velhasıl annem hayatta olduğu halde babamın eşine 'anne' demek zoruma giderdi.

sen de 'abla' diye hitap eder ve bunu da babanla paylaşabilirsin kimsenin sana 'anne' demek konusunda yaptırım hakkı olamaz

ama içinden gelirse de dersin o zaman da kimse sana bir şey diyemez

içinden nasıl geliyorsa öyle davranırsın

Son düzenleme:
nedemek ya ne mecburiyetin var saygını yaparsın biter.. ben demem yani omu doğurmuş beni saygısızlıkta etmem ama annede demem.. evlenirsin eşinin annesine denir çünkü sevdiğin diğer yarım dediğin kişinin annesidir sana o sevgiyi kazandıran ve hakkı vardır ama babamın evleneceği ikinci kişiye anne demem ben benim annem babamda boşandı ayrı.... şu an başka kimse yok hayatlarında ama olursada mükün değil yani...

canım arkadaşım düşüncelerine saygı duyuyorum haklı da olabilirsin. ama şu kırmızıyla işaretlediğim sözüne hiç katılmıyorum. doğurmakla anne olunmuyor bunu herkesin öğrenmesi gerekir diye düşşünüyorum.

bende annemi kaybettim 6 yaşındaydım. babam evlendi ve ben ona anne dedim. ben çok şanslıyım yalnız diğer insanlara göre. kendi anneme çok benziyordu bu çok büyük bir avantajdı ve asla bize ısrar etmedi anne dememiz için.
bizimle evcilik oynadı bize yaklaşmak için ve başardı da.
canımdan can olan ennemi asla inkar etmiyorum. özlüyorumda. ama ben şimdi ki annemin hakkını inkar edersem Rabbim bana gücenir. çünkü emeği çok.

liseye başladım ve o zaman maddi durumumuz bozuktu.
annem (şimdiki annem) öğretmenimin evine temizliğe gitti ve kitaplarımı aldı. :çok üzgünüm:

ben bunu inkar edersem benim insanlığıma yazık. demekki neymiş doğurmak la anne olunmuyormuş!

pardon baban bu konuda ısrarcı davranıyomuş sana.

babanla oturup konuşmayı denesen duygusal bir konuşmayla ikna edebilirsin belki O nu.

canım başınız sağolsun öncelikle.
anne demek zorunda değilsin elbette. o bayan anne denilecek kadar anne şevkatiyle size yaklaşır ve yakınlık kurabilirse kimse istemeden siz dersiniz.zorla olmaz elbette.anne demek acı verir o zaman.
o bayan zaten azcık vicdanlı biriyse babanızla konuşur anne demesinler der sizi düşünerek.sonra anne denmesini haketmeye çalışır.
bakalım o haketsin bunu!

asla ve asla beni doğuran kadından başkasına ANNE demem:ecrin_bebek:KK43:bi gün eşim olursa onun annesi dışında yani)
size böyle bşeyde ısrar etmeside çok yanlış:kızgın:

annelik yapmadan anne demek bana saçma geliyor :kahve:
kayınvalidelerimiza zorla anne derken üvey anneye anne demenin zorunluluğu yok
... abla ... hanım :nazar:
Anneciğin nur içinde yatsın :Saruboceq:

diyenlere sözüm yok ama bana tuhaf geliyor
annem olmayan birine anne veya babam olmayana baba demek
senin yerinde olsam en fazla teyze ya da abla diyebilirdim
babanın ısrarı anlaşılır değil
ama çok da zorlarsa bilmem ne anne diyebilirsin
ayşe anne gibi
anneciğine Allah rahmet eylesin

canım arkadaşım düşüncelerine saygı duyuyorum haklı da olabilirsin. ama şu kırmızıyla işaretlediğim sözüne hiç katılmıyorum. doğurmakla anne olunmuyor bunu herkesin öğrenmesi gerekir diye düşşünüyorum.

bende annemi kaybettim 6 yaşındaydım. babam evlendi ve ben ona anne dedim. ben çok şanslıyım yalnız diğer insanlara göre. kendi anneme çok benziyordu bu çok büyük bir avantajdı ve asla bize ısrar etmedi anne dememiz için.
bizimle evcilik oynadı bize yaklaşmak için ve başardı da.
canımdan can olan ennemi asla inkar etmiyorum. özlüyorumda. ama ben şimdi ki annemin hakkını inkar edersem Rabbim bana gücenir. çünkü emeği çok.

liseye başladım ve o zaman maddi durumumuz bozuktu.
annem (şimdiki annem) öğretmenimin evine temizliğe gitti ve kitaplarımı aldı. :çok üzgünüm:

ben bunu inkar edersem benim insanlığıma yazık. demekki neymiş doğurmak la anne olunmuyormuş!

tatlış tabiki haklısın bu şekilde anlaşılacağını düşünmedim ben arkadaşımızın tahmini yaşına istinaeden dedim erken yaşta anne vefat eder bir insan evladı sevgisini sana verir bakar büyütür tabikide anne yarısıdır katılıyorum buna cümlem içinde kusura bakma.. hani belli bi yaştan sonra kalkıp bide anne vefat edeli bir kaç sene olmuşken ne doğurmuş ne büyütmüş birinin bu kutsal sıfatı haketmediğini düşünerek söledimki aslında benimde korkumdur annem babam başkalarıyla evlenicek diye.. 22 yıllık evlilikten sonra boşandılar ve ben kalkıp bu yaştan sonra babamın bi eşi olsa anne demem haketmediğini düşünürüm arkadaşıda öyle değerlendirdim yoksa sende haklısın kusura bakma... :1hug:

Benim annemde vefat etti ve babam ikinci evliiğini yaptı.Ben ne anne nede üvey anneyi kabul ediyorum.O sadece babamın eşidir.En fazla abla derim

tatlış tabiki haklısın bu şekilde anlaşılacağını düşünmedim ben arkadaşımızın tahmini yaşına istinaeden dedim erken yaşta anne vefat eder bir insan evladı sevgisini sana verir bakar büyütür tabikide anne yarısıdır katılıyorum buna cümlem içinde kusura bakma.. hani belli bi yaştan sonra kalkıp bide anne vefat edeli bir kaç sene olmuşken ne doğurmuş ne büyütmüş birinin bu kutsal sıfatı haketmediğini düşünerek söledimki aslında benimde korkumdur annem babam başkalarıyla evlenicek diye.. 22 yıllık evlilikten sonra boşandılar ve ben kalkıp bu yaştan sonra babamın bi eşi olsa anne demem haketmediğini düşünürüm arkadaşıda öyle değerlendirdim yoksa sende haklısın kusura bakma... :1hug:

canım benim kusura bakmadım :1hug:
anladım ne demek istediğini bu onuda çok hassasım kusura bakma. biri üvey dediği zamansinirleniyorum. ben istisnayım bu konuda. herkez benim kadar şanslı değil. ve haklısında emeği olmayan birine anne demek çok zor.

açıklaman için teşekkür ediyorum öptüm seni Şeniz

bence babanın evleneceği kişinin karakterine göre hareket et.. belkide çok iyi tatlı biridir bilemezsin..
babanıda hemen kırma yok demem asla demem gibi onunda gönlü kırılmasın şimdi zamanla de bakıcam de babana.. kadına cephe alma ne biliyorsun belki bizde ileride babanın evleneceği hanımın konumuna düşeriz değilmi?? bence bunu düşünerek davran derim canım benim hayırlısı

X